ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από Greek_Army »

Άν θέλεις να σταδιοδρομήσεις στα ΟΥΚ ώς στέλεχος τότε μπορείς είτε μέσω Στρατιωτικών Σχολών (ΣΝΔ και ΣΜΥΝ) , ή να πάρεις την Βατραχοπουλάδα απο ΣΣΕ και ΣΜΥ

...
ANN4
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 3:35 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από ANN4 »

Ευχαριστω νικολα για την απαντηση! Τι να κανουμε. Θα περιμενουμε. Α! Και κατι αλλο θελω να ρωτησω! Καθε ποτε θα εχουν εξοδους οι πρωτοετης Δοκιμοι στην σμυν; Εχω μαθει οτι θα βγαινουν καθε Τεταρτη και παρασκευο-σ/κ... Αληθευει;Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από D.Y.K »

ANN4 έγραψε: Και κατι αλλο θελω να ρωτησω! Καθε ποτε θα εχουν εξοδους οι πρωτοετης Δοκιμοι στην σμυν; Εχω μαθει οτι θα βγαινουν καθε Τεταρτη και παρασκευο-σ/κ... Αληθευει;Εικόνα


Αληθεύει ναι.
Το ίδιο πρόγραμμα ισχύει για όλους τους σπουδαστές των στρατιωτικών σχολών.Εικόνα

HELEN.....
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από HELEN..... »

γεια ςας! πηγαινω β λυκειου και εχω αρχιςει να ψαχνωμαι για το που θα περαςω. απο οτι εχω διαβαςει για την ςμυν μου αρεςει αρκετα. και εκει που θα περαςω θα το κανω γιατι θα μου αρεςει. μπορειτε να μου δωςετε πληροφοριες για την ςμυν. δεν με νοιαζουν οι ςυνθηκες ςτα 2 χρονια της ςχολης. εχω πειςμα, αν και γυναικα θελω να μπω και θα αντεξω. πειτε μου ομως, οταν τελειωςω την ςχολη τι ακριβως κανω; υπαρχουν μεταθεςεις; πως διαλεγεις τι βαθμο θα παρεις; Τι βαθμος ειναι λιγοτερος ςτην θαλαςςα; κανουν πολλα ταξιδια; ας μου πει καποιος ςας παρακαλω.

pn007
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 3:04 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από pn007 »

Επισης χρειαζεσαι ειδικες επιδοσεις για να μπεις στα ΟΙΚ;
εννοιτε

-ειναι αρκετα δυσκολο ή με αγαπη για το στρατο περνανε ομαλα οι μερες με τους συναδελφους και ετσι;

-εως πιο βαθμο πανε θεωρητικα και πιο πρακτικα;
θεωριτικα εως και αντιπλοιαρχος πρακτικα εως και πλωταρχης

pn007 έγραψε:
billaras έγραψε:
-με ποσα χρηματα ξεκινανε (μαζι με τα πλευσιμα)
κανενα 1000αρικο μισθο και τα πλευσιμα αναλογος τις μερες που ταξιδευει το πλοιο

pn007 έγραψε:
billaras έγραψε:
-ξεχωριζουν σε μηχανικους και μαχιμους;
οχι αυτο γινεται στην σνδ

pn007 έγραψε:
billaras έγραψε:Ηθελα να μαθω.
-οι αποφοιτοι της ΣΜΥΝ ταξιδευουν πανω απο 15μερα ταξιδια με πλοιο;
15 μερες πλακα μου κανεις. Αν εισαι και αρμενιστης τον μισω και παραπανω χρονο θα ταξιδευεις

...
pn007
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 3:04 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από pn007 »

έγραψε:Μηπως ξερεις τις ειδικοτητες; Υπαρχει περιπτωση να μονιμοποιηθω ποτε;

αν μιλας για εποπ τοτε ειναι ιδιες με τις σμυν και μπορεις να τις δεις στο σιτε

pn007
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Δεκ 15, 2010 3:04 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από pn007 »

HELEN... έγραψε:γεια ςας! Πηγαινω β λυκειου και εχω αρχιςει να ψαχνωμαι για το που θα περαςω. Απο οτι εχω διαβαςει για την ςμυν μου αρεςει αρκετα. Και εκει που θα περαςω θα το κανω γιατι θα μου αρεςει. Μπορειτε να μου δωςετε πληροφοριες για την ςμυν. Δεν με νοιαζουν οι ςυνθηκες ςτα 2 χρονια της ςχολης. Εχω πειςμα, αν και γυναικα θελω να μπω και θα αντεξω. Πειτε μου ομως, οταν τελειωςω την ςχολη τι ακριβως κανω; Υπαρχουν μεταθεςεις; Πως διαλεγεις τι βαθμο θα παρεις; Τι βαθμος ειναι λιγοτερος ςτην θαλαςςα; Κανουν πολλα ταξιδια; Ας μου πει καποιος ςας παρακαλω.



οι απαντησεις εν συντομια

1. Μολις τελειοσεις την σχολη εντασεσαι στον στολο μετα απο καποια χρονια μπορεις να βγεις στην στερια αλλα επειδη εισαι γυναικα θα κανεις ελαχιστο χρονο στα καραβια εως και καθολου

2. Οχι τοσο πολλες οσο ο στρατος και καθολου εκτος αθηνας εκτος αν το θες

3. Λεγεται ειδικοτητα και δεν την διαλεγεις

Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από dimitris mak »

Απο την σμυν μονο το σχολειο των ουκ μπορω να περασω?
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από karabill »

Δημητρη οχι μονο ουκ κανονικα οπως θα περναγες και απο σμυ ή σσε (σχαλ κτλπ) ! Απλος επειδη είναι ναυτικό ποιο ευκολο να μπεις στις ειδικες δυναμεις του ναυτικου παρα τις ξηρας αλλα με λιγα χρόνια δουλειας νομιζω μετα μπορεις να πας σε οποιο σχολειο θες
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από dimitris mak »

Δεν το καταλαβα αυτο! Ειδικες δυναμεις του ναυτικου; Δλδ δεν θα μπορουσα να παω αμφιβιος καταδρομεας?
Άβαταρ μέλους
karabill
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Παρ Μάιος 21, 2010 1:53 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από karabill »

Όταν Λέω Ειδικές Δυνάμεις Ναυτικού Εννοώ Τα ουκ (υποβρύχιος Καταστροφέας)
~ΑΡΧΕΣΘΑΙ ΜΑΘΩΝ ΑΡΧΕΙΝ ΕΠΙΣΤΗΣΕΙ~ "Αν μάθεις να διοικείσαι θα γνωρίζεις να διοικείς"
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από dimitris mak »

Καταλαβα... Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες! Καταδρομεας θελω να γινω οχι λιμενικος... Χαχαχα σε ευχαριστω πολυ παντος!
HELEN.....
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από HELEN..... »

pn007 έγραψε:
HELEN... έγραψε:γεια ςας! Πηγαινω β λυκειου και εχω αρχιςει να ψαχνωμαι για το που θα περαςω. Απο οτι εχω διαβαςει για την ςμυν μου αρεςει αρκετα. Και εκει που θα περαςω θα το κανω γιατι θα μου αρεςει. Μπορειτε να μου δωςετε πληροφοριες για την ςμυν. Δεν με νοιαζουν οι ςυνθηκες ςτα 2 χρονια της ςχολης. Εχω πειςμα, αν και γυναικα θελω να μπω και θα αντεξω. Πειτε μου ομως, οταν τελειωςω την ςχολη τι ακριβως κανω; Υπαρχουν μεταθεςεις; Πως διαλεγεις τι βαθμο θα παρεις; Τι βαθμος ειναι λιγοτερος ςτην θαλαςςα; Κανουν πολλα ταξιδια; Ας μου πει καποιος ςας παρακαλω.

οι απαντησεις εν συντομια

1. Μολις τελειοσεις την σχολη εντασεσαι στον στολο μετα απο καποια χρονια μπορεις να βγεις στην στερια αλλα επειδη εισαι γυναικα θα κανεις ελαχιστο χρονο στα καραβια εως και καθολου

2. Οχι τοσο πολλες οσο ο στρατος και καθολου εκτος αθηνας εκτος αν το θες

3. Λεγεται ειδικοτητα και δεν την διαλεγεις



ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Εικόνα Δεν καταλαβα κατι. Στις μεταθεσεις μονο αθηνα θα εισαι και αν το θες φευγεις; Εγω ειμαι απο κρητη θα μπορω να γυρισω μετα απο καποια χρονια στον τοπο μου; Μετα απο ποσα χρονια θα βγω στην στερια;(σχεδον) και οταν βγω στην στερια τι θα κανω; Και κατι αλλο για να σιγουρευτω. Το υψος ειναι το λιγοτερο 1.65 και το βαρος δεικτεις σωματος εως 22; Εγω ειμαι 1.68 και 60 κιλα θα πρεπει να ψιλοσω η να αδυνατισω; Συγνωμη για τις ερωτησεις και αν λεω κατι λαθος οπως (ειπα βαθμος ενω λεγεται ειδικοτητα) δεν ξερω και πρεπει να μαθω! Ευχαριστω πολυ και παλι!

HELEN.....
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 09, 2010 4:23 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥΝ - Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Ναυτικού

Δημοσίευση από HELEN..... »

Greek_Army έγραψε: Δείκτης Μάζας Σώματος για στρατιωτικούς

Όριο ύψους για στρατιωτικές σχολές (2011)
Μεταθέσεις στρατιωτικών

Όπως βλέπεις για κάθε σου απορία υπάρχει και ένα θέμα μπες και διάβασε

...


σε ευχαριστω παρα πολυΕικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης