ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Avatar έγραψε:Κοίτα Ελένη είσαι σε ένα φορουμ αυτό πάει να πει ότι θα δεχθείς πολλές και διάφορες πληροφορίες και απόψεις σε διάφορα θέματα. Το κακό με κάθε φορουμ είναι ότι δεν ξέρεις ποιος γράφει, και κάποιος να σου πει ότι έχει περάσει από εκεί πρέπει να κρατήσεις το ενδεχόμενο να λέει μπαρούφες.
Πολλά μέλη στο φορουμ (κυρίως μεγαλόβαθμα) είναι στρατιωτικοί ή σε κάποιο σώμα ασφαλείας ή στο εμπορικό ναυτικό και γνωρίζουν πράγματα (τουλάχιστον έτσι λένε και έχει δοθεί μια τέτοια εντύπωση, δεν βρίσκω λόγο κάποιος να πει ψέματα)

Γενικά ότι μαθαίνεις πρέπει να κρατάς επιφυλάξεις και ειδικά μέσα από το ιντερνετ. Όσο για τη σχολή δεν ξέρω να σε βοηθήσω, το μόνο που μπορώ να σου πω εγώ αν πιστεύεις ότι σου αρέσει πήγαινε και θεωρώ πως θα αναγνωρίζεσαι παντού ως νοσηλεύτρια
\
Kαλησπέρα. Γενικά, είμαι αρκετά επιφυλακτική με το Διαδίκτυο. Ωστόσο, το φόρουμ αυτό μου φαίνεται αρκετά σοβαρό και αξιόπιστο. Γι'αυτό, άλλωστε, απευθύνθηκα σε μέλη αυτού. Όσον αφορά το αν μου αρέσει, η απάντηση βρίσκεται κάπου στη μέση. Αν η αρμοδιότητα ενός αποφοίτου της ΣΑΝ είναι ίδια με ενός αποφοίτου ΤΕΙ Νοσηλευτικής, θαρρώ πως είναι κρίμα να σπαταλήσω τα μόριά μου για τη συγκεκριμένη σχολή και πως θα είναι καλύτερο να στραφώ προς τις σχολές που με ενδιαφέρουν από το πρώτο πεδίο (λ. Χ Νομική). Απλώς δεν ξέρω τι να πιστέψω, μια και έχω διαβάσει πληθώρα διαφορετικών απόψεων στο θέμα αυτό.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ελένη χωρίς να θέλω να σε θίξω, αλλά από αυτά που γράφεις θεωρώ πως δεν έχεις την νοοτροπία που πρέπει να έχει ένας μόνιμος στρατιωτικός, στο στρατό δεν υπάρχει σωστό η λάθος, "Υποταγήν εις τους ανωτέρους μου, να εκτελώ προθύμως και άνευ αντιλογίας τας διαταγας των¨ αυτό θα ορκιστείς και αυτό θα πρέπει να τηρείς μέχρι να αποστρατευτείς, προσανατολίσου σε κάποια σχολή που να μην έχει σχέση με τις ένοπλες δυνάμεις. Φιλικά
Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Greek_Army έγραψε:Ελένη χωρίς να θέλω να σε θίξω, αλλά από αυτά που γράφεις θεωρώ πως δεν έχεις την νοοτροπία που πρέπει να έχει ένας μόνιμος στρατιωτικός, στο στρατό δεν υπάρχει σωστό η λάθος, "Υποταγήν εις τους ανωτέρους μου, να εκτελώ προθύμως και άνευ αντιλογίας τας διαταγας των¨ αυτό θα ορκιστείς και αυτό θα πρέπει να τηρείς μέχρι να αποστρατευτείς, προσανατολίσου σε κάποια σχολή που να μην έχει σχέση με τις ένοπλες δυνάμεις. Φιλικά
Ομολογώ πως ήταν κάπως προσβλητικό το μήνυμά σας. Τέλος πάντων, ο καθένας πράττει και λέει ότι θέλει. Δεν καταλαβαίνω όμως πώς συμπεράνατε ότι δεν είμαι κατάλληλη για το στρατό ενώ εγώ δεν αναφέρθηκα στο στρατιωτικό κομμάτι, αλλά στο αντικείμενο της επιστήμης.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ακριβώς εκεί το συμπέρανα, οι περισσότερες ερωτήσεις που κάνεις αφορούν σε μεταπτυχιακό και στην μεταπήδηση σου στην Ψυχιατρική, ξεχνάς ότι θα είσαι στρατιωτικός, ο στρατιωτικός έχει και άλλα καθήκοντα, η στρατιωτική σου ζωή ξεκινάει αμέσως μετά την αποφοίτηση από την σχολή.

Ελένη. έγραψε:
Εσύ είσαι απόφοιτος; Αν είναι έτσι όπως τα λες μου φαίνεται πολύ άσχημο το ''σκηνικό''.Γενικά είχα την εντύπωση πως πρόκειται για μία πάρα πολύ καλή σχολή, με προοπτικές, με ενδιαφέρον και άλλα πολλά προνόμια. Αν είσαι απόφοιτος και τα γνωρίζεις από πρώτο χ'ερι, οφείλω να πω ότι απογοητεύτηκα από αυτά που διάβασα, μια και είναι μια εκ διαμέτρου αντίθετη εντύπωση για τη Σ. Α. ΝΣ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες, να'σαι καλά!Εικόνα


Είναι καλή σχολή και όχι πάρα πολύ καλή, καμία σχέση με ΣΣΑς, εσένα σου ταιριάζει η ΣΣΑΣ που οι περισσότεροι δεν την θεωρούμε καν στρατιωτική σχολή.

Y. Γ Στις σελίδες 1 και 2 υπάρχει ένα χρήστης με το όνομα "με λυπη ανωνυμος" κάνε τον κόπο και διάβασε τα μηνύματα μου, αυτή είναι η αλήθεια για τους απόφοιτους της ΣΑΝ.

Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

Greek_Army έγραψε:Ακριβώς εκεί το συμπέρανα, οι περισσότερες ερωτήσεις που κάνεις αφορούν σε μεταπτυχιακό και στην μεταπήδηση σου στην Ψυχιατρική, ξεχνάς ότι θα είσαι στρατιωτικός, ο στρατιωτικός έχει και άλλα καθήκοντα, η στρατιωτική σου ζωή ξεκινάει αμέσως μετά την αποφοίτηση από την σχολή.

Ελένη. έγραψε:
Εσύ είσαι απόφοιτος; Αν είναι έτσι όπως τα λες μου φαίνεται πολύ άσχημο το ''σκηνικό''.Γενικά είχα την εντύπωση πως πρόκειται για μία πάρα πολύ καλή σχολή, με προοπτικές, με ενδιαφέρον και άλλα πολλά προνόμια. Αν είσαι απόφοιτος και τα γνωρίζεις από πρώτο χ'ερι, οφείλω να πω ότι απογοητεύτηκα από αυτά που διάβασα, μια και είναι μια εκ διαμέτρου αντίθετη εντύπωση για τη Σ. Α. ΝΣ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες, να'σαι καλά!Εικόνα


Είναι καλή σχολή και όχι πάρα πολύ καλή, καμία σχέση με ΣΣΑς, εσένα σου ταιριάζει η ΣΣΑΣ που οι περισσότεροι δεν την θεωρούμε καν στρατιωτική σχολή.

Y. Γ Στις σελίδες 1 και 2 υπάρχει ένα χρήστης με το όνομα "με λυπη ανωνυμος" κάνε τον κόπο και διάβασε τα μηνύματα μου, αυτή είναι η αλήθεια για τους απόφοιτους της ΣΑΝ.


Κάνετε λάθος. Δε λησμόνησα την ιδιότητα του στρατιωτικού. Ο λόγος που δεν αναφέρθηκα εξωνυχιστικά σε αυτό είναι επειδή, πρώτα απ'όλα, όταν ρώτησα για την εκπαίδευση ειπώθηκαν κάποια πράγματα, ενώ αντ'ιθετα το επιστημονικό κομμάτι έμενε μετέωρο. Επίσης, ο ρόλος σα στρατιωτικός δε με ανησυχεί. Θα μου άρεσε και θα τον εκτελούσα με τον καλύτερο τρόπο που θα μου επέτρεπαν οι δυνατότητές μου. Τα συμπεράσματα δικά σας.
Το ότι με θεωρείτε κατάλληλη για μια σχολή που δε θεωρείτε εσείς στρατιωτική δε θα το θίξω. Νομίζω περιττεύουν τα σχόλια. Όσον αφορά τα ποστ που μου υποδεικνύετε, τα έχω ήδη διαβάσει και είναι ορισμένα από τα οποία μου γέννησαν τις αμφιβολίες για τη ΣΑΝ. Με το ''μου'' εννοείτε πως εσείς τα έχετε γράψει; Αν δεν κάνω λάθος, εσείς δεν είστε απόφοιτος. Άρα, από πού πηγάζει όλη αυτή η δυσαρέσκεια; Περιμένω εναγωνίως την απάντησή σας.
g

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από g »

Ελένη, με καθαρά φιλική διάθεση... Ζητάς να ενημερωθείς για το στρατιωτικό-εκπαιδευτικό κομμάτι καθώς και για το επιστημονικό... Σίγουρα τις απαντήσεις θα τις πάρεις... Έχεις αναρωτηθεί όμως αν πραγματικά σου ταιριάζει ο στρατός από άποψη χαρακτήρα... Αν είναι αληθινά αυτό που πραγματικά ψάχνεις και αν είσαι σε θέση να διαχειριστείς τη σχέση προϊσταμένου - υφισταμένου καθαρά στρατιωτικής φύσεως (από όποια πλευρά και αν βρίσκεσαι) και να ανταπεξέλθεις στις δυσκολίες που γεννά αυτή η σχέση.

Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

g έγραψε:Ελένη, με καθαρά φιλική διάθεση... Ζητάς να ενημερωθείς για το στρατιωτικό-εκπαιδευτικό κομμάτι καθώς και για το επιστημονικό... Σίγουρα τις απαντήσεις θα τις πάρεις... Έχεις αναρωτηθεί όμως αν πραγματικά σου ταιριάζει ο στρατός από άποψη χαρακτήρα... Αν είναι αληθινά αυτό που πραγματικά ψάχνεις και αν είσαι σε θέση να διαχειριστείς τη σχέση προϊσταμένου - υφισταμένου καθαρά στρατιωτικής φύσεως (από όποια πλευρά και αν βρίσκεσαι) και να ανταπεξέλθεις στις δυσκολίες που γεννά αυτή η σχέση.


Φίλε/η, φυσικά και με απασχολεί και το ζήτημα αυτό και πραγματικά θέλω να είμαι σίγουρη για τον τομέα αυτό, καθώς είναι ένα μέρος της διττής ιδότητας ενός αποφοίτου της ΣΑΝ. Σε αυτό όμως δε μπορεί να με βοηθήσει κάποιος από εδώ, μια και είναι καθαρά δική μου ευθύνη η γνώση του χαρακτηρα μου. Η βοήθεια που ζητώ και που μπορεί να μου παρασχεθεί μέσω του φόρουμ αυτού, είναι σχετική με το επιστημονικό κομμάτι. Αυτές είναι οι απορίες μου. Για την επιστήμη και όχι για το στρατό.
g

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από g »

Πάντως μην επικεντρωθείς μόνο στο καθαρά επιστημονικό κομμάτι (προοπτικές ανέλιξης κλπ), πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και το στενά εργασιακό κομμάτι που λόγω της φύσης της εργασίας είναι αρκετά δύσκολο (και σε επίπεδο σχέσεων αλλά και σε επίπεδο αντικειμένου) ... Σίγουρα μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος από εδώ (αυτή είναι η άποψη μου, μπορείς να τη δεχτείς ή να την απορρίψεις) ... Καθώς από την στιγμή που θα σου γνωστοποιηθούν οι συνθήκες υπό τις οποίες θα κληθείς να Εργασθείς Και με δεδομένες τις απαιτήσεις του εκάστοτε Προϊσταμένου Σου, θα είσαι σε θέση να διαπιστώσεις (γνωρίζοντας το χαρακτήρα σου) αν μπορείς να συνυπάρξεις αρμονικά στο χώρο εργασίας και να επιτελέσεις σωστά το λειτούργημα σου, για να νιώθεις στο τέλος της ημέρας γεμάτη από την εργασία σου.

Ελένη.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 09, 2013 8:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Ελένη. »

g έγραψε:Πάντως μην επικεντρωθείς μόνο στο καθαρά επιστημονικό κομμάτι (προοπτικές ανέλιξης κλπ), πρέπει να λάβεις υπόψιν σου και το στενά εργασιακό κομμάτι που λόγω της φύσης της εργασίας είναι αρκετά δύσκολο (και σε επίπεδο σχέσεων αλλά και σε επίπεδο αντικειμένου) ... Σίγουρα μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος από εδώ (αυτή είναι η άποψη μου, μπορείς να τη δεχτείς ή να την απορρίψεις) ... Καθώς από την στιγμή που θα σου γνωστοποιηθούν οι συνθήκες υπό τις οποίες θα κληθείς να Εργασθείς Και με δεδομένες τις απαιτήσεις του εκάστοτε Προϊσταμένου Σου, θα είσαι σε θέση να διαπιστώσεις (γνωρίζοντας το χαρακτήρα σου) αν μπορείς να συνυπάρξεις αρμονικά στο χώρο εργασίας και να επιτελέσεις σωστά το λειτούργημα σου, για να νιώθεις στο τέλος της ημέρας γεμάτη από την εργασία σου.


Ναι, σαφώς. Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και ενδιαφέρομαι να ενημερωθώ. Απλά αν εν τέλει δε μου αρέσει το αντικείμενο, αλλά μόνο η στρατιωτική μου ιδιότητα, δε θα είμαι ικανοποιημένη.
g

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από g »

Πάντως εγώ θα σε συμβούλευα να επανεξετάσεις το ζήτημα της ΣΣΑΣ... Θα είναι πιο ομαλή η μετάβαση σου στο αντικείμενο που σε ενδιαφέρει καθώς μέσω της ΣΑΝ η επίτευξη του στόχου που έχεις θέσει είναι και θέμα συγκυριών... Το μόνο που χρειάζεται είναι να πιστέψεις στον εαυτό σου...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ελένη. έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Ακριβώς εκεί το συμπέρανα, οι περισσότερες ερωτήσεις που κάνεις αφορούν σε μεταπτυχιακό και στην μεταπήδηση σου στην Ψυχιατρική, ξεχνάς ότι θα είσαι στρατιωτικός, ο στρατιωτικός έχει και άλλα καθήκοντα, η στρατιωτική σου ζωή ξεκινάει αμέσως μετά την αποφοίτηση από την σχολή.

Ελένη. έγραψε:
Εσύ είσαι απόφοιτος; Αν είναι έτσι όπως τα λες μου φαίνεται πολύ άσχημο το ''σκηνικό''.Γενικά είχα την εντύπωση πως πρόκειται για μία πάρα πολύ καλή σχολή, με προοπτικές, με ενδιαφέρον και άλλα πολλά προνόμια. Αν είσαι απόφοιτος και τα γνωρίζεις από πρώτο χ'ερι, οφείλω να πω ότι απογοητεύτηκα από αυτά που διάβασα, μια και είναι μια εκ διαμέτρου αντίθετη εντύπωση για τη Σ. Α. ΝΣ'ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες, να'σαι καλά!Εικόνα


Είναι καλή σχολή και όχι πάρα πολύ καλή, καμία σχέση με ΣΣΑς, εσένα σου ταιριάζει η ΣΣΑΣ που οι περισσότεροι δεν την θεωρούμε καν στρατιωτική σχολή.

Y. Γ Στις σελίδες 1 και 2 υπάρχει ένα χρήστης με το όνομα "με λυπη ανωνυμος" κάνε τον κόπο και διάβασε τα μηνύματα μου, αυτή είναι η αλήθεια για τους απόφοιτους της ΣΑΝ.


Κάνετε λάθος. Δε λησμόνησα την ιδιότητα του στρατιωτικού. Ο λόγος που δεν αναφέρθηκα εξωνυχιστικά σε αυτό είναι επειδή, πρώτα απ'όλα, όταν ρώτησα για την εκπαίδευση ειπώθηκαν κάποια πράγματα, ενώ αντ'ιθετα το επιστημονικό κομμάτι έμενε μετέωρο. Επίσης, ο ρόλος σα στρατιωτικός δε με ανησυχεί. Θα μου άρεσε και θα τον εκτελούσα με τον καλύτερο τρόπο που θα μου επέτρεπαν οι δυνατότητές μου. Τα συμπεράσματα δικά σας.
Το ότι με θεωρείτε κατάλληλη για μια σχολή που δε θεωρείτε εσείς στρατιωτική δε θα το θίξω. Νομίζω περιττεύουν τα σχόλια. Όσον αφορά τα ποστ που μου υποδεικνύετε, τα έχω ήδη διαβάσει και είναι ορισμένα από τα οποία μου γέννησαν τις αμφιβολίες για τη ΣΑΝ. Με το ''μου'' εννοείτε πως εσείς τα έχετε γράψει; Αν δεν κάνω λάθος, εσείς δεν είστε απόφοιτος. Άρα, από πού πηγάζει όλη αυτή η δυσαρέσκεια; Περιμένω εναγωνίως την απάντησή σας.


Το ότι δεν είμαι απόφοιτος της συγκεκριμένης σχολής δεν έχει σημασία διότι δεν σου μιλάω για την εκπαίδευση της συγκεκριμένης σχολής αλλά για την μετέπειτα πορεία σου, όλοι λίγο/πολύ έχουμε γνωρίσει απόφοιτους της συγκεκριμένης σχολής από νοσηλεία μας σε στρατιωτικά νοσοκομεία.

Σαν νοσηλεύτρια θα πέσεις σε περιπτώσεις ασθενών με μεγαλύτερο βαθμό από τον δικό σου οι οποίοι έχουνε μάθει να διατάζουν και πίστεψε με οι περισσότεροι νομίζουν ότι γνωρίζουν τα πάντα και ας μην είναι ο κλάδος τους, αυτές τις καταστάσεις θα πρέπει να τις διαχειρίζεσαι.

Στα περισσότερα στρατιωτικά νοσοκομεία υπάρχει ελάχιστο νοσηλευτικό προσωπικό, αυτό σημαίνει ότι το προσωπικό αναγκάζεται να δουλεύει παραπάνω (αργίες, υπερωρίες).

Πως είναι η ζωή του στρατιωτικού; Αυτό στο δίνω για να πάρεις μια εικόνα.

Το "μου" απλά μου ξέφυγε, τα μηνύματα δεν είναι δικά μου, απλά επαλήθευσα τα λεγόμενα του συγκεκριμένου μέλους.

Οι συμβουλές που σου δίνουμε σε καμία περίπτωση δεν είναι προσβλητικές, σε κάθε μέλος που ενδιαφέρεται για στρατιωτικές σχολές πάνω/κάτω τα ίδια λέμε.
αντιγόνη

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από αντιγόνη »

Ελενη εγω φοιτω αυτη τη στιγμη στη σχολη. Η ΣΑΝ ειναι πραγματικα σχολαρα! Ειτε αυτο αφορα την 4ετη διαβιωση σου εκει ειτε την μετεπειτα πορεια σου. Οι επιλογες για ειδικευση και μετεκπεδευση μετα την αποφοιτηση σου ειναι παρα πολλες, ο εργασιακος χωρος σε ολα τα στρατιωτικα νοσοκομεια ειναι αψογος και γενικοτερα πιστευω πως η ΣΑΝ ειναι η ιδανικη επιλογη για σενα. Τα ιδια θεματα αντιμετωπισα και εγω οταν σκεφτομουν για το αν και κατα ποσο θα μου αρεσει και θα μπορω να ανταπεξελθω σε αυτην τη σχολη αλλα αφοτου μπηκα καταλαβα ποσο σωστα επραξα. Απορω πραγματικα πως γινεται καποιοι να κακολογουν την σχολη. Ειναι το κατι αλλο! Θα περασεις ομορφα κατα την διαρκεια της φοιτησης σου ενω μολις τελειωσεις και ξεκινισεις να εργαζεσαι στα νοσοκομεια θα καταλαβεις ποσο σωστα επραξες! Εμπιστευσου με. Οτι απορειες εχεις ρωτα.Εικόνα
Nosotromos
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 79
Εγγραφή: Παρ Φεβ 05, 2010 2:34 pm
Τοποθεσία: 69
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Nosotromos »

αντιγόνη έγραψε:Ελενη εγω φοιτω αυτη τη στιγμη στη σχολη. Η ΣΑΝ ειναι πραγματικα σχολαρα! Ειτε αυτο αφορα την 4ετη διαβιωση σου εκει ειτε την μετεπειτα πορεια σου. Οι επιλογες για ειδικευση και μετεκπεδευση μετα την αποφοιτηση σου ειναι παρα πολλες, ο εργασιακος χωρος σε ολα τα στρατιωτικα νοσοκομεια ειναι αψογος και γενικοτερα πιστευω πως η ΣΑΝ ειναι η ιδανικη επιλογη για σενα. Τα ιδια θεματα αντιμετωπισα και εγω οταν σκεφτομουν για το αν και κατα ποσο θα μου αρεσει και θα μπορω να ανταπεξελθω σε αυτην τη σχολη αλλα αφοτου μπηκα καταλαβα ποσο σωστα επραξα. Απορω πραγματικα πως γινεται καποιοι να κακολογουν την σχολη. Ειναι το κατι αλλο! Θα περασεις ομορφα κατα την διαρκεια της φοιτησης σου ενω μολις τελειωσεις και ξεκινισεις να εργαζεσαι στα νοσοκομεια θα καταλαβεις ποσο σωστα επραξες! Εμπιστευσου με. Οτι απορειες εχεις ρωτα.Εικόνα


Κρίμα που κάνεις πλάκα γιατί υπαρχουν άτομα που θα πιστέψουν αυτές τις μπούρδες... Κρίμα...
Δεσποινα

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από Δεσποινα »

Κοπελα μου εαν θεωρεις οτι μια νοσηλευτρια του τει το μονο που κανει ειναι να περνει αιμα και να αλλαζει εισαι βαθια νυχτωμενη... Θα σου προτεινα πριν πετας τα μαργαριταρια σου να μαθεις λιγο την δεοντολογια του επαγγελματος... Και πραγματικα σε λυπαμαι!
evee
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2014 6:40 pm
Επικοινωνία:

ΣΑΝ - Σχολή Αξιωματικών Νοσηλευτικής

Δημοσίευση από evee »

Καλησπερα! Σκεφτομαι να επιλεξω την ΣΑΝ για τις σπουδες μου, θα ηταν ευκολο καποιος που γνωριζει για αυτη την σχολη να μου περιγραψει την ζωη στην σχολη και την καθημερινοτητα γενικα πχ μια τυπικη μερα, πως ειναι το προγραμμα, αλλα και την καθημερινοτητα μετα την ολοκληρωση των σπουδων; Να σημειωθει οτι εχω διαβασει το site της σχολης και δν με καλυψε οσον αφορα τα παραπανω. Ευχαριστω προκαταβολικα Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες