Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΠΖ

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από ΠΖ »

Πεδιά ειμαι πρωτοετης φοιτητης και στο περιοδευον ειχα δηλωση αεροπορια αλλα τελικα με εβαλαν στατο ξηρας. Αυτο που πληροφορηθηκα ομωσ Προσφατα ειναι οτι οι ειδικες δυναμεις δινουν μορια στην πυροσβεστικη και στο λιμενικο, κατι που με ενδιαφερει πολυ. Μπορω να δηλωσω ειδικες δυναμεις τωρα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι έχουμε αρκετά θέματα στο φόρουμ για την κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις
Άβαταρ μέλους
kosmas10
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 2:34 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από kosmas10 »

Καλημέρα. Όταν έκοψα την αναβολή δήλωσα Ειδ. Δυνάμεις. Μπαίνω τον Μάιο και με βάση τα στοιχεία απο το stratologia.gr Λέει τα παρακάτω: Είστε υπόχρεος για κατάταξη Στρατό Ξηράς με την 2012 Γ΄ ΕΣΣΟ (Μάϊος) πλην όμως δεν έχουν οριστικοποιηθεί ακόμη η ημερομηνία και το κέντρο υποχρέωσης κατάταξης.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πως όταν μου έρθει το χαρτί αυτό αλλάζει.

Άβαταρ μέλους
kosmas10
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Ιαν 03, 2012 2:34 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από kosmas10 »

Σε Ειδ. Δυνάμεις.(δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Από την στιγμή που ανήκεις στο στρατό ξηράς μπορεί να σου έρθει το χαρτί για ειδικές δυνάμεις αν δεν σου έρθει δεν αλλάζει χωρίς βύσμα (δες στο θέμα με τις μετατάξεις) και θα πρέπει να δώσεις αθλήματα για να πας...

στην ενότητα των ειδικών δυνάμεων θα βρεις τα πάντα για την κατάταξη

ΜΑΡΙΟΣ

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΟΣ »

Μου εχει ερθει χαρτι να υπηρετισω στην πολεμικη αεροπορια και πειρα αναβολη λογω σπουδων. Οταν κοψω την αναβολη θα υπηρετισω στην αεροπορια η θα μου ερθει αλλο χαρτι για αλλου. Ευχαριστω
What

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από What »

Γεια σας παιδια.εκοψα την αναβολη μου για να παρουσιαστω τον Νοεμβρη.

οι γονεις μου θυμουνται οτι πριν κοψω την αναβολη λογο σπουδων, μου ειχε ερθει χαρτι για αεροπορια (δεν βρισκουμε το χαρτι)

ψαχνοντας ομως βρηκα το χαρτι της αναβολης μου το οποιο πανω δεξια εχει κυκλωμενο χειρογραφα ενα ΣΞ

να υποθεσω οτι αυτο σημαινει στρατος ξηρας;

Άβαταρ μέλους
makis_prl
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2012 1:49 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από makis_prl »

Καλησπέρα θελω να κανω μια ερωτηση... Εχω επιλεγει για πολεμικο ναυτικο (χωρις βυσμα) και εχω παρει αναβολη για σπουδες... Οταν λήξει η αναβολη μου θα με παρουν ναυτικο η μπορουν να με αλλαξουν?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα υπηρετήσεις στο πολεμικό ναυτικό, δεν αλλάζουν αυτά.
Δημητρης

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Δημητρης »

Μου ειχε ερθει το χαρτι για το στρατο πριν 3 χρονια και πηρα αναβολη λογο σπουδων. Πολεμικη αεροπορια ηταν να παρουσιαστω. Τωρα που θελω να παω ειδικες δυναμεις τι ενεργειες πρεπει να κανω; Ευχαριστω πολυ!
Αλεξ

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Αλεξ »

Καλησπέρα. Θα διακόψω τώρα την αναβολή μου και απ'ότι μου είπαν πάω για Σεπτέμβριο. Κάποιες ερωτήσεις.1) Γίνεται να ζητήσω να αλλάξω σώμα μετά την κατάταξη; Π. Χ αν έρθει για πεζικό να πάω πυροβολικό. 2) Αν έρθει για ειδικές δυνάμεις χωρίς να δηλώσω τώρα (είχα δηλώσει βέβαια όταν πήγα για περιοδεύων και εκεί μου ήρθε το πρώτο χαρτί πριν πάρω αναβολή), θα μπορώ να φύγω και να πάω κάπου αλλού στον στρατό ξηράς;

Ευχαριστώ.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες