Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
prometheus
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 9:44 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από prometheus »

Καλησπερα... Μια ερωτηση εχω σχετικα με τι ΜΥΑ. Ειμαι λιμενικος και σκεφτομαι να βγαλω το σχολειο Υ/Κ του ΠΝ. Θελω να ρωτησω το εξης, τα αγωνισματα για την εισαγωγη μου στο σχολειο θα τα δωσω πριν η μετα την προετοιμασια που θα κανω στη ΜΥΑ; Ευχαριστω σε οποιον απαντησει και αν εχει καποιος να δωσει καμια συμβουλη πανω σε θεματα γυμναστικης η διατροφης, καλοδεχουμενη.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Αγωνισματα δεν θα δωσεις στην προπαιδευση στην ΜΥΑ, παρολα αυτα οι συναδελφοι σου στη ΜΥΑ θα φροντισουν να σε ετοιμασουν καταλληλα οχι μονο για να περασεις τα αθληματα, αλλα για να εχεις μια καλη εμφανηση στη Διαβολοβδομαδα... Συμβουλες : Μην πας στη ΜΥΑ αν δεν εχεις ηδη τα αθληματα για την εισαγωγη στη ΜΥΚ. Το καλοκαιρι ειχα γραψει τις εμπειριες μου απο το δικο μου σχολειο. Διαβασε τις...

/forum/forum_posts.asp?TID=4&PN=16

Άβαταρ μέλους
prometheus
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 9:44 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από prometheus »

Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και ευχομαι να εισαι καλα... Δεν ειμαι ουτε αθληταρας αλλα ουτε και αγυμναστος... Ελπιζω να με βοηθησει η ψυχη μου εκει που θα με πουλησει το σωμα μου...
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

prometheus έγραψε:Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και ευχομαι να εισαι καλα... Δεν ειμαι ουτε αθληταρας αλλα ουτε και αγυμναστος... Ελπιζω να με βοηθησει η ψυχη μου εκει που θα με πουλησει το σωμα μου...
Το σωμα σου εχει ορια, μπορει να μη μπορει να ακολουθησει την ψυχη σου εκει που θελει να παει...
Άβαταρ μέλους
prometheus
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 9:44 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από prometheus »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
prometheus έγραψε:Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και ευχομαι να εισαι καλα... Δεν ειμαι ουτε αθληταρας αλλα ουτε και αγυμναστος... Ελπιζω να με βοηθησει η ψυχη μου εκει που θα με πουλησει το σωμα μου...
Το σωμα σου εχει ορια, μπορει να μη μπορει να ακολουθησει την ψυχη σου εκει που θελει να παει...
συνελληνα οτι ειναι γραπτο θα γινει... Οποια αντιδραση και να εχει το σωμα μου δε θα με εμποδισει απο το να προσπαθω ξανα και ξανα μεχρι εκει που δεν παει για να πετυχω το στοχο μου... Ηδη εχεις παει οποτε θα πρεπει να με καταλαβαινεις πως νιωθω ασχετα με το τι γνωμη διαμορφωσες μετα το περασμα σου απο τους Υ/Κ

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

prometheus έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
prometheus έγραψε:Σε ευχαριστω για τις πληροφοριες και ευχομαι να εισαι καλα... Δεν ειμαι ουτε αθληταρας αλλα ουτε και αγυμναστος... Ελπιζω να με βοηθησει η ψυχη μου εκει που θα με πουλησει το σωμα μου...
Το σωμα σου εχει ορια, μπορει να μη μπορει να ακολουθησει την ψυχη σου εκει που θελει να παει...
συνελληνα οτι ειναι γραπτο θα γινει... Οποια αντιδραση και να εχει το σωμα μου δε θα με εμποδισει απο το να προσπαθω ξανα και ξανα μεχρι εκει που δεν παει για να πετυχω το στοχο μου... Ηδη εχεις παει οποτε θα πρεπει να με καταλαβαινεις πως νιωθω ασχετα με το τι γνωμη διαμορφωσες μετα το περασμα σου απο τους Υ/Κ

Εγω εγραψα, εσυ διαβασες... Δικια σου ειναι η ζωη, αξιοποιησε την οσο νομζεις καλυτερα...
GiorgosPZN
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 7:11 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από GiorgosPZN »

297ΙΜΑΚ Επειδη σε βέπω ενημερωμενο σχετικα με το θεμα εχω να σου κανω 2 ερωτησεις η σε οποιον αλλο ξερει να μου πει.1ον καθε ποτε βγενει προκυρηξη για ΟΕΑ και αν ζητανε ατομα,2ον σε περιπτωση που σε προκυρηξη του ΛΣ δεν ζητησουν ατομα για Ειδικες αποστολες και εναχθεις ως απλος λιμενοφυλακας μετα μπορεις να μπεις ΟΕΑ; Και 3ον Περι τινος θεματος ειναι Οι γραπτες εξετασεις.

Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

Σε περιπτωση που τελικα γινεις λιμενοφυλακας και μπεις Κ. Ε. Α. Τοτε σε ποιες περιοχες μπορει να σε στειλουν; Εγω ας πουμε μενω αθηνα. Ποσο μακρια μπορει να με στειλουν; Και οσο αφορα τον μισθο ειναι κατι παραπανω απο τον βασικο αν εισαι στο Κ. Ε. Α. συν καποιο επιδομα δηλαδη.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

tryphon έγραψε:Σε περιπτωση που τελικα γινεις λιμενοφυλακας και μπεις Κ. Ε. Α. Τοτε σε ποιες περιοχες μπορει να σε στειλουν; Εγω ας πουμε μενω αθηνα.Ποσο μακρια μπορει να με στειλουν; Και οσο αφορα τον μισθο ειναι κατι παραπανω απο τον βασικο αν εισαι στο Κ. Ε. Α. Συν καποιο επιδομα δηλαδη.


Ψάξε στον χάρτη το φαρμακονήσιΕικόνα

Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

Greek_Army έγραψε:Ψάξε στον χάρτη το φαρμακονήσιΕικόνα


Εικόνα. Σοβαρα; Εγω μιλαω πιο συγκεκριμενα για Ο. Ε. Α.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

tryphon έγραψε:
Greek_Army έγραψε:Ψάξε στον χάρτη το φαρμακονήσιΕικόνα


Εικόνα. Σοβαρα; Εγω μιλαω πιο συγκεκριμενα για Ο. Ε. Α.


Ναι και;
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

O.E.A. Και Μ. Υ. Α τις ιδιες μεταθεσεις περνουν; Στα ιδια νησια π. Χ. Τους στελνουν?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όπου υπάρχουνε κλιμάκια των ειδικών δυνάμεων από πάτρα και πάνω κλιμάκια υπάρχουνε σε ηγουμενίτσα και κέρκυρα.(ένα παράδειγμα σου δίνω)
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

Μηπως μπορεις να μου πεις ποσα ειναι και που εδρευουν αυτα τα κλιμακια;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

tryphon έγραψε:Μηπως μπορεις να μου πεις ποσα ειναι και που εδρευουν αυτα τα κλιμακια;
Με τις τελευταιες σειρες πολλοι καταδρομεις μπηκαν στο Λιμενικο για να πανε Στο ΚΕΑ και τελικα δεν τους πηραν για... περιεργους λογους... Κλιμακεια εχει στα σημαντικοτερα λιμανια της Ελλαδας και ειναι περιπου 20. Το που ειναι δεν λεγετε ανοιχτα για ευνοητους λογους
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης