ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Anonymous »

η εκπαίδευση είναι πολύ σκληρή και όχι για λιγόψηχους. Περιέχει ασφαλώς κολύμπι, κατάδυση, τρέξιμο και ύστερα αρχίζει το παλούκι πυ θα σε φέρει στα όριά σου, από καταδύσεις σεβάθη άνω των 60m έως βουτιές σε βόθρους από μεγάλο ύψος και φυσικά χειμερινή κατάδυση χωρίς στολή σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες.

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ!

Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Κατάλαβα, σκληρή εκπαίδευση. Εγώ βαράω καμιά 30ριά κάμψεις, αλλά 25χμ τρέξιμο, ούτε με σφαίρες. Εικόνα Άγριο πήξιμο.

gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από gioalex »

Από την στιγμή που δεν έχει προσωπική εμπειρία κάποιος, ό, τι και να μάθει, είναι πολύ πιθανόν να απέχει πολύ από την πραγματικότητα. Δεν λέω ότι η ΜΥΚ είναι προσκοπική κατακήνωση, προς θεού, αλλά πόσοι πήγαν στρατό και δεν ίσχυε τπτ απ' ο, τι ήξεραν-είχαν ακούσει-τους είχαν πει. Από προσωπική εμπειρία ξέρω τι ράδιο-γαλότσες κυκλοφορούν. Έκοψα αναβολή, πήγα ειδ. δυνάμεις και ΟΛΟΙ μου έλεγαν που πας ρε τρελέ, θα σας κάνουν, θα σας ράνουν, μα, μου, ιστορίες από την εποχή του Μ. Αλεξάνδρου κτλ. Χαρακτηριστικά, ενώ ήμουν νέος στο κέντρο έιχε έρθει ο ράφτης για να κάνουμε πρόβες στα ρούχα για την ορκομωσία. Είναι δίπλα μου ένας συνάδελφος και μιλάει στο κινητό με την γκόμενα του. '''Ασε μωρό μου τι μας έχουν κάνει, τρέχουμε από το πρωί, καψώνι, κάμψεις κτλ, μας έχουν σκίσει'' ενώ δεν έιχαμε κάνει ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ όλη την μέρα. Τον άκουσε λοιπόν ένας εκπαιδευτής που ήταν πιο πέρα και μας γ****ε. Και βέβαια όλοι να βγάλουν την πιο παπατζίδικη φωτογραφία με το Μ-16 του εκπαιδευτή για να δείξουν πόσο μάχιμοι είναι. Άσε πια έκείνο το ΚΨΜ είχε ξεπουλήσει διακριτικά, μπρελόκ, μπλούζες, φακούς, κιτ επιβίωσης και ό, τι άλλο υπήρχε. Ας πάει λοιπόν ο καθένας εκεί που θέλει και αν μετανοιώσει ή δεν του αρέσει, ε, επιλογή του ήταν. Και για τελευταία, ελπίζω, φορά, στην ΜΥΚ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΠΛΕΟΝ ΚΛΗΡΩΤΟΙ!!!

Υ. Γ. Συγνώμη για το μεγάλο post.

Leukopyrgitis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2007 3:06 am
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Leukopyrgitis »

Όχι, μη λες συγγνώμη. Καλά κάνεις και μοιράζεσαι μαζί μας αυτά που πέρασες.

Ξεράθηκα στα γέλια μες στο γραφείο... Εικόνα

288 xalkida

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από 288 xalkida »

πεσ τα χρυσοστομε. αντε γιατι ο καθενασ λεει τι μακρυ και το κοντο του
Σταύρος

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Σταύρος »

Θα ήθελα κάποιος που έχει πάει πρόσφατα ΔΥΚ να γράψει κανα δυο λόγια για το πώς περνούσε. Σας παρακαλώ με ενδιαφέρει πολύ σοβαρά το θέμα. Και να αναφέρεται λίγο για την γυμναστική καποια πράγματα. Ευχαριστώ!
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Green Berets »

Σταύρος έγραψε:Θα ήθελα κάποιος που έχει πάει πρόσφατα ΔΥΚ να γράψει κανα δυο λόγια για το πώς περνούσε. Σας παρακαλώ με ενδιαφέρει πολύ σοβαρά το θέμα. Και να αναφέρεται λίγο για την γυμναστική καποια πράγματα. Ευχαριστώ!


Εαν παρακολουθεις ακομη, επειδη βλεπω οτι "ψηνεσαι" πηγαινε εαν θες
στην επισημη ιστοσελιδα των αμερικανων βατραχανθρωπων στην
www.navyseals.com οπου θα βρεις αφθονες πληροφοριες και συνδεσμους
για εκπαιδευση βατραχανθρωπων(αρκει να ξερεις αγγλικα).

Επισης βαλε σε κανα youtube αναζητηση για navy seals και θα βρεις πολλα
βιντεο σαν μινι ταινιες με εκπαιδευση, γυμναστικη και οτι αλλο θες.

Οσο για την γυμναστικη τι ακριβως θες να μαθεις; Θα περασεις αφθονες
ωρες στην θαλασσα, σε μονοζυγα, σε θεση για καμψεις τσιμπωντας, σε θεση για κοιλιακους κανοντας αναριθμητα ψαλιδακια, τρεχοντας η παιρνωντας εμποδια στον στιβο μαχης.

Ειναι πολυ απλα τα πραγματα αλλα συναμα και πολυ δυσκολα. Επισης οσο
γυμνασμενος και να εισαι κανεις δεν σου εγγυαται οτι θα αντεξεις την σκληραγωγηση εκει περα η οτι δεν θα τραυματιστεις σε σημειο που να μην
μπορεις να συνεχισεις το σχολειο. Ψαξε εκει που σου ειπα και θα βρεις τα παντα.SEARCH!
sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από sniper1977 »

Green Berets έγραψε: οτι δεν θα τραυματιστεις σε σημειο που να μην
μπορεις να συνεχισεις το σχολειο. Ψαξε εκει που σου ειπα και θα βρεις τα παντα.SEARCH!
Εκει ειναι βασικα ολη η ιστορια. Να μην τραυματιστεις. Το 68% των κομενων ειναι απο αυτο το λογο.Εικόνα

H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από H4nnibal »

Συγνώμη τι ακριβώς λετε; !
Ακουστε να δειτε γιατι ακουσα 1002 πιπες εδω περα.
Λοιπον, για να πας στο σχολείο της ΜΥΚ, πρέπει πρώτα να έχεις καλές συστάσεις (χώρια του οτι πρεπει να έχεις γαμηθεί στην προπονηση κανα χρονο πριν), δηλαδη με λίγα λόγια να σε "αφήσει" ο δοιηκητής σου να πας. Εξυπακουεται το οτι για να δηλώσεις για σχολείο της ΜΥΚ, πρέπει να είσε ήδη στέλεχος Ε. Δ. που σημαίνει οτι εφ'όσον είσε στέλεχος ΕΔ, έχεις ήδη περάσει το σχολείο αλεξ/των που είναι απαραίτητο για να είσε στέλεχος ΕΔ.
Όλα αυτά, μέχρι τη στιγμή που θα πας στο σχολείο της ΜΥΚ θα σου πάρουν κανα δυο τρία χρονάκια.
Καλα εσείς τι νομίζατε ρε; ! οτι πάτε έτσι χύμα και απο πολίτες περνάτε για σχολείο της ΜΥΚ; !

Γίνετε πρώτα στελέχη ΕΔ, να τρέχετε όλη μέρα στο σχολείο αλεξ/στων να σας φυγει ο τάκος, πάρτε μία ρεγουλα με τις μεταθέσεις, ρωτήστε και κανα πιο έμπειρο να σας πει, και μετά αν έχετε φτάσει ώς εκεί το σκέφτεστε και για ΟΥΚάδες. Εσεις τι νομίζατε; οτι διαβάσατε ότι διαβάσατε εδώ στο φορουμ, κάνατε έναρξη-> Κλείσιμο-> Απενεργοποίηση και την αλλη μέρα το πρωί ξυριζετε τα κεφάλια σας και πατε για ΟΥΚ; !Εικόνα

Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Green Berets »



Γιατι νομιζεις οτι θα παει κανενας απο αυτους; Εικόνα
Οι περισσοτεροι δεν θα αντεχαν την απλη στρατιωτικη ζωη ποια ΜΥΚ
και παραμυθια λες εσυ τωρα...

Λες και οντως, κλεινεις τον υπολογιστη και το αλλο πρωι διακτινιζεσαι
στην ΜΥΚΕικόνα
Αλλα ενταξει, νεα παιδια ειναι γουσταρουν την φαση, δεν ειναι κακο αρκει
να βαλουν μυαλο οταν πανε με το καλο εστω και για θητεια στους καταδρομεις...

Δεν μιλαω υποτιμητικα για να μην παρεξηγουμαι, αλλα εαν θες κατι
ΤΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟ πολυ γραψε και τπτ επιδοσεις σε αθλητισμο, ζητα
συγκεκριμενες συμβουλες και διαβασε καμια ξενη ιστοσελιδα, ψαξε λιγο στο google να βρεις πληροφοριες, διαβασε λιγο ειδικο τυπο και το σημαντικοτερο ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΟΥ!!!

Δεν λεω, καλο ειναι να ονειρευομαστε αλλα με καποιες ρεαλιστικες βασεις.
Τωρα να ρωταει ο αλλος πως θα παει στην ΜΥΚ και να μην μπορει να κανει πεντε απλωτες στην θαλασσα χωρις να του κοπει η ανασα η να τρεξει μερικα χιλιομετρα η να κανει μερικες καλισθενικες ασκησεις ε ενταξει, τοτε πεταει στα συννεφα και δυστυχως θα κανει θορυβο οταν θα ΠΕΣΕΙ.Εικόνα

Συν τα παραπανω που ειπε ο κανιβαλοςΕικόνα

H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από H4nnibal »

Green Berets έγραψε:

Γιατι νομιζεις οτι θα παει κανενας απο αυτους; Εικόνα
Οι περισσοτεροι δεν θα αντεχαν την απλη στρατιωτικη ζωη ποια ΜΥΚ
και παραμυθια λες εσυ τωρα...

Λες και οντως, κλεινεις τον υπολογιστη και το αλλο πρωι διακτινιζεσαι
στην ΜΥΚΕικόνα
Αλλα ενταξει, νεα παιδια ειναι γουσταρουν την φαση, δεν ειναι κακο αρκει
να βαλουν μυαλο οταν πανε με το καλο εστω και για θητεια στους καταδρομεις...

Δεν μιλαω υποτιμητικα για να μην παρεξηγουμαι, αλλα εαν θες κατι
ΤΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟ πολυ γραψε και τπτ επιδοσεις σε αθλητισμο, ζητα
συγκεκριμενες συμβουλες και διαβασε καμια ξενη ιστοσελιδα, ψαξε λιγο στο google να βρεις πληροφοριες, διαβασε λιγο ειδικο τυπο και το σημαντικοτερο ΠΡΟΣΓΕΙΩΣΟΥ!!!

Δεν λεω, καλο ειναι να ονειρευομαστε αλλα με καποιες ρεαλιστικες βασεις.
Τωρα να ρωταει ο αλλος πως θα παει στην ΜΥΚ και να μην μπορει να κανει πεντε απλωτες στην θαλασσα χωρις να του κοπει η ανασα η να τρεξει μερικα χιλιομετρα η να κανει μερικες καλισθενικες ασκησεις ε ενταξει, τοτε πεταει στα συννεφα και δυστυχως θα κανει θορυβο οταν θα ΠΕΣΕΙ.Εικόνα

Συν τα παραπανω που ειπε ο κανιβαλοςΕικόνα



Καλά τα είπες, αλλα έκανες ένα λαθος mate. Το Ηannibal δεν προερχεται απο το Κανιβαλος, αλλα απο το αννίβας, ένας Ούνος κατακτητης. Δεν πειράζει, όλοι μαθαίνουμε ακόμαΕικόναΕικόνα
gioalex
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2007 5:28 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από gioalex »

+100000 ρε μάγκες!!! Άντε γιατί βαρέθηκα να διαβάζω τις μαλακίες του καθενός και το παπατζιλίκι και να πρέπει να τους ανοίξω τα μάτια. Έμαθα, μου είπαν, είχε πάει το 1821 ο κολλητός του παππού της ξαδέρφης του κουμπάρου του γαμπρού του κολλητού μου κτλ. ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ... Γιατί είδα στην θητεία μου κάτι γομάρια να μην μπορούν να βγάλουν μια ανηφόρα με το μπέρκιν στην πλάτη και να παίρνουν τηλέφωνο την μαμά να κλαίγονται ότι τους έχουν λιώσει... Από παπάτζα άλλο τίποτα...
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από H4nnibal »

gioalex έγραψε:+100000 ρε μάγκες!!! Άντε γιατί βαρέθηκα να διαβάζω τις μαλακίες του καθενός και το παπατζιλίκι και να πρέπει να τους ανοίξω τα μάτια. Έμαθα, μου είπαν, είχε πάει το 1821 ο κολλητός του παππού της ξαδέρφης του κουμπάρου του γαμπρού του κολλητού μου κτλ. ΞΥΠΝΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ... Γιατί είδα στην θητεία μου κάτι γομάρια να μην μπορούν να βγάλουν μια ανηφόρα με το μπέρκιν στην πλάτη και να παίρνουν τηλέφωνο την μαμά να κλαίγονται ότι τους έχουν λιώσει... Από παπάτζα άλλο τίποτα...


'Ετσι... ακριβώς έτσι... συμφωνώ απόλυτα με το παλικαριΕικόνα
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από Green Berets »

H4nnibal έγραψε:

Καλά τα είπες, αλλα έκανες ένα λαθος mate. Το Ηannibal δεν προερχεται απο το Κανιβαλος, αλλα απο το αννίβας, ένας Ούνος κατακτητης. Δεν πειράζει, όλοι μαθαίνουμε ακόμαΕικόναΕικόνα


Ωπ, μου την εφερεςΕικόνα! Ναι, τον ξερω τον Αννιβα αλλα δεν περασε απο το μυαλο μου οτι ηταν αυτο, ετσι οπως εχεις το ψευδωνυμο μου θυμιζε τον γνωστο τηλεκανιβαλοΕικόνα.
H4nnibal

ΟΥΚ: Εκπαίδευση Υποβρυχίων Καταστροφέων

Δημοσίευση από H4nnibal »

Green Berets έγραψε:
H4nnibal έγραψε:

Καλά τα είπες, αλλα έκανες ένα λαθος mate. Το Ηannibal δεν προερχεται απο το Κανιβαλος, αλλα απο το αννίβας, ένας Ούνος κατακτητης. Δεν πειράζει, όλοι μαθαίνουμε ακόμαΕικόναΕικόνα


Ωπ, μου την εφερεςΕικόνα! Ναι, τον ξερω τον Αννιβα αλλα δεν περασε απο το μυαλο μου οτι ηταν αυτο, ετσι οπως εχεις το ψευδωνυμο μου θυμιζε τον γνωστο τηλεκανιβαλοΕικόνα.


Εννοείς τον Χανιμπαλ Λέκτερ σωστα; Ε λοιπον και το δικό του όνομα προέρχεται απο εκεί, και είναι όνομα βασικα δεν είναι χαρακτηρισμός για τον ήρωα. Απλά τυγχάνει το σενάριο να παραλληλήζεται με το όνομα του χαρακτήρα. Διάβασα την τριλογία όταν ήμουν 15 χρονών και απο τότε δεν έχω αλλάξει ποτέ ψευδόνυμο...Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες