Μεταθέσεις Λιμενικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
jelis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 8:14 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από jelis »

Αν καποιος δεν εχει πειθαρχικο παραπτωμα εχει κανει 5ετια σε νησι και ειναι σε ενα λιμεναρχειο στην αθηνα π. Χ καθεται μονιμα αθηνα (στον τοπο του); Αν οχι μετα απο ποσα χρονια παιρνει ξανα μεταθεση?
jelis
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 8:14 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από jelis »

Δηλαδη τυπικα τι γινεται. Μην μου πεις γκρεκο θα ερθει το βυσμα και θα σε στειλει οθωνους. Αν υποθεσουμε οτι το λιμενικο ειναι αξιοκρατικο.
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από greko_27 »

jelis έγραψε:Αν καποιος δεν εχει πειθαρχικο παραπτωμα εχει κανει 5ετια σε νησι και ειναι σε ενα λιμεναρχειο στην αθηνα π. Χ καθεται μονιμα αθηνα (στον τοπο του) ; Αν οχι μετα απο ποσα χρονια παιρνει ξανα μεταθεση;


Θα στο θεσω ποιο απλα για να το καταλαβεις... Κυβερνητης σε πλωτο σκαφος υπηρετει στη ροδο... Τον στελνουν αποσπαση στο καστελοριζο και με δικη του αποφαση αποφασιζει να μεινει στο νησακι αυτο 2 χρονια... Αντι να μεινει 3 χρονια (οπως ισχυε) εμεινε για 5... Ξερεις τι μορια μαζεψε και τι πιθανοτητες ειχε να παει καβαλα (απο οπου καταγετε; ) ... ακομα πηγαινει... Εικόνα... Δηλαδη μπορει να σε στειλουν παρο για 5 χρονια και μετα να σε στειλουν σαμοθαρακη για καμια 3ετια και μετα... Εαν θελεις να μεινεις αθηνα μια ειναι λυση. Ειδικος φρουρος ή πυροσβεστικη. Και στα 2 θα βγει προκ μεσα στο 2011
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από greko_27 »

jelis έγραψε:Δηλαδη τυπικα τι γινεται. Μην μου πεις γκρεκο θα ερθει το βυσμα και θα σε στειλει οθωνους. Αν υποθεσουμε οτι το λιμενικο ειναι αξιοκρατικο.


οπως και το ελληνικο ποδοσφαιροΕικόνα... Κοπελα αποτο ΚΛ πειραια πηρε μεταθεση στο αρχηγειο λιμενικου σωματος... Κατσε βγαλε το συμπερασμα μονος σουΕικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

jelis έγραψε:Απλα ρωταω για να δω αν κανω τα χαρτια μου η οχι. Εχω πηξει στο παραμεθωριο μεχρι στιγμης Με σπουδες κλπ...


Mην τα κάνεις άστο, ας μπει πραγματικά όποιος το γουστάρει το επάγγελμα
jelis

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από jelis »

Η γνωστη μ... Ρε φιλε δεν θα μπει κανεις τοτε Εικόνανομιζεις οτι ο κοσμος παει και του βγαινει η παναγια να σπουδασει κλπ για να μπει στο λιμενικο η οτιδηποτε; Τελοσπαντων. Αυτα τα λενε αυτοι που ειναι ηδη μεσα για να μην θιξουν τη δουλεια τους. Θα γυρισει να σου πει ο ε. Φ η ο επ. Οπ π. Χ φιλε δεν ειχα τιποτα καλυτερο να κανω και μπηκα για να μη κοιμαμαι στο δρομο
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν είναι μαλακία μεγάλε, αν θες να μπεις θα κάνεις και μερικές θυσίες αν δεν θες ασχολήσου με αυτό που σπούδασες
jelis

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από jelis »

Λες και αμα τα κανω θα με παρουν.Εικόνα κουβεντα να γινεται. Ευχαριστω παντως παιδια για τις απαντησεις.greco κατι αλλο. Και στην πυροσβεστικη βυσματοκατασταση ειναι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

jelis έγραψε:greco κατι αλλο. Και στην πυροσβεστικη βυσματοκατασταση ειναι;


Έχουμε ξεχωριστό θέμα για την πυροσβεστική μπορείς να το διαβάσεις
jelis

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από jelis »

ok ς ευχαριστω.
Μαριάννα

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Μαριάννα »

Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω, ήθελα να ρωτήσω. Αν μπεί Κάποιος Με τις προκηρύξεις που θα γίνουν για το Λιμενικό, Παίρνει Αμέσως μετάθεση; Και οι μεταθέσεις αφορούν όλους; Ακόμα και αυτούς που μπορεί να είναι σε γραφείο; Ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μαριάννα έγραψε:Καλησπέρα, επειδή δεν γνωρίζω, ήθελα να ρωτήσω. Αν μπεί Κάποιος Με τις προκηρύξεις που θα γίνουν για το Λιμενικό, Παίρνει Αμέσως μετάθεση; Και οι μεταθέσεις αφορούν όλους; Ακόμα και αυτούς που μπορεί να είναι σε γραφείο; Ευχαριστώ


Όχι αυτοί που θα είναι σε γραφείο μπορούνε να δουλεύουνε και από το σπίτι τους... Α ρε υπουργέ κοιτά πως θα κάνεις το λιμενικό...
Μαριάννα

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Μαριάννα »

Καλημέρα, δηλαδή η Γενική Κατηγορία που λέει στην προκήρυξη, και ζητάει απολυτήριο λυκείου, Είναι οι λιμενοφύλακες, η για κάτι άλλο?
Άβαταρ μέλους
AlexTheGood
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2009 5:58 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από AlexTheGood »

Εγώ που είμαι απο Σάμο, υπάρχει κάποια περίπτωση να με στείλουν π. Χ. Αθήνα;

Γενικότερα έχω κι άλλες ερωτήσεις περι λιμενικού, εαν μπορεί κάποιος να μου στείλει προσωπικό μύνημα για να λύσω τις απορίες.

Ευχαριστώ
Ου πόσοι αλλά που
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Λιμενικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

AlexTheGood έγραψε:Εγώ που είμαι απο Σάμο, υπάρχει κάποια περίπτωση να με στείλουν π. Χ. Αθήνα;



Διάβασε προηγούμενα μηνύματα έχει αναλυθεί μέχρι αηδίας το θέμα των μεταθέσεων

Μαριάννα έγραψε:Καλημέρα, δηλαδή η Γενική Κατηγορία που λέει στην προκήρυξη, και ζητάει απολυτήριο λυκείου, Είναι οι λιμενοφύλακες, η για κάτι άλλο;


Nαι για Λ/Φ είναι και μην γράφεις σε άσχετα θέματα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες