Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Nassos »

xr έγραψε:Σημερα πηρα το χαρτη καταταξης κ Λεει στην Κορηνθο, Πεζικο (ΥΕΑ) αλλα ειχα δηλωσει ειδικες δυναμεις, ξερετε τι πρεπει να κανω για να παω Ε. Δ;


Θα έρθει κλιμάκιο Ειδικών Δυνάμεων για να επιλέξουν άτομα. Θα δώσεις κάποιες αθλητικές δοκιμασίες και αν τις περάσεις τότε πάς στο Μεγάλο Πεύκο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Nassos »

G21 έγραψε:Καλησπερα! Παρουσιαζομαι στις 19 θηβα αλλα θα δηλωσω ε. Δ.Mετα απο ποσες μερες περιπου ερχονται να μας ρωτησουν και να κανουμε τις ασκησεις; Και εφοσον μας παρουν μετα απο ποσο καιρο φευγουμε για πευκο; Επειδη ειμαι γεννημενος στη Χιο εχω αρκετες πιθανοτητες να με στειλουν εκει αμφιβιο; Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις


Όταν υπηρετούσα είχα έρθει 2-3 ημέρες μετά το πέρας της κατάταξης.

Νομίζω φεύγετε 2 ημέρες μετά για το Μεγάλο Πεύκο.

Αν είσαι και μόνιμος κάτοικος Χίου, ναι έχεις πολλές πιθανότητες να πάς εκεί.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

JohnKr έγραψε:Ρε παιδιά, μια διευκρίνιση:
Κάποιος παραπάνω είπε πως του ήρθε χαρτί να παρουσιαστεί ως πεζοναύτης.
Και ρωτώ εγώ: Οι πεζοναύτες στις ειδικές δυνάμεις δεν ανήκουν;
Γιατί του ήρθε χαρτί να παρουσιαστεί στους πεζονάυτες και όχι σε κέντρο εκπαίδευσης ειδικών δυνάμεων όπως π. Χ. Μεγάλο Πεύκο;
Δεν υποτίθεται πως η τοποθέτηση σε μονάδα ειδικών δυνάμεων γίνεται μετά το ΚΕΕΔ και ανάλογα με τις απαιτήσεις πάνε σε ΛΟΚ, ΜΑΚ, Αλεξιπτωτιστές ή Πεζοναύτες;



Στο πεύκο μπαίνουνε καταδρομείς (ορεινοί-αμφίβοι και αλεξιπτωτιστές) αυλώνα πάνε μόνο πεζοναύτες. Νομίζω είναι κατανοητό
stergios87

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από stergios87 »

Παιδες στην κυπρο παιρνουν πεζοναυτες ή μας πανε μονο αυλωνα και βολο; Γιατι ακουσα οτι πεζοναυτες δεν πανε στην κυπρο...
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από @xristos@ »

Κυπρο μονο ορεινους εχει, ΛΟΚ δηλαδη στην 35ΜΚ
mihalis

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από mihalis »

Γεια σας παιδια... Ερχεται σιγα σιγα ο καιρος να τελειωσω την σχολη μου (πληροφορικη) και θα παω φανταρος. Περιοδευων ειχα δηλωσει ναυτικο. Ομως το χαρτι της αναβολης που πηρα ελεγε ΚΛΑΔΟΣ: Σ. Ξ Οποτε φανταζομαι ειμαι στρατο ξηρας τελικα. Η απορια ειναι η εξης. Γινεται να παω πεζοναυτης; Αν ναι πως; Παω στρατο ξηρας και το δηλωνω εκει οταν μας πουν; Ευχαριστω.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Nassos »

mihalis έγραψε:Γεια σας παιδια... Ερχεται σιγα σιγα ο καιρος να τελειωσω την σχολη μου (πληροφορικη) και θα παω φανταρος. Περιοδευων ειχα δηλωσει ναυτικο. Ομως το χαρτι της αναβολης που πηρα ελεγε ΚΛΑΔΟΣ: Σ. Ξ Οποτε φανταζομαι ειμαι στρατο ξηρας τελικα. Η απορια ειναι η εξης. Γινεται να παω πεζοναυτης; Αν ναι πως; Παω στρατο ξηρας και το δηλωνω εκει οταν μας πουν; Ευχαριστω.


Ναι μπορείς να πάς. Αν δεν σε πάρουν κατευθείαν, οπουδήποτε και να παρουσιαστείς περνάει κλιμάκιο Ειδικών Δυνάμεων με το πέρας της κατάταξης. Όταν έρθει θα δηλώσεις ότι θες να πάς στους Πεζοναύτες.
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από argirisMAK »

Greek_Army έγραψε:
argirisMAK έγραψε: Παιδια να ρωτησω κατι το οριο για μυωπια ειναι 4,5 η 5 για να βγεις Ι1; Παρουσιαζομαι αυλωνα πεζοναυτης και μου ειπαν οτι μπορω να ξαναδηλωσω μετα που θελω να παω... Εγω ενδιαφερομαι για λοκ η αμφιβιοσ... Ξερετε ποτε ερχεται αυτη η στιγμη να ξαναδιλωσεισ; Μετα την ορκομοσια; Πριν την ορκομοσια; Αργοτερα; Ποτε;



τελευταία φορά που απαντάω σε ερώτημα που έχει χιλιοειπωθεί. Το όριο είναι 4,5
και αυτο που λεει με τον χρονο στον οποιο ξαναδηλωνεις ποτε ειναι; Μετα την ορκομοσια η πριν?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

argirisMAK έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
argirisMAK έγραψε: Παιδια να ρωτησω κατι το οριο για μυωπια ειναι 4,5 η 5 για να βγεις Ι1; Παρουσιαζομαι αυλωνα πεζοναυτης και μου ειπαν οτι μπορω να ξαναδηλωσω μετα που θελω να παω... Εγω ενδιαφερομαι για λοκ η αμφιβιοσ... Ξερετε ποτε ερχεται αυτη η στιγμη να ξαναδιλωσεισ; Μετα την ορκομοσια; Πριν την ορκομοσια; Αργοτερα; Ποτε;



τελευταία φορά που απαντάω σε ερώτημα που έχει χιλιοειπωθεί. Το όριο είναι 4,5
και αυτο που λεει με τον χρονο στον οποιο ξαναδηλωνεις ποτε ειναι; Μετα την ορκομοσια η πριν;


ψάξε ψάξε
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:
argirisMAK έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
argirisMAK έγραψε: Παιδια να ρωτησω κατι το οριο για μυωπια ειναι 4,5 η 5 για να βγεις Ι1; Παρουσιαζομαι αυλωνα πεζοναυτης και μου ειπαν οτι μπορω να ξαναδηλωσω μετα που θελω να παω... Εγω ενδιαφερομαι για λοκ η αμφιβιοσ... Ξερετε ποτε ερχεται αυτη η στιγμη να ξαναδιλωσεισ; Μετα την ορκομοσια; Πριν την ορκομοσια; Αργοτερα; Ποτε;
τελευταία φορά που απαντάω σε ερώτημα που έχει χιλιοειπωθεί. Το όριο είναι 4,5
και αυτο που λεει με τον χρονο στον οποιο ξαναδηλωνεις ποτε ειναι; Μετα την ορκομοσια η πριν;
ψάξε ψάξε
Δε θα το βρεις (που λεει και το τραγουδι)
argirisMAK
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Δευ Οκτ 18, 2010 1:39 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από argirisMAK »

Αντι να με παιδευεται δεν γινεται να μου πειτε βρε παιδια; Την πεμπτη μπαινω δειξτε λιγο ελεοσ... Χαχαχαχα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

argirisMAK έγραψε:Αντι να με παιδευεται δεν γινεται να μου πειτε βρε παιδια; Την πεμπτη μπαινω δειξτε λιγο ελεοσ... Χαχαχαχα


Όταν θα μπεις θα δηλώσεις (την πρώτη μέρα δηλαδή) αν θες να μείνεις στους πεζοναύτες η αν θες να πας σε άλλο σώμα των ειδικών δυνάμεων η να πας στο πεζικό.
THANOS THE BOY

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από THANOS THE BOY »

Καλησπρα παιδια... Μου εχει ερθει χαρτι για τεθωρακισμενα... ΑΛΛΑ επειδη θελω οπως σε καθε τι στη ζωη μου να μαθω λιγα παραπανω πραγματα απο το στρατο τα οποια θα ειναι χρησιμα στην περαιτερο μου πορεια στη ζωη και γενικα μιας και ασχολουμαι με καταδυσεις, κυνηγι, ποδηλατο κτλ καμπινγκ και ορειβασια χωρις να ειμαι σε αθλητικη φυσικη κατασταση... Θελω παρα πολυ να παω. Μου ειπαν οτι θα ερθουν στο κεντρο να μας ενημερωσουν... Πως γινεται θα πουν ποιος θελει ειδικες δυναμεις και θα σηκωσω χερι; Και μετα θα ζητησω για πεζοναυτες η καπως αλλιως; Επισης βγαζω περιπου με το ζορι 10 καμψεις αλλα απο τρεξιμο και αντοχη ειμαι σε εξαιρετικη κατασταση (κυνηγι σε βουνο 12-15 χιλιομετρα ανετα με κλισεις μεγαλες και δυσβατα μερη) ... Μην πολυλογο Θελω να κανω το κατι παραπανω... Επισης ειμαι λιγακι μεγαλος...25... Επισης... Τα πτυχια κτλ να τα παρω Τει τηλεπικοινωνιων (; Η δεν θα χρειαστουν; Δεν υπαρχειπεριπτωση να παω ΥΕΑ... Και εκτος των αλλων θα κανω 8 μηνο (3τεκνια). Νομιζω με αυτο δεν υπαρχει προβλημα στους ΠεΖΟναυτες...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

THANOS THE BOY έγραψε:Καλησπρα παιδια... Μου εχει ερθει χαρτι για τεθωρακισμενα... ΑΛΛΑ επειδη θελω οπως σε καθε τι στη ζωη μου να μαθω λιγα παραπανω πραγματα απο το στρατο τα οποια θα ειναι χρησιμα στην περαιτερο μου πορεια στη ζωη και γενικα μιας και ασχολουμαι με καταδυσεις, κυνηγι, ποδηλατο κτλ καμπινγκ και ορειβασια χωρις να ειμαι σε αθλητικη φυσικη κατασταση... Θελω παρα πολυ να παω. Μου ειπαν οτι θα ερθουν στο κεντρο να μας ενημερωσουν... Πως γινεται θα πουν ποιος θελει ειδικες δυναμεις και θα σηκωσω χερι; Και μετα θα ζητησω για πεζοναυτες η καπως αλλιως; Επισης βγαζω περιπου με το ζορι 10 καμψεις αλλα απο τρεξιμο και αντοχη ειμαι σε εξαιρετικη κατασταση (κυνηγι σε βουνο 12-15 χιλιομετρα ανετα με κλισεις μεγαλες και δυσβατα μερη) ... Μην πολυλογο Θελω να κανω το κατι παραπανω... Επισης ειμαι λιγακι μεγαλος...25... Επισης... Τα πτυχια κτλ να τα παρω Τει τηλεπικοινωνιων (; Η δεν θα χρειαστουν; Δεν υπαρχειπεριπτωση να παω ΥΕΑ... Και εκτος των αλλων θα κανω 8 μηνο (3τεκνια). Νομιζω με αυτο δεν υπαρχει προβλημα στους ΠεΖΟναυτες...

Μειωμένης θητείας στις ειδικές δυνάμεις
Kατάταξη στις ειδικές δυνάμεις

Πώς πρέπει να είσαι σωματικά &Αντοχές

...
Ψαρι

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Ψαρι »

Καλη θητεια!
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες