Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αλανας έγραψε:Γεννηθηκα το μαιο του 1992 δεν εχο παρει αναβολη ουτε τπτ και περασα περιοδευων στα 17 ξερει κανενας ποτε μπαινω;


Αν δεν μπεις τώρα θα μπεις τον αύγουστο.
finomenos iwannhs

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από finomenos iwannhs »

Ειμαι γεννημενος το 1992. Ποτε μπαινω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πριν γράψουμε τσεκάρουμε και προηγούμενα μηνύματα. Αν είναι να γεμίσουμε με 30 σελίδες με την ίδια ερώτηση/απάντηση να το κλείσουμε το μαγαζάκι
harris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2011 11:38 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από harris »

Παιδια εγω εκανα την αιτηση προτακτου στα μεσα οκτωβριου για την σειρα του νοεμβριου αλλα δεν με καλεσαν. ουτε τωρα τον φεβρουαριο επισης με καλεσαν... περιμενω τωρα τον μαιο μπας και... απλα το θεμα ειναι οτι περιμενω απο τον νοεμβριο να μπω, και αν δεν με καλεσουν και τωρα θα χω θεμα με την δουλεια μου αν τυχον μπω αυγουστο! ειμαι γεννημενος αυγουστο του '92 (δεν ξερω αν παιζει ρολο με την σειρα) ... χρειαζεται να κανω κατι αλλο (για παραδειγμα να ξανακανω χαρτι πτοτακτου η' κατι τετοιο) η' απλα περιμενω;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φυσικά και έπρεπε να ξανακάνεις τα χαρτιά σου. Τώρα τι πρέπει να κάνεις; Απλό. Σήκω ένα ωραίο πρωινό πήγαινε στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις κάνε μια αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α' και το επόμενο πρωί θα πας να το πάρεις. Εκεί θα αναγράφεται σε ποια εσσό ανήκεις. Καλά δρομολόγιαΕικόνα
harris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2011 11:38 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από harris »

Greek_Army έγραψε:Φυσικά και έπρεπε να ξανακάνεις τα χαρτιά σου. Τώρα τι πρέπει να κάνεις; Απλό. Σήκω ένα ωραίο πρωινό πήγαινε στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις κάνε μια αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α' και το επόμενο πρωί θα πας να το πάρεις. Εκεί θα αναγράφεται σε ποια εσσό ανήκεις. Καλά δρομολόγιαΕικόνα


ΑΝ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΣΣΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΤΑΚΤΟΥ Η' ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Ναι θα χρειαστεί να ξανακάνεις τα χαρτιά σου Για να σε πάρουνε τον Μαιο αλλιώς θα περιμένεις να μπεις με την εσσο που ανήκεις
2.Μην γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις. Δόξα τον θεό ματάκια έχουμε και βλέπουμε.
harris
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Μαρ 30, 2011 11:38 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από harris »

Έχεις δίκιο για τα κεφαλαία με συγχωρείς... Μου έλυσες τις απορίες να 'σαι καλά φίλε... Στο ΓΕΣ γι αυτές τις 2 ερωτησεις μίλαγα στο τηλέφωνο ενα τέταρτο και δεν έβγαλα ακρη...
Σ' ευχαριστώ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Τίποτα ότι άλλο θες εδώ είμαστε Εικόνα
xristos

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από xristos »

Καλησπέρα έχω κάνει τα χαρτιά για εθελοντής για τον Μάιο πότε να περιμένω το χαρτί;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

xristos έγραψε:Καλησπέρα έχω κάνει τα χαρτιά για εθελοντής για τον Μάιο πότε να περιμένω το χαρτί;


Το αστυνομικό τμήμα της περιοχής σου να ρωτήσεις.
Morian
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 05, 2010 1:16 am
Τοποθεσία: Γιάννενα
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Morian »

Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε πως τα περνάτε... Καιρό έχω να σας επισκεφτώ...

Μια ερώτηση, είμαι γεννημένος 17/04/1992 το χαρτί δεν μου έχει έρθει ακόμα, όλοι μου λένε 10 μαίου Πως θα μπω. Θέλω να ακούσω και τους έμπειρους.

Ευχαριστώ!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Morian έγραψε:Καλησπέρα παιδιά τι κάνετε πως τα περνάτε... Καιρό έχω να σας επισκεφτώ...

Μια ερώτηση, είμαι γεννημένος 17/04/1992 το χαρτί δεν μου έχει έρθει ακόμα, όλοι μου λένε 10 μαίου Πως θα μπω. Θέλω να ακούσω και τους έμπειρους.

Ευχαριστώ!



Δεν είναι θέμα εμπειρίας. Απλά περίμενε να βγει η εφαρμογή στο www.army.gr "Μάθε που θα καταταγείς"
nikos

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από nikos »

Καλησπέρα και από μένα. Είμαι γεννημένος το 5/01/1992 και θα ήθελα να μάθω σε ποια εσσο είμαι. Το μόνο που ξέρω είναι ότι τη θητεία μου θα την κάνω στο πολεμικό ναυτικό. Ευχαριστώ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Greek_Army έγραψε:Απλό. Σήκω ένα ωραίο πρωινό πήγαινε στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις κάνε μια αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α' και το επόμενο πρωί θα πας να το πάρεις. Εκεί θα αναγράφεται σε ποια εσσό ανήκεις. Καλά δρομολόγιαΕικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες