Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από VALLGOX »

Γυρω στα 19.000+ τα αγγλικα τελικα δεν θα ειναι υποχρεωτικα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

πανος έγραψε:Γεια σας! Εσεις ποσο πιστευεται οτι θα κυμανθει η βαση απολυτιριου φετος;



Εξαρτάται επίσης και σε ποια κατηγορία (τύπο λυκείου) αναφέρεσαι για να σου δώσουμε μία (κατά προσέγγιση πάντα) απάντηση.

Όσοι πάντως έχουν τελειώσει ΤΕΕ ή ΕΠΑΛ Ναυτικού ναυτιλιακού τομέα η βάση θα κυμανθεί σε χαμηλά επίπεδα όπως και πέρυσι.

Ψάξτο λίγο Εικόνα

Θάνος

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από Θάνος »

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα.Ήθελα να ρωτήσω τώρα που βγήκε η προκυρηξη και τελικά το lower δεν θα είναι απαραίτητο και θα μοριοδοτειται, έχετε υπόψιν κατά πόσο μπορούν να κυμανθούν οι βάσεις απολυτήριου; Αναφέρομαι για τα ΓΕΛ.
Ευχαριστώ.

Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από VALLGOX »

Θάνος έγραψε:Καλησπέρα παιδιά και από εμένα. Ήθελα να ρωτήσω τώρα που βγήκε η προκυρηξη και τελικά το lower δεν θα είναι απαραίτητο και θα μοριοδοτειται, έχετε υπόψιν κατά πόσο μπορούν να κυμανθούν οι βάσεις απολυτήριου; Αναφέρομαι για τα ΓΕΛ.
Ευχαριστώ.



Εχει απαντηθει το ερωτημα σου εδω, κοιτα τις περσινες βασεις της κατηγοριας σου και υπολογισε αυξηση για φετος.
alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από alex1996 »

Καλησπερα, ξερει καποιος το λινκ για τις περσινες βασεις απολυτηριων;
Άβαταρ μέλους
SurvivorKal
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2014 8:27 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από SurvivorKal »

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΑΣ... ! Μόλις έδωσα πανελλαδικές και μάλλον απέτυχα πόσες πιθανότητες έχω να με πάρουν με απολυτήριο λυκείου 12 λουερ το αντίστοιχο στα γερμανικά και 3 πτυχία στους υπολογιστές συν ότι είμαι τρίτεκνος... ! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από VALLGOX »

alex1996 έγραψε:Καλησπερα, ξερει καποιος το λινκ για τις περσινες βασεις απολυτηριων;


Εδω σε αυτο το θεμα ειναι ολα φιλε μου
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από VALLGOX »

SurvivorKal έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΣΑΣ... ! Μόλις έδωσα πανελλαδικές και μάλλον απέτυχα πόσες πιθανότητες έχω να με πάρουν με απολυτήριο λυκείου 12 λουερ το αντίστοιχο στα γερμανικά και 3 πτυχία στους υπολογιστές συν ότι είμαι τρίτεκνος... !Εικόνα


Αν δεν εχεις απολυτηριο απο Επαλ-Τεε ναυτιλιακου τομεα, τοτε σκουρα τα πραγματα... Θες απο 18.000 μορια και πανω στα υπολοιπα τυπου λυκεια για να μπεις και εσυ εχεις 12.000 (+2.000 το λοουερ αγγλικων)
Ξαναδωσε του χρονου πανελληνιες δεν χαθηκε ο κοσμος και οι βασεις απο πανελληνιες δεν ειναι υψηλες.
μανος

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από μανος »

Γεια σας! Εβγαλα 11078 μορια στις πανελληνιες, ειμαι τριτεκνος και θελω να μπω στις ΑΕΝ ως μηχανικος, εχω ελπιδες?
alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από alex1996 »

Εγω με απολυτηριο και lower βγαζω 22000 μορια νομιζω πως ειμαι σιγουρα μεσα... Πρωτο εβαλα ασπροπυργο και μετα πρεβεζα πλοιαρχων... Για πειτε καμια γνωμη
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

alex1996 έγραψε:Εγω με απολυτηριο και lower βγαζω 22000 μορια νομιζω πως ειμαι σιγουρα μεσα... Πρωτο εβαλα ασπροπυργο και μετα πρεβεζα πλοιαρχων... Για πειτε καμια γνωμη


Τι απολυτήριο έχεις;

alex1996
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2014 1:30 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από alex1996 »

D.Y.K έγραψε:
alex1996 έγραψε:Εγω με απολυτηριο και lower βγαζω 22000 μορια νομιζω πως ειμαι σιγουρα μεσα... Πρωτο εβαλα ασπροπυργο και μετα πρεβεζα πλοιαρχων... Για πειτε καμια γνωμη


Τι απολυτήριο έχεις;



20 και μαζι με lower παει 22000. Τοσο γραφει και στην ηλεκτρονικη αιτηση που εκανα. Και θελω ασπροπρυργο πρωτα και μετα πρεβεζα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

Έχεις ολοστρόγγυλο 20 ρε θηρίο; Αν λες αλήθεια μπράβο σου αλλά μου κάνει εντύπωση πως και δεν κατάφερες με τόσο μεγάλο απολυτήριο να γράψεις ένα 11-12 στις πανελλήνιες για να μπεις στις ΑΕΝ. Όπως και να χει εννοείται ότι είσαι μέσα και μάλιστα (αν όχι πρώτος) στους πρώτους χαλαρά Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zoupis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 22, 2013 5:15 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από zoupis »

Παιδιά με 20400 απο μορια που μαζεύω για Ασπρόπυργο το βλέπετε να περναω! Επίσης έχω δηλώσει και με πανελλήνιες με το 10%... Και έχω δηλώσει μονο μηχανικος. Πανελλήνιες έχω 14000 γράψει. Τι λέτε?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για Εμπορικό Ναυτικό 2014

Δημοσίευση από D.Y.K »

zoupis έγραψε:Παιδιά με 20400 απο μορια που μαζεύω για Ασπρόπυργο το βλέπετε να περναω! Επίσης έχω δηλώσει και με πανελλήνιες με το 10%... Και έχω δηλώσει μονο μηχανικος. Πανελλήνιες έχω 14000 γράψει. Τι λέτε;


Το μόνο που μπορούμε να σου πούμε είναι καλή σταδιοδρομία να έχεις στην ΑΕΝ και καλή πρόοδο Εικόνα

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης