Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
υποψιφιος

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από υποψιφιος »

14.700 για ΣΜΥ οπλα?
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Ρε παιδιά γιατί γράφετε τα μόρια σας και μετά ρωτάτε αν έχετε ελπίδες; Ποιοι είμαστε εμείς για να σας πούμε; Ο καθένας ό, τι του κατέβει σας απαντάει!
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
ΜΙΧΑΛΗΣ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΜΙΧΑΛΗΣ »

Ενταξει εναλλακτικα παω αστυφυλακων με 16774 που πιστευω ειμαι 100%. Ευχαριστω για την απαντηση παντως
Άβαταρ μέλους
KonstantinosMn
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 16, 2013 5:10 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από KonstantinosMn »

Γεια σε ολους σας, ως υποψηφιος και εγω για στρατιωτικες σχολες συγκεντρωσα 13.120 μορια (φετος), ειμαι γενικη σειρα και θα ηθελα να ρωτησω εσας τους εμπειρους στο θεμα αυτο. Ειναι λοιπον πιθανο να εισαχθω στη Σμυ (οπλα) ;
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Παιδιά αφήστε τι πιστεύουμε εμείς για το αν θα μπείτε στη ΣΜΥ (και γενικότερα στις σχολές) και πείτε μας όσοι δίνετε ή δώσατε ΠΚΕ στη ΣΜΥ, πόσοι παρουσιάζονται, πόσοι τις περνάνε, πόσοι έχουν γράψει καλά και τέτοια... Μόνο έτσι μπορούμε κάπως να καταλάβουμε που οδεύουμε!
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
ΒΑΣΩ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

Παιδια τι ακριβως εγινε στη σμυ οπλα; Περσι πηραν 101 απο γεν σειρα ενω φετος 58; Αυτο ισχυει; Τοτε που θα παει η βαση?
γιαννης

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από γιαννης »

Στην σμυ θα εισαχθουν 160 συνολικα (110 στα οπλα και 50 στα σωματα) ... Αυτη η μειωση των 113 ατομων σε συνδυασμο με τις επιδοσεις των μαθητων, που πιστευετε θα κυμανθουν οι βασεις;
παυλος

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από παυλος »

Με 11.156 με ειδικη κατηγορια τριτεκνος και σε συνδιασμο με τη μειωση των εισακτεων δεν νομιζω να τη πιανω τη σμυ... Εγω πιστευω οτι η βαση θα παει 14.900-15.300 για γενικη σειρα και 13.700-14.200 σε ειδικη
Άβαταρ μέλους
GreekSoldier1
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 05, 2012 4:27 am
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από GreekSoldier1 »

Δεν ξέρουμε τι γίνεται φίλε Γιάννη, γιατί δεν ξέρουμε πόσοι πέρασαν τις ΠΚΕ στη ΣΜΥ. Σίγουρη αύξηση, βέβαια, στη βάση...
ΑΠΑΝΤΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΟΝ ΠΑΤΡΙΣ
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

GreekSoldier1 έγραψε:Δεν ξέρουμε τι γίνεται φίλε Γιάννη, γιατί δεν ξέρουμε πόσοι πέρασαν τις ΠΚΕ στη ΣΜΥ. Σίγουρη αύξηση, βέβαια, στη βάση...


Για ΣΜΥ, πρόσθεσε και αυτούς από τις υπόλοιπες σχολές που δεν τις έπιαναν και ευελπιστούσαν στην ΣΜΥ ως η χαμηλότερη, μιλώντας με βάση τα μόρια, σχολή. Πίστεψέ με είναι πολλοί σε αυτήν την κατηγορία φέτος... Συν τις λίγες θέσεις φέτος στην ΣΜΥ... Προβλέπεται σφαγή!
Amat victoria curam
ΕΛΕΝΗ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Αν συνδυάσουμε, Από την μία μεγάλη μείωση των θέσεων, από την άλλη οι χαμηλότεροι βαθμοί της τελευταίας δεκαετίας και η μεγάλη αποχή στα ΤΕΣΤ, δημιουργεί ένα μείγμα δύσκολο. Με 13.500 μόρια, ειδική κατηγορία (πολ/κος) ... Έχω Ελπίδες για ΣΜΥ ΟΠΛΑ; Ευχαριστώ

anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

ΕΛΕΝΗ έγραψε:Αν συνδυάσουμε, Από την μία μεγάλη μείωση των θέσεων, από την άλλη οι χαμηλότεροι βαθμοί της τελευταίας δεκαετίας και η μεγάλη αποχή στα ΤΕΣΤ, δημιουργεί ένα μείγμα δύσκολο. Με 13.500 μόρια, ειδική κατηγορία (πολ/κος) ... Έχω Ελπίδες για ΣΜΥ ΟΠΛΑ; Ευχαριστώ

Με την περσινη βαση σμυ οπλα πολυτεκνοι στα 13352 εισαι μεσα. Φετος, λογικα θα εχουμε ανοδο της βασης λογω των αιτιων που προανεφερες, οποτε οριακα μπορει και να σαι μεσα, αν δεν εκτιναχτει η βαση.

Amat victoria curam
κωστας

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από κωστας »

Παιδια ενα εγκυρο σαιτ προτεινει την σμυ οπλα 14950... Αλλα δεν εχει υπολογισει εναν παραγοντα, τα αποτελεσματα των ΠΚΕ... Εγω περασα ΠΚΕ και ειδα οτι η προσελευση ηταν πολυ μικροτερη απο τους δεκτους στις καταστασεις. Για ολες τις σχολες αναφερομαι επειδη μιλησα και με συνυποψηφιους αλλων σχολων... Επιπλεον σε αυτες τις εξετασεις κοπηκαν αρκετα ατομα και αυτο λογικα θα εμποδιζει την αυξηση της βασης...
anaktas
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Παρ Μάιος 31, 2013 10:58 pm
Επικοινωνία:

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από anaktas »

κωστας έγραψε:Παιδια ενα εγκυρο σαιτ προτεινει την σμυ οπλα 14950... Αλλα δεν εχει υπολογισει εναν παραγοντα, τα αποτελεσματα των ΠΚΕ... Εγω περασα ΠΚΕ και ειδα οτι η προσελευση ηταν πολυ μικροτερη απο τους δεκτους στις καταστασεις. Για ολες τις σχολες αναφερομαι επειδη μιλησα και με συνυποψηφιους αλλων σχολων... Επιπλεον σε αυτες τις εξετασεις κοπηκαν αρκετα ατομα και αυτο λογικα θα εμποδιζει την αυξηση της βασης...


2 πράγματα:1ον) όταν λες'' έγκυρο σάιτ'' ποιό εννοείς;
2ον) μπορείς να μας πεις περισσότερα για τις ΠΚΕ που έκανες; Πως ηταν γενικά το κλίμα οι βαθμολογίες και ό, τι θεωρείς εσύ χρήσιμο προς αναφορά...
Amat victoria curam
ΕΛΕΝΗ

Βάσεις - μόρια για ΣΜΥ (2013)

Δημοσίευση από ΕΛΕΝΗ »

Ευχαριστώ για την απάντηση. Όσον αφορά τα ΠΚΕ Είχε μεγαλη αποχή... Που φαίνεται ως εξής.1. Οι ομάδες που σχηματίστηκαν από όλες τις σχολές ήταν των 80-100 ατόμων και σε καμία ομάδα δεν παρουσιάστηκαν πανο από 25-30 άτομα. Αν ανοίξει κανείς στα αποτελέσματα των σχολών σε κάθε ομάδα τερματίσανε επιτυχόντες από 15-20 άτομα.2. Η οικονομική κρίση και η χαμηλή βαθμολογία αποθάρρυνε πολλούς υποψηφίους

Αν δεν υπήρχε η μεγάλη μείωση των θέσεων θα μιλούσαμε με συγουριά για μείωση μεγάλη των βάσεων.

Με την μείωση των θέσεων ελπίζω να έχει μικρή άνοδο... Μικρη

αν και πολλοί συνυποψήφιοί μου ήταν με χαμηλές βαθμολογίες

Ευχαριστώ

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες