Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν πηγαίνουνε κληρωτοί στα ΟΥΚ
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Επειδή λογικά πάω για 8μηνο. Ξέρει κανείς αν θα με δεχτούν αλεξίπτωτα; Και γενικα για ειδικές δυνάμεις θα με δεχτούν?
takis

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από takis »

Γεια και χαρα ειμαι 24 ετων κ τον φεβρουαριο μπαινω φανταρος! Ειμαι ο μεγαλυτερος σε τρειτεκνη οικογενεια μπορω να υπεραιτησω στις ειδικες δυναμεις; Αν ναι ποση θα ειναι η θητεια μου; Σας ευχαριστω πολυ!
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Deathdiver »

takis έγραψε:Γεια και χαρα ειμαι 24 ετων κ τον φεβρουαριο μπαινω φανταρος! Ειμαι ο μεγαλυτερος σε τρειτεκνη οικογενεια μπορω να υπεραιτησω στις ειδικες δυναμεις; Αν ναι ποση θα ειναι η θητεια μου; Σας ευχαριστω πολυ!


Mε την 9 μηνη θητεια που υπαρχει και εφοσον στην περιπτωση σου θα μειωθει κι αλλο δεν νομιζω να μπορεις να πας...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

takis έγραψε:Γεια και χαρα ειμαι 24 ετων κ τον φεβρουαριο μπαινω φανταρος! Ειμαι ο μεγαλυτερος σε τρειτεκνη οικογενεια μπορω να υπεραιτησω στις ειδικες δυναμεις; Αν ναι ποση θα ειναι η θητεια μου; Σας ευχαριστω πολυ!


8μηνο θα κάνεις και μπορείς να υπηρετήσεις
Γιάννης Νικ.

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Γιάννης Νικ. »

Καλησπέρα.
Από ότι διάβασα εδώ:
/stratologia/meiwmeni.asp

και συγκεκριμένα στην παράγραφο:

"Ο μόνος ή μεγαλύτερος γιος γονέα που είναι ανίκανος για κάθε εργασία ή έχει συμπληρώσει το εβδομηκοστό έτος της ηλικίας του ή διατελεί σε χηρεία"

δικαιούμε μειωμένη θητεία.
Επειδή όμως είμαι αθλητής και θα ήθελα να υπηρετήσω για την εμπειρία στα ΛΟΚ έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Μπορώ να υπηρετήσω μειωμένη θητεία (στην συγκεκριμένη περίπτωση) 8μηνο στα ΛΟΚ
2. Πόσες -και για ποιούς λόγους- άδειες δικαιούνται όσοι είναι ΛΟΚ; Θα μπορέσω να κατέβω κάποια στιγμή στις εξεταστικές για δώσω κανα 2 μαθήματα στην σχολή για να τελειώσω; Τι διάρκειας είανι οι άδειες;
3. Μετά την εκπλήρωση της θητείας (ΛΟΚ) ποιές οι υποχρεώσεις των έφεδρων (αν υπάρχουν) και τί "ενθύμια" μένουν στον πολίτη ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιάννης Νικ. έγραψε:Καλησπέρα.
Από ότι διάβασα εδώ:
/stratologia/meiwmeni.asp

και συγκεκριμένα στην παράγραφο:

"Ο μόνος ή μεγαλύτερος γιος γονέα που είναι ανίκανος για κάθε εργασία ή έχει συμπληρώσει το εβδομηκοστό έτος της ηλικίας του ή διατελεί σε χηρεία"

δικαιούμε μειωμένη θητεία.
Επειδή όμως είμαι αθλητής και θα ήθελα να υπηρετήσω για την εμπειρία στα ΛΟΚ έχω κάποιες ερωτήσεις.

1. Μπορώ να υπηρετήσω μειωμένη θητεία (στην συγκεκριμένη περίπτωση) 8μηνο στα ΛΟΚ
2. Πόσες -και για ποιούς λόγους- άδειες δικαιούνται όσοι είναι ΛΟΚ; Θα μπορέσω να κατέβω κάποια στιγμή στις εξεταστικές για δώσω κανα 2 μαθήματα στην σχολή για να τελειώσω; Τι διάρκειας είανι οι άδειες;
3. Μετά την εκπλήρωση της θητείας (ΛΟΚ) ποιές οι υποχρεώσεις των έφεδρων (αν υπάρχουν) και τί "ενθύμια" μένουν στον πολίτη ;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


καλησπέρα βασικά δεν θα έπρεπε να ανοίξεις νέο θέμα γιατί υπάρχουνε ήδη θέματα με τις απορίες σου
για τις ειδικές δυνάμεις που ρωτάς και συγκεκριμένα για τους λοκατζίδες δες εδώ /forum/forum_topics.asp?FID=19
Γιάννης Νικ

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Γιάννης Νικ »

Το ξέρω αλλά οι μισές ερωτήσεις στα περισσότερα άρθρα ειναι για τις αθλητικές εξετάσεις που γίνονται στο κέντρο και για τις υπερανθρωπες ασκήσεις στις οποίες υποβάλλονται οι ειδικοδυναμίτες...

ααα και για το άν θα πάρουν λεφτά για τις πτώσεις...

παρακαλώ άμα απαντηθούν να διαγραφεί από τους διαχειριστές για να μην πιάνει χώρο στο forum
joeyj
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 2:45 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από joeyj »

Παιδια, ακουσα οτι πλεον δεν περνουν 8μηνα στις Ε. Δ.. Στο forum λεει οτι τους περνουν απλα ρωταω μηπως εχει αλλαξει κατι τωρα προσφατα. Αν γνωριζει καποιος κατι ας μου πει... Ευχαριστω... Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

joeyj έγραψε:Παιδια, ακουσα οτι πλεον δεν περνουν 8μηνα στις Ε. Δ. Στο forum λεει οτι τους περνουν απλα ρωταω μηπως εχει αλλαξει κατι τωρα προσφατα. Αν γνωριζει καποιος κατι ας μου πει... Ευχαριστω... Εικόνα


στα αλεξίπτωτα και στην κύπρο δεν δέχονται 8μηνα στα άλλα δέχονται
πετροσ

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από πετροσ »

Ρε παιδια στισ ειδικεσ δυναμεισ περνουν αυτουσ που εχουν μειομενη θητεια; Βοηθεια ασ μου πει καποιοσ που ξερει... Και οι πεζοναυτεσ ειναι ξηρασ η οχι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

πετροσ έγραψε:Ρε παιδια στισ ειδικεσ δυναμεισ περνουν αυτουσ που εχουν μειομενη θητεια; Βοηθεια ασ μου πει καποιοσ που ξερει... Και οι πεζοναυτεσ ειναι ξηρασ η οχι;


οι πεζοναύτες είναι στις ειδικές δυνάμεις και μπορείς να πας σαν 8μηνος
sn

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από sn »

Σε αμφιβιους η ορεινους ξερεις; Αν ειναι να παρω τη στρατολογια να μου πει σιγουρα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

sn έγραψε:Σε αμφιβιους η ορεινους ξερεις; Αν ειναι να παρω τη στρατολογια να μου πει σιγουρα.


σε κύπρο και αλεξίπτωτα δεν παίρνουνε μόνο. Στα άλλα δέχονται κανονικά
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης