Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
θοδωρης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από θοδωρης »

Παιδια με 15 ελξεις και 60 καμψεις μπαινω σβεα; Πρεπει να τις αυξησω?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

θοδωρης έγραψε:Παιδια με 15 ελξεις και 60 καμψεις μπαινω σβεα; Πρεπει να τις αυξησω;


Μια χαρά είσαι.

Άβαταρ μέλους
teooyk
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2016 4:00 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από teooyk »

Και εγώ με 45 κάμψεις και 12 έλξεις μπαίνω σβέα όπως είμαι τώρα; Εννοείται θα ανέβουν σε ένα μήνα που χρειάζεται ακόμα.
gr_ar

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από gr_ar »

Τα ίδια και τα ίδια ρωτάτε ορισμένοι λες και είστε ντουβάρια Εικόνα
θοδωρης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από θοδωρης »

Ευχαριστω πολυ αν και ισως αυξηθουν, εχουμε ενα μηνα ακομα
Άβαταρ μέλους
Laskaris
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2015 1:03 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Laskaris »

nissan έγραψε: @laskaris το πόσο συχνά κάνεις γυμναστική οφείλεται άμα είσαι στα λοκ, πεζοναύτες, μακ και αλεξίπτωτα η έτσι είναι παντού;
Τι εννοείς; Ποση γυμναστική κάνεις στο κέντρο ή στην μονάδα;
Άβαταρ μέλους
Laskaris
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2015 1:03 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Laskaris »

teooyk έγραψε: Και εγώ με 45 κάμψεις και 12 έλξεις μπαίνω σβέα όπως είμαι τώρα; Εννοείται θα ανέβουν σε ένα μήνα που χρειάζεται ακόμα.
Φίλε πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα. Όταν ήμουν εγώ έιχαν μπει άτομα και με λιγότερες κάμψεις-έλξεις. Επειδή όμως η φάση είναι ανταγωνιστική καλό είναι να τις αυξήσεις όσο περισσότερο μπορείς. Σκέψου επίσης ότι τα αθλήματα δεν τα δίνεις ξέκουραστος. Εγώ θυμάμαι ότι δωσάμε την δεύτερη μέρα και ως εκ τούτου οι περισσότεροι δεν είχαμε κοιμηθεί καλά. Επιπλέον το πρωινό, δεν ξέρω αν έτυχε, ήταν πολύ λίγο και τα αθλήματα τα δώσαμε μετά από έξι ώρες αναμονής κατά τις οποίες ήμασταν μαζεμένοι για να κάνουμε ένα καρδιογραφημα και δεν μπορούσαμε να πάμε να πιούμε ούτε νέρο. Οπότε σκέψου ότι μπορεί να μην αποδώσεις το μέγιστο των δυνατοτήτων σου. Αφού έχεις ένα μήνα μπροστά σου φτάσε τις κάμψεις 50-55 και τις έλξεις 14-15 κάνε και καλό μίλι και μην ανησυχεις..
Άβαταρ μέλους
Vessty
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τρί Μάιος 03, 2011 10:01 pm
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Vessty »

teooyk έγραψε:Και εγώ με 45 κάμψεις και 12 έλξεις μπαίνω σβέα όπως είμαι τώρα; Εννοείται θα ανέβουν σε ένα μήνα που χρειάζεται ακόμα.


Αν εχεις βυσμα ολα γινονται!

Αλλιως θελεις δουλιτσα ακομα κυριως στις καμψεις, αν μπεις ομως στην ΜΑΛ μετα για το σβεα δεν σε νοιαζει γιατι τα πιανεις τα ορια.

Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από wolver »

Παιδια να ρωτησω οταν περναει το κλιμακιο απο το κεν οι ελξεις που πρεπει να κανεις ειναι κανονικες; Η ειανι η μπροστινες που λεμε; Που ειναι πολυ πιο δυσκολες?
επειγων

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από επειγων »

Όποιον κόβουν από το σώμα που ήταν στις ειδικές δυνάμεις φεύγει εντελώς η αλλάζει σώμα πχ κάποιος είναι στα λοκ η στην μακΚαι τέλος αλλάζει το γιώτα?

para338

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από para338 »

Και 1 μιλι κατω απο 7 1/2 λεπτα για να εισαι υποψ ΚΔ-ΑΛ,7 λεπτα για υποψ. Αλεξιπ. Και 6 1/2 λεπτα για εκτελεση αλμα. Οταν πας ΣΒΕΑ θα δωσεις αθληματα 2 φορες...1η μερα εκπαιδευση και μετα απο 3 εβδομαδες οταν ειναι να κανεις το πρωτο αλμα.

Κεντρο εξαρταται που, μοναδα ΕΔ (1η ΜΑΛ) Πριν το πρωινο, Δευτερα με Πεμπτη για 1 1/2 ωρα (60 λεπτα τρεξιμο και 30 λεπτα καμψεις, ελξεις κτλπ)
Ναι αλλα καθαρες και με ρυθμο, ΠΑΝΩ (περιμενεις μισο δευτερολεπτο) ΚΑΤΩ (περιμενεις) ΠΑΝΩ.

Αν κοβεσαι απο ΑΛΕΞ, η πιο πολυ πανε Α και Γ ΜΑΚ.

Σειρ.338 ΣΒΕΑ 360
Ελληνόπουλο

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ελληνόπουλο »

Αδερφια μου ελληνοπουλα μην φοβαστε τιποτα μην ρωτατε σαν γκομενες δεν πατε στον πολεμο θητεια θα κανετε που θα τελειωσει συντομα καινδεν θα το καταλαβετε. Τα πραγματα ειναι απλα απλα ζηστε το και μην κρατιεσται πισω.. Ειναι ωραιος ο πρασινος αλλα εσεις θα του δωσετε χρωμα λαι απο το πως θα υπηρετησετε γιατι απο μονος του ειναι ενας μπερες σαν ολους τους αλλους.. Η ψυχη του λοκατζη τον καθιστα εμβληματικο.. Μην ψαρωνετε μην τρομοκρατειστε μην εχετε αγχος εχετε επιλεξει να, υπηρετησετε την πατριδα... Κανεις απο εσας δεν θα χασει.. Μην καρφωνετε μην βαλετε βυσμα και αγωνηστειτε να ειστε ΛΟΚΑΤΖΗΔΕΣ.. Κατι τελευταιο θα δειτε πως ειναι σαπιο το συστημα πολλοι θα στεναχωρηθειτε αποηοητευτειτε μην ε γ καταλειψετε δωστε χρωμα σε αυτον τον αχρωμο μπερε καντε τον να σας ανηκει...Υγ οσοι απο εσας πατε για τον εγωισμος σας και για τα λαικ στο φμπ και για να δειξε τε την γενναιοτητα σας στο ινσταγκραμ εχετε αποτυχει ηδη... θα το καταλαβετε μετα απο χρονια πως αλλου ειναι η ομορφια

Θανάσης

Αθλήματα για κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Θανάσης »

Είμαι 17 ετών και θέλω να υπηρετήσω πεζοναύτες μπορεί κάποιος να μου πει τι θα πρέπει να μπορω να κάνω από κάμψεις, έλξεις, και τρέξιμο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες