Σημείωμα κατάταξης (2012)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Periskaiklis
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2012 9:14 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Periskaiklis »

Έχασα το χαρτί που με καλούσαν στο στρατό, και αύριο σκοπεύω να καταθέσω κάποια χαρτιά στην ΣΥ για να παραλάβω την αναβολή μου απο ιδιωτική σχολή. Πρώτον : Θα μου σταθεί εμπόδιο στην κατάθεση των εγγράφων; Και δεύτερον ποιές είναι οι κυρώσεις άμα χάθεί αυτό το χαρτί; Έχω τρελαθεί απο το άγχος μου παιδια βοηθήστε Εικόνα Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έχεις τρελαθεί από το άγχος σου επειδή έχασες ένα χαρτί; Θα πας κανονικά αύριο το πρωί στην στρατολογία θα εξηγήσεις ότι το έχασες, λογικά θα υπογράψεις μια υπεύθυνη δήλωση και αυτό ήτανε όλο, εννοείται ότι δεν θα σου σταθεί εμπόδιο για την αναβολή
αλεξανδρος γ.
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 27, 2012 3:07 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από αλεξανδρος γ. »

Παιδια υπαρχει περιπτωση να σου ερθει το χαρτι μεσο ΕΛΤΑ η οχι;
johnny2012
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 10:06 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από johnny2012 »



παιδιά έκανα μετάταξη από το πεζικό στο ναυτικό τον σεπτέμβριο (ως απόφοιτος αεν πλοιάρχων). Τώρα μου ήρθαν δύο σημειώματα κατάταξης, ένα για πεζικό και ένα για ναυτικό. Στη στρατολογία μου λένε ότι δεν βλέπουν να είμαι στο πεζικό. Τι να κάνω; Θα υποστώ κυρώσεις αν δεν πάω σε ένα από τα δύο σώματα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από Greek_Army »

Να πας στην στρατολογία που ανήκεις και να παραδώσεις το παλιό σημείωμα δηλαδή του πεζικού.
johnny2012
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τετ Οκτ 03, 2012 10:06 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από johnny2012 »

Σε ευχαριστώ φίλε
c.p.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 4:37 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από c.p. »

Στην Εγκύκλιο προσκλησης Α' ΕΣΣΟ αναφερει οτι πρεπει να εχουμε μαζι μας κατα την καταταξη και το "Το Σημείωμα Κατάταξης, Που Θα Τους Αποστείλουν Οι Στρατολογικές Υπηρεσίες. " Πότε περιπου να το περιμενουμε; Υπαρχει περιπτωση να αργησει λογω εορτων;

Άβαταρ μέλους
futureshock
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Δεκ 04, 2012 5:15 pm
Τοποθεσία: Serres
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από futureshock »

Περιπου 15 μερες πριν παρουσιαστουμε θα ερθει το χαρτι... Και με αυτο θα πρεπει να παμε σε δημοσιο ή στρατιωτικο νοσοκομειο να κανουμε ακτινογραφια θωρακος
Άβαταρ μέλους
the_dude
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 30, 2012 7:14 pm
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από the_dude »

Εμενα μου ειχε ερθει μπορει και 5 μερες πριν και για την ακριβεια δε μου ηρθε ακριβως ειδοποιηση ή τιποτα τετοιο αλλα πηγα εγω και το πηρα απο το αστυνομικο τμημα (αφου τους ειχα πρηξει στα τηλεφωνα).

Γενικά καλό είναι στο 10ημερο να αρχισεις να ψιλιαζεσαι τιποτα, αλλα οχι να ανησυχεις γιατι θεμα γραφειοκρατειας ειναι!

c.p.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 4:37 am
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από c.p. »

Καλησπερα! Μπαινω 14/01 και σκεφτομαι να ξεκινήσω τα τηλεφωνα απο το νεο ετος για να δω τι γινεται με το χαρτι καταταξης. Να παιρνω στην αστυνομια ή στην Στρατολογικη Υπηρεσια?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Σημείωμα κατάταξης

Δημοσίευση από dn24 »

c.p. έγραψε:Καλησπερα! Μπαινω 14/01 και σκεφτομαι να ξεκινήσω τα τηλεφωνα απο το νεο ετος για να δω τι γινεται με το χαρτι καταταξης. Να παιρνω στην αστυνομια ή στην Στρατολογικη Υπηρεσια;


Καλησπέρα και σε εσένα, καλή θητεία, και δεν Κατανοώ ως προς τι το άγχος. Μας Ανέφερες Ότι παρουσιάζεσαι στις 14. Έχεις ακόμα περιθώριο να πας να το παραλάβεις το σημείωμα κατάταξης. Φαντάζομαι δεν κοίταξες τις σελίδες του θέματος, διότι εδώ Ο κ.moderator έχει ήδη απαντήσει επ'αυτού σε άλλο μέλος ως προς αυτό.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης