Χούντα - Δικτατορία

Στρατιωτική ιστορία, πόλεμοι και προσωπικότητες του παρελθόντος
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Sasuke
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Sasuke »

Αγροτης έγραψε: Καταραμένε Παπαδόπουλε
Εξαιρετικό.
ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΕΛΛΑΣ!!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από yandr »

Βλέπω ξαναέβαλες avatar με γερμανικά ΕςΕς. Βαρέθηκες να κρατάς τα δήθεν ελληνικά προσχήματα και το έριξες καθαρά σε προδοτικό γερμανικό εθνικοσοσιαλισμό.

Θα σου πρότεινα να πας να γραφτείς σε κανένα κλαμπάκι γερμανών νεοναζί να δεις από κοντά πως αντιλαμβάνονται την 'κοινή ιδεολογία' σας.

Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από asimike »

Γεια σου ρε προεδρε! Που ειναι οι σημερινες κοτες να παραδεχτουν αυτα που εκαναν; Πουθενα... Και καθηστε ολοι και κραξτε τον Παπαδοπουλο! Τυφλοι! Που δεν βλεπεται τι γινεται γυρω σας! Να΄τος αμεσως ο προοδευτικος...
ΕΛΛΑΣ
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Deathdiver »

Παιδια συγνωμη λιγο θελω να κανω μια ερωτηση χωρις να θελω να την μπω σε κανεναν απλα πληροφοριακα θελω να ρωτησω... Γιατι ενω οι ναζι εκαιγαν τους Εβραιους οι σημερινοι εθνικιστες που ειναι κατα ενα μεγαλο μερος νεοναζι θελουν να λενε Ελλας Ελληνων Χριστιανων εφοσον ο Χριστιανισμος ειναι μια θρησκεια που δημιουργηθηκε και εξαπλωθηκε απο εβραιους;

Να ειστε ολοι καλα και μην με βρισετε δεν το λεω για να προκαλεσω απλως εχω αυτην την απορια γιατι ειμαι και 16 χρονων και δεν ξερω πολλα πραγματα και πριν βιαστειτε να με χαρακτηρησετε σας πληροφορω οτι θελω να γινω στελεχος των ειδικων δυναμεων και μονο αντιεθνικιστης δεν ειμαι...

Sasuke
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Sasuke »

Deathdiver έγραψε:Παιδια συγνωμη λιγο θελω να κανω μια ερωτηση χωρις να θελω να την μπω σε κανεναν απλα πληροφοριακα θελω να ρωτησω... Γιατι ενω οι ναζι εκαιγαν τους Εβραιους οι σημερινοι εθνικιστες που ειναι κατα ενα μεγαλο μερος νεοναζι θελουν να λενε Ελλας Ελληνων Χριστιανων εφοσον ο Χριστιανισμος ειναι μια θρησκεια που δημιουργηθηκε και εξαπλωθηκε απο εβραιους;

Να ειστε ολοι καλα και μην με βρισετε δεν το λεω για να προκαλεσω απλως εχω αυτην την απορια γιατι ειμαι και 16 χρονων και δεν ξερω πολλα πραγματα και πριν βιαστειτε να με χαρακτηρησετε σας πληροφορω οτι θελω να γινω στελεχος των ειδικων δυναμεων και μονο αντιεθνικιστης δεν ειμαι...



1) ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ.
2) Οι Έλληνες εθνικιστές πιστεύουν μόνο στο Ελληνικό Έθνος και λειτουργούν με γνώμονα το εθνικό συμφέρον.

ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΕΛΛΑΣ!!
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Deathdiver »

Sasuke έγραψε:
Deathdiver έγραψε:Παιδια συγνωμη λιγο θελω να κανω μια ερωτηση χωρις να θελω να την μπω σε κανεναν απλα πληροφοριακα θελω να ρωτησω... Γιατι ενω οι ναζι εκαιγαν τους Εβραιους οι σημερινοι εθνικιστες που ειναι κατα ενα μεγαλο μερος νεοναζι θελουν να λενε Ελλας Ελληνων Χριστιανων εφοσον ο Χριστιανισμος ειναι μια θρησκεια που δημιουργηθηκε και εξαπλωθηκε απο εβραιους;

Να ειστε ολοι καλα και μην με βρισετε δεν το λεω για να προκαλεσω απλως εχω αυτην την απορια γιατι ειμαι και 16 χρονων και δεν ξερω πολλα πραγματα και πριν βιαστειτε να με χαρακτηρησετε σας πληροφορω οτι θελω να γινω στελεχος των ειδικων δυναμεων και μονο αντιεθνικιστης δεν ειμαι...



1) ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ.
2) Οι Έλληνες εθνικιστές πιστεύουν μόνο στο Ελληνικό Έθνος και λειτουργούν με γνώμονα το εθνικό συμφέρον.



Οκ σεβαστο απο μενα αλλα με ολο τον σεβασμο εσυ δεν ειχες στο αβαταρ σου εναν τυπο απο τα ss;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από yandr »

Και παλαιότερα είχε τον Ρόμελ, έναν ακόμη μεγάλο εθνικό ευεργέτη της Ελλάδας. Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ψευτο-εθνικιστών είναι η μπερδεμένη ιδεολογία τους.

Στην Ελλάδα ΔΕΝ υπάρχουν εθνικιστές με την πραγματική έννοια του όρου ή τουλάχιστον δεν τους εκπροσωπούν οργανώσεις τύπου χρυσής αυγής.

...
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Deathdiver »

yandr έγραψε:Και παλαιότερα είχε τον Ρόμελ, έναν ακόμη μεγάλο εθνικό ευεργέτη της Ελλάδας.Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ψευτο-εθνικιστών είναι η μπερδεμένη ιδεολογία τους.

Στην Ελλάδα ΔΕΝ υπάρχουν εθνικιστές με την πραγματική έννοια του όρου ή τουλάχιστον δεν τους εκπροσωπούν οργανώσεις τύπου χρυσής αυγής.

...


Φιλε μου αυτο θελω να πω κι εγω οτι εχω δει χρυσαυγιτες να λενε "ελλας ελληνων χριστιανων" και απο την αλλη να βριζουν και να καταριουνται τους Εβραιους...

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Greek_Army »

yandr έγραψε:Και παλαιότερα είχε τον Ρόμελ, έναν ακόμη μεγάλο εθνικό ευεργέτη της Ελλάδας.Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ψευτο-εθνικιστών είναι η μπερδεμένη ιδεολογία τους.

Στην Ελλάδα ΔΕΝ υπάρχουν εθνικιστές με την πραγματική έννοια του όρου ή τουλάχιστον δεν τους εκπροσωπούν οργανώσεις τύπου χρυσής αυγής.

...


σε αυτό συμφωνώ
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Legion »

Sasuke έγραψε:
Deathdiver έγραψε:Παιδια συγνωμη λιγο θελω να κανω μια ερωτηση χωρις να θελω να την μπω σε κανεναν απλα πληροφοριακα θελω να ρωτησω... Γιατι ενω οι ναζι εκαιγαν τους Εβραιους οι σημερινοι εθνικιστες που ειναι κατα ενα μεγαλο μερος νεοναζι θελουν να λενε Ελλας Ελληνων Χριστιανων εφοσον ο Χριστιανισμος ειναι μια θρησκεια που δημιουργηθηκε και εξαπλωθηκε απο εβραιους;

Να ειστε ολοι καλα και μην με βρισετε δεν το λεω για να προκαλεσω απλως εχω αυτην την απορια γιατι ειμαι και 16 χρονων και δεν ξερω πολλα πραγματα και πριν βιαστειτε να με χαρακτηρησετε σας πληροφορω οτι θελω να γινω στελεχος των ειδικων δυναμεων και μονο αντιεθνικιστης δεν ειμαι...



1) ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΙΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ.
2) Οι Έλληνες εθνικιστές πιστεύουν μόνο στο Ελληνικό Έθνος και λειτουργούν με γνώμονα το εθνικό συμφέρον.


Ναι αλλα μεχρι προχθες ειχες εναν ναζιστη φωτογραφια προφιλ...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Legion »

Ο ελληνικος εθνικισμος δεν εχει καμια σχεση με το εθνικοσοσιαλισμο και τον Παγγερμανισμο...

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
VBoro
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 02, 2010 12:53 am
Τοποθεσία: Politis
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από VBoro »

Συγνώμη που επεμβαίνω στην συζήτηση αλλά ξέρω από μικρη ότι, ο Ελλην δεν δολοφονει δεν προδιδει δεν ειναι /γινεται βασανιστης,σεβετε την ελευ8ερια την ατομική, του λόγου και αγαπά την φυση το καλος την σοφια,την δικαισυνη Και την αρετη... Τα συμπεράσματα δικά σας.

Sasuke

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Sasuke »

1) Ρε παιδιά γιατί κολλήσατε με το προηγούμενο άβαταρ; Τα ες-ες ήταν το καλύτερο στράτευμα που πέρασε τον προηγούμενο αιώνα. Σε όποιον αρέσει η στρατιωτική ιστορία γνωρίζει το θάρρος και των ηρωισμό που έδειξαν αυτοί οι άνθρωποι. Δεν ασπάζομαι τον Γερμανικό εθνικοσοσιαλισμό αφού είμαι 100% Έλληνας. Τους βάζω στο άβαταρ μου ως ένδειξη σεβασμού και μόνο, για τον ηρωισμό τους.

2) yandr, ο Λεπέν που πήρε 10% φέτος πριν κάτι χρόνια σε εκδηλώσεις του κομματός του, φώναζε με τους οπαδούς του αντισημιτικά συνθήματα και μάλιστα ιδιαίτερα σκληρά.

3) Deathdiver, οι εβραίοι αυτοί την στιγμή είναι ο νούμερο 1 εχθρός του Ελληνισμού και ολόκληρης της Ευρώπης. Αυτοί κρύβονται πίσω απο την απίστευτη προδοσία που συντελείται στις μέρες μας ενάντια στα έθνη κράτη των λευκών χωρών και όχι μόνο βλέπε ιράν. Συγκεκριμένα ονόματα είναι Ντ. Ροκφέλερ ο οποίος είχε δηλώσει "Για πάνω από ένα αιώνα, ιδεολογικοί εξτρεμιστές και στα δύο άκρα του πολιτικού φάσματος χρησιμοποίησαν γνωστά περιστατικά για να επιτεθούν στην οικογένεια Ροκφέλερ για την υπερβολική επιρροή που ισχυρίζονται ότι έχει πάνω στα οικονομικά και πολιτικά ιδρύματα της Αμερικής. Μερικοί ακόμα πιστεύουν ότι είμαστε μέρος κάποιας μυστικής σκευωρίας που εργάζεται εναντίον των συμφερόντων την Ηνωμένων Πολιτειών, χαρακτηρίζοντας την οικογένεια μου και εμένα ως "Διεθνιστές" (σχ. Παγκοσμιοποιητές) που συνωμοτούν με άλλους ανά τον κόσμο για να χτίσουν μια πιο ενιαία παγκόσμια πολιτική και οικονομική δομή - έναν ενιαίο κόσμο (σχ. Παγκόσμια κυβέρνηση) ... Εάν αυτή είναι η κατηγορία, τότε είμαι ένοχος και είμαι περήφανος γι'αυτό"

Κίσσινγκερ "Οι Έλληνες είναι αναρχικοί και δύσκολα κουμαντάρονται. Γι' αυτόν τον λόγο πρέπει να χτυπήσουμε βαθιά μέσα στις πολιτισμικές τους ρίζες: Έτσι ίσως καταφέρουμε να τους αναγκάσουμε να συμβιβαστούν. Εννοώ βέβαια να χτυπήσουμε την γλώσσα τους, την θρησκεία τους, τα πολιτισμικά και ιστορικά αποθέματα, έτσι ώστε να ουδετεροποιήσουμε την δυνατότητα τους να αναπτύσσονται, να διακρίνουν τους εαυτούς τους, ή να αποδεικνύουν ότι μπορούν να νικούν, έτσι ώστε να ξεπεράσουμε τα εμπόδια στα στρατηγικώς απαραίτητα σχέδια μας στα Βαλκάνια, την Μεσόγειο, και την Μέση Ανατολή. "
Άβαταρ μέλους
Deathdiver
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 276
Εγγραφή: Τρί Αύγ 03, 2010 6:22 pm
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από Deathdiver »

Sasuke έγραψε:1) Ρε παιδιά γιατί κολλήσατε με το προηγούμενο άβαταρ; Τα ες-ες ήταν το καλύτερο στράτευμα που πέρασε τον προηγούμενο αιώνα. Σε όποιον αρέσει η στρατιωτική ιστορία γνωρίζει το θάρρος και των ηρωισμό που έδειξαν αυτοί οι άνθρωποι. Δεν ασπάζομαι τον Γερμανικό εθνικοσοσιαλισμό αφού είμαι 100% Έλληνας. Τους βάζω στο άβαταρ μου ως ένδειξη σεβασμού και μόνο, για τον ηρωισμό τους.

2) yandr, ο Λεπέν που πήρε 10% φέτος πριν κάτι χρόνια σε εκδηλώσεις του κομματός του, φώναζε με τους οπαδούς του αντισημιτικά συνθήματα και μάλιστα ιδιαίτερα σκληρά.

3) Deathdiver, οι εβραίοι αυτοί την στιγμή είναι ο νούμερο 1 εχθρός του Ελληνισμού και ολόκληρης της Ευρώπης. Αυτοί κρύβονται πίσω απο την απίστευτη προδοσία που συντελείται στις μέρες μας ενάντια στα έθνη κράτη των λευκών χωρών και όχι μόνο βλέπε ιράν. Συγκεκριμένα ονόματα είναι Ντ. Ροκφέλερ ο οποίος είχε δηλώσει "Για πάνω από ένα αιώνα, ιδεολογικοί εξτρεμιστές και στα δύο άκρα του πολιτικού φάσματος χρησιμοποίησαν γνωστά περιστατικά για να επιτεθούν στην οικογένεια Ροκφέλερ για την υπερβολική επιρροή που ισχυρίζονται ότι έχει πάνω στα οικονομικά και πολιτικά ιδρύματα της Αμερικής. Μερικοί ακόμα πιστεύουν ότι είμαστε μέρος κάποιας μυστικής σκευωρίας που εργάζεται εναντίον των συμφερόντων την Ηνωμένων Πολιτειών, χαρακτηρίζοντας την οικογένεια μου και εμένα ως "Διεθνιστές" (σχ. Παγκοσμιοποιητές) που συνωμοτούν με άλλους ανά τον κόσμο για να χτίσουν μια πιο ενιαία παγκόσμια πολιτική και οικονομική δομή - έναν ενιαίο κόσμο (σχ. Παγκόσμια κυβέρνηση) ... Εάν αυτή είναι η κατηγορία, τότε είμαι ένοχος και είμαι περήφανος γι'αυτό"

Κίσσινγκερ "Οι Έλληνες είναι αναρχικοί και δύσκολα κουμαντάρονται. Γι' αυτόν τον λόγο πρέπει να χτυπήσουμε βαθιά μέσα στις πολιτισμικές τους ρίζες: Έτσι ίσως καταφέρουμε να τους αναγκάσουμε να συμβιβαστούν. Εννοώ βέβαια να χτυπήσουμε την γλώσσα τους, την θρησκεία τους, τα πολιτισμικά και ιστορικά αποθέματα, έτσι ώστε να ουδετεροποιήσουμε την δυνατότητα τους να αναπτύσσονται, να διακρίνουν τους εαυτούς τους, ή να αποδεικνύουν ότι μπορούν να νικούν, έτσι ώστε να ξεπεράσουμε τα εμπόδια στα στρατηγικώς απαραίτητα σχέδια μας στα Βαλκάνια, την Μεσόγειο, και την Μέση Ανατολή. "
Eτσι οπως το θετεις φιλε μου για τους εβραιους μπορει να εχεις δικιο αλλα ομως (χωρις να μιλαω για σενα προσωπικα) μην ασπαζεστε το σλογκαν ελλας ελληνων χριστιανων αν πιστευετε οτι οι εβραιοι ειναι πληγη διοτι και ο χριστιανισμος φτιαχτηκε και διαδοθηκε απο εβραιους.

Και κατι ακομα οσο καλο και δυνατο στρατευμα και να ηταν οι ες-ες δεν νομιζω να αξιζουν σεβασμο μετα απο αυτες τους τις πραξεις. Αν ειναι να σεβομαστε και τους τουρκους που μας πηραν την πολη μην τρελαθουμε κιολας...

...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11239
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χούντα - Δικτατορία

Δημοσίευση από yandr »

Sasuke έγραψε:
2) yandr, ο Λεπέν που πήρε 10% φέτος πριν κάτι χρόνια σε εκδηλώσεις του κομματός του, φώναζε με τους οπαδούς του αντισημιτικά συνθήματα και μάλιστα ιδιαίτερα σκληρά.
Και εμένα αυτό πως με αφορά;

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης