ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 12, 2010 6:48 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥΣ »

Το ξερω οτι πρεπει να εισαι μονιμος
για μονιμος παω :)
!!!!

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από !!!! »

Ρε μαγκες να ρωτησω κατι, ξερετε αν οι εποπ ειδικων δυναμεων με βαθμο στρατιωτη, στη στολη εξοδου παραλλαγης δηλαδη, φορανε μεταλικά οπλόσημα;
Survivor93
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 11, 2010 6:55 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Survivor93 »

sorry ... Αλλα δεν ξερω που να κανω την ερωτηση... Αν παω εποπ μπορω να παω στους πεζοναυτες ;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

Survivor93 έγραψε:sorry ... Αλλα δεν ξερω που να κανω την ερωτηση... Αν παω εποπ μπορω να παω στους πεζοναυτες ;


βεβαιως κ μπορεις να πας.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dimitris mak »

Οι εποπ των εδ μπορουν να δηλωσουν για ορεινοι η αλεξιπτωτιστες?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

dimitris mak έγραψε:Οι εποπ των εδ μπορουν να δηλωσουν για ορεινοι η αλεξιπτωτιστες;


Ότι και να δηλώσεις θα σε στείλουνε εκεί που έχουνε αναγκή εκτός και αν έχεις βύσμα
Kwstaras
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 4:00 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kwstaras »

Δεν ξερω αν εχω μπει στο σωστο φορουμ, απλος θελω να κανω μια ερωτιση... Δεν ξερω αγγλικα και θελω να κανω την θητεια μου στα αλεξιπτοτα... Μπορω μετα να γινω μονιμος στον στρατο;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nassos »

Μόνο αν βγεί προκύρηξη για ΕΠΟΠ. Για τις ξένες γλώσσες δεν ξέρω να σου απαντήσω τι ισχύει.
Kwstaras
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 24, 2011 4:00 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Kwstaras »

Σε ευχαριστω πολυ... Αν καποιος εχει να μου δοσει καποια ακομα πληροφορια θα με βοηθουσε πολυ...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Kwstaras έγραψε:Δεν ξερω αν εχω μπει στο σωστο φορουμ, απλος θελω να κανω μια ερωτιση... Δεν ξερω αγγλικα και θελω να κανω την θητεια μου στα αλεξιπτοτα... Μπορω μετα να γινω μονιμος στον στρατο;


Στον Στρατό γενικότερα μπορείς να γίνεις μόνιμος μόνο μέσω προκυρήξεων για ΕΠΟΠ που βγαίνουν κατά καιρούς.
Το ότι δεν ξέρεις Αγγλικά δεν έχει να κάνει απλώς η γνώση κάποιας ξένης γλώσσας μοριοδοτείται με βάση τα χαρτιά που στέλνει ο κάθε υποψήφιος/ενδιαφερόμενος!
Ειδικά για τις Ειδικές Δυνάμεις αρκεί ένα απολυτήριο λυκείου πλέον για να μην κριθείς ακατάλληλος με βάση τις γραμματικές σου γνώσεις!
TUROK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 01, 2011 2:34 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TUROK »

Παιδιά είμαι 16 ετων. Θέλω να περασω ευελπιδων αλλα δεν βλεπω να τα καταφερνω. Ξερω οτι ειμαι μικρος ακομα και οτι εχω ακομα 2 χρονια σχεδον αλλα θελω να ξερω απο τωρα. Λοιπον, πως θα μπορουσα να καταταχτω στο στρατο με καποιον αλλο τροπο χωρις να δωσω εξετασεις; Και επισης θελω να καταταχτω κατεφθειαν στα λοκ μετα ουκ και μετα αλεξίπτοτα. Ειμαι 1,76 και αθλουμαι πολυ. Εχω τρελα με τον στρατο και γι αυτο δεν με ενδιαφερουν τα χρηματα. Σας παρακαλαλω απαντηστε μου.
Άβαταρ μέλους
ΛΟΚ soldier
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 7:54 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΛΟΚ soldier »

Χωρίς εξετάσεις μόνο όταν βγεί προκύρυξη για ΕΠΟΠ μπορείς να πάς χωρίς εξετάσεις... Εάν πάς ΕΠΟΠ σε ΛΟΚ αναγκαστικά θα περάσεις και εκπαίδευση στα αλεξίπτωτα... ΟΥΚ είναι στο πολεμικό ναυτικό ενώ ΛΟΚ στον στρατό ξηράς
TUROK
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Φεβ 01, 2011 2:34 am
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από TUROK »

Οκ φιλε ειδα τι σημαινει ΕΠΟΠ. ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου. εχω ομως κι αλλα ερωτηματα.1) καθε ποτε γινεται επικυριξη για επ. οπ;2) ποσο διαρκει η εκπαιδευση των λοκ;3) που πρεπει να καταταχτω για να μαθω να πιλοταρω ελικοπτερο και ποσο διαρκει η εκπαιδευση;4) αφου τελειωσω απο ολα αυτα (αν με αξιωσει ο θεοσ) θελω να παω αυγανισταν. θα με δεχτουν αν κανω αιτηση και αν ναι που πρεπει να την κανω; εισαι ο μονος που μπορει να με βοηθησει. σε παρακαλω απαντησε μοθ οταν μπορεσεις αναλυτικα. ευχαριστω πολυ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΕΠΟΠ στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

TUROK έγραψε:Οκ φιλε ειδα τι σημαινει ΕΠΟΠ. Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση σου. Εχω ομως κι αλλα ερωτηματα.1) καθε ποτε γινεται επικυριξη για επ. Οπ;2) ποσο διαρκει η εκπαιδευση των λοκ;3) που πρεπει να καταταχτω για να μαθω να πιλοταρω ελικοπτερο και ποσο διαρκει η εκπαιδευση;4) αφου τελειωσω απο ολα αυτα (αν με αξιωσει ο θεοσ) θελω να παω αυγανισταν. Θα με δεχτουν αν κανω αιτηση και αν ναι που πρεπει να την κανω; Εισαι ο μονος που μπορει να με βοηθησει. Σε παρακαλω απαντησε μοθ οταν μπορεσεις αναλυτικα. Ευχαριστω πολυ.


1. Προκήρυξη ΕΠΟΠ Στρατού Ξηράς
2. Επαγγελματίας οπλίτης στις Ειδικές Δυνάμεις
3. Που κολλάνε οι ειδικές δυνάμεις με τα ελικόπτερα;
4. ΕΛΔΑΘ - Ελληνική Δύναμη Αφγανιστάν

Όπως βλέπεις ότι θέλεις υπάρχει στο φόρουμ αρκεί να έχεις χρόνο και να μην βιάζεσαι

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες