Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Micgeo

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Micgeo »

Να ρωτησω κατι; αν με το καλο περασω έχω ένα μικρο tattoo στο μπρατσο που σκέφτομαι να το κάλυψω μεχρι να μπω στη σχολη. σε περιπτωση που το δουν μετα, έχω καποια σοβαρή συνέπεια πχ να με διώξουν;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Micgeo έγραψε:Να ρωτησω κατι; Αν με το καλο περασω έχω ένα μικρο tattoo στο μπρατσο που σκέφτομαι να το κάλυψω μεχρι να μπω στη σχολη. Σε περιπτωση που το δουν μετα, έχω καποια σοβαρή συνέπεια πχ να με διώξουν;


Όπως θα διαβάσεις και σε προηγούμενα μηνύματα δεν γίνεται να το καλύψεις διότι θα πέρασεις από ιατρικές εξετάσεις και θα σε κόψουν γιατί απαγορεύονται
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από tryphon »

Δηλαδη ΟΛΟΙ οσοι περασαν απο την σχολη αυτα τα χρονια ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειχε απο αυτους τατουαζ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

tryphon έγραψε:Δηλαδη ΟΛΟΙ οσοι περασαν απο την σχολη αυτα τα χρονια ΚΑΝΕΝΑΣ δεν ειχε απο αυτους τατουαζ;


Το 2007 δεν υπήρχε αυτή η απαγόρευση, επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί έγραψες 2 λέξεις με κεφαλαία γράμματα; Γκαβοί είμαστε;
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από tryphon »

Για εμφαση.Εικόναδεν ειπα οτι καποιος ειναι γκαβος.Εικόνα. Αμα θες διορθωσε παντως.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

tryphon έγραψε:Για εμφαση.Εικόναδεν ειπα οτι καποιος ειναι γκαβος.Εικόνα. Αμα θες διορθωσε παντως.


Aπαγόρευονται γι'αυτό, αν θέλεις να δίνεις έμφαση μπορείς απλά να τα κάνεις ποιο έντοναΕικόνα
Θανάσης

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Θανάσης »

Καλησπέρα παίδες διαβάζοντας το τόπικ δεν έχω βγάλει κάποια σίγουρα συμπεράσματα θα σας ρωτήσω κάποια πράγματα και παρακαλώ να απαντήσουν αυτοί που γνωρίζουν. Ξεκινάμε εχω και γω ενα τατουάζ στην ομωπλάτη επισής εχω και τα μόρια για να να εισαχθώ πήγα στο γιατρό θέλει 1700ευρω για να το βγάλει με τη μέθοδο της δερματοαπόξεσης τα λεφτά υπάρχουν το θέμα μου είναι αμα θα μου μείνει μεγάλο σημάδι ο γιατρός με διαβεβαίωσε οτι επείδη εχει χτυπηθεί επιφανεικα θα αφήσει κατι ψιλά. Ξέρω οτι δεν υπάρχει αλλη λύση να μπώ στο σώμα σκέφτομαι να προχωρήσω στην αφαίρεση το θέμα μου ειναι με το σημάδι που θα εχει μείνει μέχρι να επολουθεί υπάρχει πιθανότητα να με κόψουν; Αμα εχω και το χαρτί του γιατρού.

Δεύτερον αμα κινηθώ δικαστικός εχω πιθανότητες να δικαιωθώ; Εφόσον δικαιωθώ μέτα απο πόσο χρόνο θα προσλειφθώ;(η δικαστική απόφαση του οτι είναι αντισυνταγματικό υπάρχει αρα είναι θα επιταχυνθούν οι διαδικασίες.

ΥΓ. Ήθελα να ήξερα το λόγο που το κάνουν αφου μετά τη σχολή επιτρέπονται και πάνε τα παιδία σφάζονται και ξεφραγκίαζονται μιλάμε πολυς κόσμος παει να βγάλει τα τατουαζ του γιαυτό το λόγο. Προσωπικά εχω έναν αρχιλοχία αστυνομικό που έχει ενα έγχρωμο στο μπράτσο και φένετε ελαφρώς με κοντομάνικο.

Άβαταρ μέλους
Achilles
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Achilles »

Δηλαδή αφού τελειώσει κάποιος την σχολή μπορεί να βαρέσει τατου απλά να μην φαίνεται με την καλοκαιρινή στολη; Δεν γίνονται άλλες εξετάσεις μετά;
Whiteyez
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 233
Εγγραφή: Τετ Απρ 18, 2007 4:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Whiteyez »

Πέρυσι υπήρχαν αρκετοί που πέρασαν και είχαν και τατουάζ, εγώ είχα άτομο που ήμασταν μαζί στις ιατρικές και είχε τατοο αλλά σε μη εμφανές σημείο και τον πέρασαν.

Γνωρίζω και άλλο άτομο το οποίο το είχε στο μπράτσο και το είχε καλύψει με επαγγελματικό makeup και πέρασε και αυτός.

Achilles έγραψε:Δηλαδή αφού τελειώσει κάποιος την σχολή μπορεί να βαρέσει τατου απλά να μην φαίνεται με την καλοκαιρινή στολη; Δεν γίνονται άλλες εξετάσεις μετά;


Κάπως έτσι, τώρα αν φαίνεται και λίγο δεν τρέχει κάτι.

o tolmwn nika
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 5:30 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από o tolmwn nika »

Θανάσης έγραψε:Καλησπέρα παίδες διαβάζοντας το τόπικ δεν έχω βγάλει κάποια σίγουρα συμπεράσματα θα σας ρωτήσω κάποια πράγματα και παρακαλώ να απαντήσουν αυτοί που γνωρίζουν. Ξεκινάμε εχω και γω ενα τατουάζ στην ομωπλάτη επισής εχω και τα μόρια για να να εισαχθώ πήγα στο γιατρό θέλει 1700ευρω για να το βγάλει με τη μέθοδο της δερματοαπόξεσης τα λεφτά υπάρχουν το θέμα μου είναι αμα θα μου μείνει μεγάλο σημάδι ο γιατρός με διαβεβαίωσε οτι επείδη εχει χτυπηθεί επιφανεικα θα αφήσει κατι ψιλά. Ξέρω οτι δεν υπάρχει αλλη λύση να μπώ στο σώμα σκέφτομαι να προχωρήσω στην αφαίρεση το θέμα μου ειναι με το σημάδι που θα εχει μείνει μέχρι να επολουθεί υπάρχει πιθανότητα να με κόψουν; Αμα εχω και το χαρτί του γιατρού.

Δεύτερον αμα κινηθώ δικαστικός εχω πιθανότητες να δικαιωθώ; Εφόσον δικαιωθώ μέτα απο πόσο χρόνο θα προσλειφθώ;(η δικαστική απόφαση του οτι είναι αντισυνταγματικό υπάρχει αρα είναι θα επιταχυνθούν οι διαδικασίες.

ΥΓ. Ήθελα να ήξερα το λόγο που το κάνουν αφου μετά τη σχολή επιτρέπονται και πάνε τα παιδία σφάζονται και ξεφραγκίαζονται μιλάμε πολυς κόσμος παει να βγάλει τα τατουαζ του γιαυτό το λόγο. Προσωπικά εχω έναν αρχιλοχία αστυνομικό που έχει ενα έγχρωμο στο μπράτσο και φένετε ελαφρώς με κοντομάνικο.



εγω ετσι το εβγαλα θα σου παρει κανα 40 μερες μεχρι να κλεισει η πληγη και να εχει φυγει το κακαδι μετα τηα εχει σημαδι κοκκινιλα δηλαδη κατι που νομιζω δεν μας κοβει απο την επιτροπη. Αξιζει να το κανεις. Εγω εδωσα κατι λιγοτερα απο 1700 ισως να ηταν πιο μικρο. Αντε και καλη μας τυχη. Απο μορια που εισαι;

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από pantzos4 »

Εε δν ξερω τ κολιματα εοχυν με τα τατουαζ...
παντος δοκιμος 307 σηρα μπηκε με την τελευτεα προκιριξη κ εχει εναν αγγελο στην πλατι δν φενετε δλδ με τπτ αν δν βγαλει την μπλουζα. Τον περνω τηλ ν τον ρωτισω τ παιζει πος ειναι. Τ περασε κτλ. Κ τον ρωταω για το ταττοο κ με λεει. Ιχα ενα προβληματακι αλλα δοξα ο θεος τ κεπερασα. Δν ρωτισα πος και το φενοταν δν ηθελε ν με πει. Μπορει κ βιζμα. Αλλα στην πλατι αν εχει υπαρχει τροπος ν τ γλυτοσει τωρα στο μπρατσο κτλ π φενετε. Δν ξερω αλλα ξερω στη ναρχη θελουν εισαι καθαρος. Μετα δν τους νοιαζει ειναι ανομαλια αυτο. Αλλα ισχυει
L....IA

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από L....IA »

παρακαλω οποιος εχει κινηθει δικαστικα να μας πει το αριθμο τις αποφάσεις αφου ειναι ειδη εκδικασμένο, γιατι ειναι και το πρώτο πράγμα που ζητανε οι δικηγοροι!

από αυτούς που έχουν εμπειρία αν πας με ουλη αφαιρεσεις τατουαζ υπαρχει περιπτωσει να σε κοψουν αμεσα εχω ακουσει οτι δινουν καποια δυωρία επουλωσεις, ας απαντήσουν έχουν ξαναπεράσει την διαδικασία
Άβαταρ μέλους
Ιουλιος
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: Παρ Μάιος 06, 2011 12:51 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Ιουλιος »

pantzos4 έγραψε:Εε δν ξερω τ κολιματα εοχυν με τα τατουαζ...
παντος δοκιμος 307 σηρα μπηκε με την τελευτεα προκιριξη κ εχει εναν αγγελο στην πλατι δν φενετε δλδ με τπτ αν δν βγαλει την μπλουζα. Τον περνω τηλ ν τον ρωτισω τ παιζει πος ειναι. Τ περασε κτλ. Κ τον ρωταω για το ταττοο κ με λεει. Ιχα ενα προβληματακι αλλα δοξα ο θεος τ κεπερασα. Δν ρωτισα πος και το φενοταν δν ηθελε ν με πει. Μπορει κ βιζμα. Αλλα στην πλατι αν εχει υπαρχει τροπος ν τ γλυτοσει τωρα στο μπρατσο κτλ π φενετε. Δν ξερω αλλα ξερω στη ναρχη θελουν εισαι καθαρος. Μετα δν τους νοιαζει ειναι ανομαλια αυτο. Αλλα ισχυει


πάντος ξέρω οτι σε λίγο καιρό δεν θα εχουμε πρόβλημα με τα τατουαζ και δεν θα το αναφέρουν στις προκηρύξεις
Προτιμώ να πεθάνω για την Πατρίδα μου παρά να ζήσω για να την υποδουλώσω
ανωνυμος

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από ανωνυμος »

Παιδια ξερετε τι γινετε με τα τατουαζ στους Ειδικούς Φρουρούσ?
Μανώλης

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Μανώλης »

Τι πινετε; Θελουμε και εμεις
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες