Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
synodiporos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2015 4:56 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από synodiporos »

Δηλαδή πλέον δεν δηλώνεις περιοχές προτίμησης; ένας ξάδερφος μου πέρσι δήλωσε κανονικά τρεις περιοχές. Τλπ, όπως και να έχει μικρή σημασία έχει, τυπικό είναι το θέμα...

Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες!

cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

kouax έγραψε:Καλησπέρα, ξερει κανεις ποιες ειναι οι πιθανές μεταθέσεις απο ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟ ΘΗΒΑΣ για αθήνα;Στο μεγάλο πεύκο θεωρείται καλή μετάθεση;



Εννοείς την Σχολή Πυροβολικού, θεωρείται αρκετή καλή μετάθεση αν είσαι οδηγός και έχει μπει σειρά Δοκίμων μέσα.

Άβαταρ μέλους
Laskaris
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2015 1:03 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Laskaris »

Φίλε συνοδοιπόρε προς αποφυγη παρανόησης. Τόπο προτίμησης δεν μπορείς να δηλώσεις όταν μετά το πέρας της βασικής στο ΚΕΝ τοποθετηθεις αρχικά σε μονάδα για την συνέχιση της εκπαίδευσης (ΣΠΕΝ, ειδικότητα κ. Τ. Λ.). Μετάθεση σε τόπο συμφερόντων σου δικαιούσε μετά, χονδρικά κατά τον τελευταιο μήνα της θητείας σου. Τότε μπορείς να δηλώσεις τόπο προτίμησης.
synodiporos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2015 4:56 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από synodiporos »

Προφανώς λάθος εκτίμησα εγώ. Ευχαριστώ για την διευκρίνηση!

Άβαταρ μέλους
Mourou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2015 8:33 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Mourou »

Για μηχανικό τι μεταθέσεις υπάρχουν εκτός από Έβρο για Βορειοελλαδίτες ;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Mourou έγραψε:Για μηχανικό τι μεταθέσεις υπάρχουν εκτός από Έβρο για Βορειοελλαδίτες ;


Παραμεθόριο παντού για τους Οπλίτες εκτός από τις Ειδικές Μονάδες του Μηχανικού στις οποίες υπηρετούν μόνο στελέχη.

Για να μην το κουράζουμε δηλαδή τα νησιά και ο Έβρος παίζουν όπως πάντα για τους έφεδρους πολύ για μετάθεση.

punisher1199
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 09, 2015 6:54 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από punisher1199 »

Παιδια οι 9μηνη που ειναι παραμεθοριο(λημνο) δικαιουνται μεταθεση; Μηλαω για μετα απο κανενα 5μηνο
Ηλίας

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Ηλίας »

Υπηρετώ στις ΕΔ και τον τελευταίο μήνα έχω σοβαρό πρόβλημα με την ακμη. Όλο φαγουρίζομαι και ξύνομαι. Αποφάσισα, λοιπόν, να πάω στο 424 για να κοπώ (έστω και αν έχω περάσει τα ΤΠΕΝ), και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να με στείλουν σε κάποιο στρατόπεδο στην Θεσσαλονίκη ή τουλάχιστον κοντά λόγω ιατρικών λόγων, ώστε να μπορώ να πηγαίνω σπίτι στις εξόδους και να πλένομαι πολύ καλά.
cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από cuervo »

Ηλίας έγραψε:Υπηρετώ στις ΕΔ και τον τελευταίο μήνα έχω σοβαρό πρόβλημα με την ακμη. Όλο φαγουρίζομαι και ξύνομαι. Αποφάσισα, λοιπόν, να πάω στο 424 για να κοπώ (έστω και αν έχω περάσει τα ΤΠΕΝ), και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να με στείλουν σε κάποιο στρατόπεδο στην Θεσσαλονίκη ή τουλάχιστον κοντά λόγω ιατρικών λόγων, ώστε να μπορώ να πηγαίνω σπίτι στις εξόδους και να πλένομαι πολύ καλά.


Χλωμό σε κόβω, αυτό μόνο αν δώσει ο γιατρός χαρτί που να λέει πως για λόγους υγείας θα πρέπει να υπηρετήσεις κοντά στο σπίτι σου, αλλά σπάνια γίνεται κάτι τέτοιο, για Έβρο σε κόβω.

metallurgy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2010 3:22 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από metallurgy »

Καλησπέρα σε ΄ολους!
Ερωτησούλα μεγάλης σημασίας. Φύγανε τα χαρτιά μου απο το ΓΕΣ (εγκριμένη μετάθεση) την τεταρτη τώρα στις 4 του μήνα για μυτιλήνη αλλα τα πλοία είχαν απεργία εως πέμπτη οπότε λογικά τα στείλανε παρασκευή. Πότε να τα περιμένω στην μονάδα για να φύγω με το φύλλο πορείας. Έχουμε μεραρχία εδω. Μεσα στην βδομάδα ή θα πάρει περισσότερα...9 μηνος είμαι
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από kolegas »

Καλημέρα σε όλους, όταν παρουσιάζεται κάποιος μετά από πόσες ημέρες τον βάζουν να δηλώσει που επιθυμεί να πάρει μετάθεση; Και ποιές μονάδες αναγράφει το χάρτι και πως τις αναγράφει. Πχ 124 ΠΒΕ σκέτο ή αναγράφει και την περιοχή που βρίσκεται η κάθε μονάδα αντίστοιχα

Ευχαριστώ πολύ

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Nassos »

Την ημέρα που παρουσιάζεσαι σου δίνουν ένα έγγραφο για να δηλώσεις 3 τόπους μετάθεσης. Όχι μονάδες, μόνο περιοχές.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από kolegas »

Παρουσιαζομαι μεσ/γγι μπορω να παω μετα σεττηλ; Αμα την διαλεξω; Τριπολη η χαιδαρι?
Cuervo

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Cuervo »

Δεν μπορείς να διαλέξεις , εκτός και αν εχεις βύσμα που για να γραφείς σε φόρουμ το αποκλειω ;)
Δημήτρης

Μεταθέσεις στο στρατό (2015)

Δημοσίευση από Δημήτρης »

Η μετάθεση στο Καστελόριζο μετά την βασική εκπαίδευση συνεπάγεται ότι τους τελευταίους μήνες της θητείας επιστρέφεις στον τόπο διαμονής σου; κι αν ναι ποιο μήνα επιστρέφεις;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες