Ζήλεια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

Παντως περαν του αστειου η ζηλεια ειναι οτι χειροτερο σε μια σχεση. Ειναι ενα σαρακι που τρωει ειτε τον εναν ειτε τον αλλον. Οποιος εχει αυτη την αρρωστια δηλ αλλοι Η αλλες το εχουν σε μετριο βαθμο αλλες και αλλοι σε πολυ μεγαλο. Το κακο με αυτους που ζηλευουν ειναι οτι το καταλαβαινουν θελω να πιστευω δηλ και αναλογα πρατουν. Με μια λεξη ζηλεια ισον καταστροφη
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Αν μπορουσαμε να ελεγξουμε τα συναισθηματα μας Ολοι θα ειμασταν μια χαρα!
πιστεψε με ειναι πολυ δυσκολο. Παρα πολυ.Εικόνα Πας να το παλεψεις μα σε νικαει. Σταβ ειπε ειναι ενα τερας που γεννιεται μεσα σου και τρεφεται απο σενα. Ακριβως αυτο. Μερικοι βεβαια δεν φταινε σε τιποτα να υπομενουν τη ζηλεια του καθενος. Και γι αυτους ειναι πολυ δυσκολο. Πνιγονται αγανακτουν και στο τελος φευγουν. Ειναι πολυ δυσκολο να εισαι οκ και να πρεπει να το αποδειξεις και στον αλλον. Πολυ δυσκολο και ψυχοφθορο. Μα που θα παει; Ολοι προσπαθουμε να γινουμε καλυτεροι.Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cristi την Τρί Μαρ 16, 2010 11:39 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Παραληρημα σ'επιασε; Εικόνα
Ειναι ασχημο πραγμα η ζηλια, σιγουρο αυτο... Αλλα και η απεραντη ελευθερια/αδιαφορια δεν ειναι ωραιο. Προσωπικα θα ηθελα να με ζηλευει το αγορι μου (κατι που δε συμβαινει), να νιωσω οτι ειμαι επιθυμητη και φοβαται μη με χασει... Αλλα... Εικόνα
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Signaller »

tsiripobina έγραψε:Παραληρημα σ'επιασε;Εικόνα
Ειναι ασχημο πραγμα η ζηλια, σιγουρο αυτο... Αλλα και η απεραντη ελευθερια/αδιαφορια δεν ειναι ωραιο. Προσωπικα θα ηθελα να με ζηλευει το αγορι μου (κατι που δε συμβαινει), να νιωσω οτι ειμαι επιθυμητη και φοβαται μη με χασει... Αλλα... Εικόνα
Όπως είπα εγώ πιο πριν, η ζήλεια δεν είναι κάτι κακό. Λανθασμένα έχει ταυτιστεί με αρνητική έννοια. Ο φθόνος είναι ο κακός. Διαφορετικό πράγμα η ζήλεια Από τον φθόνο

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Παραληρημα σ'επιασε;Εικόνα
Ειναι ασχημο πραγμα η ζηλια, σιγουρο αυτο... Αλλα και η απεραντη ελευθερια/αδιαφορια δεν ειναι ωραιο. Προσωπικα θα ηθελα να με ζηλευει το αγορι μου (κατι που δε συμβαινει), να νιωσω οτι ειμαι επιθυμητη και φοβαται μη με χασει... Αλλα... Εικόνα
παραληρημα λεγεται αυτο; Συγνωμη δεν το καταλαβαΕικόναΕικόνα

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Πως διορθωνεται μωρε αυτο το προβλημα; Γιατι ναι, πλεον το θεωρω προβλημα... Μονο με ψυχαναλυση;
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Su-35 »

Η αρρωστημενη ζηλεια ειναι γενους θηλυκου. Ειναι πραγματικα πολυ εκνευριστικη κατασταση και μερικες φορες αιτια χωρισμου.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

Συμφωνω. Ειναι αιτια χωρισμου
jokey

Ζήλεια

Δημοσίευση από jokey »

tsiripobina έγραψε:Πως διορθωνεται μωρε αυτο το προβλημα; Γιατι ναι, πλεον το θεωρω προβλημα... Μονο με ψυχαναλυση;


Μονο με αυτοκτονια... Σκεψου το.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

Ελα τωρα χαζομαρες
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Πως διορθωνεται μωρε αυτο το προβλημα; Γιατι ναι, πλεον το θεωρω προβλημα... Μονο με ψυχαναλυση;
τι να σου πω; Εγω με ψυχαναλυση το ελυσα το προβλημαΕικόνα

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Σοβαρα μιλας cristi; Εικόναδε ξερω μωρε, δεν εκδηλωνομαι τοσο αλλα το νιωθω το εγκεφαλικο να μου ερχεται οταν γινεται κατι... Ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι και θελω να... Εικόνα
Αλλα περισσοτερο δεν το αντεχω εγω Εικόνα
osst
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 3:50 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από osst »

Με εμπιστοσύνη λύνεται το πρόβλημα. Αν δεν μπορείς να έχεις, απλά φεύγεις, διαφορετικά φθείρεσαι και `σύ και ο άλλος. Αυτά περί ψυχανάλυσης είναι κουταμάρες (με το συμπάθειο). Ετσι ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι ξεπερνάς κάποιο πρόβλημα ενώ στην πραγματικότητα -σιγά σιγά-γίνεσαι εξαρτώμενη του ψυχαναλυτή, ακόμα και με τα πιό απλά ζητήματα. Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις, που πραγματικά η ψυχανάλυση σώζει αλλά καλό είναι να το παλεύεις μονος σου.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από Rafale »

tsiripobina έγραψε:Σοβαρα μιλας cristi;Εικόναδε ξερω μωρε, δεν εκδηλωνομαι τοσο αλλα το νιωθω το εγκεφαλικο να μου ερχεται οταν γινεται κατι... Ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι και θελω να... Εικόνα
Αλλα περισσοτερο δεν το αντεχω εγω Εικόνα
λοιπον ακου. Οταν νιωθεις οτι σου ανεβαινει το αιμα στο Κεφαλι απο ζηλεια παλεψε το. Πες οχι δεν τρεχει τιποτα ολα ειναι ντης φαντασιας μου να το λες συνεχεια αυτο μεχρι να το εμπεδωσειςΕικόνα

tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Ζήλεια

Δημοσίευση από tsiripobina »

Ξερεις τι; Το λεω, λεω "δε πειραζει υπαρχουν και χειροτερα" και ηρεμω, αλλα μετα σκεφτομαι "ναι ομως υπαρχουν και καλυτερα" και τσιτωνω... Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες