Επιθετικά ελικόπτερα

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ProSiNNeR
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2008 6:02 pm
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από ProSiNNeR »

Καλα το ka-50 ειναι ακρως εξελιγμενο δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχουμε ακομα τα ah-64.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από yandr »

Γιατί το Ka-50 έχει ηλεκτρονικά της πλάκας, όπως το μεγαλύτερο μέρος των ρωσικών οπλικών συστημάτων (με εξαιρέσεις).

Ας μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από Nassos »

Τέτοια ελικόπτερα με πολύπλοκα σύστήματα δεν τα εμπιστεύομαι. Άλλωστε είνια και η συντήρηση τους απαγορευτική.

Όσο για τα ηλεκτρονικά, γιατί νομίζετε ότι βάζουν Ισραηλινά;

Προτιμώ το Mi-28 Havoc/Night Havoc. Για να μην αναφέρω τα Mi-35 που μπορούν να μεταφέρουν και στρατιώτες.
crusader
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 28, 2008 1:23 pm
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από crusader »

γιατι δεν υπαρχει καλυτερο επιθετικο ελικοπτερο αυτην την στιγμη(για εμενα ετσι)!
sniper1977
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 8:42 pm
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από sniper1977 »

yandr έγραψε:Γιατί το Ka-50 έχει ηλεκτρονικά της πλάκας, όπως το μεγαλύτερο μέρος των ρωσικών οπλικών συστημάτων (με εξαιρέσεις).

Ας μην συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.
Οπως εχω ξανααναφερει ο κολητος μου ειναι πιλοτος σε απατσι. Εγω απο ελικοπτερα δε θα ελεγα οτι ειμαι ιδιαιτερος γνωστης. Απλως μεταφερω οσα μου λεει ο ιδιος.Εικόνα

Για να το λεει αυτος τον εμπιστευομαι απολυτα αφου ειναι η δουλεια του αλλωστε.Εικόνα

Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Τα Mi-35 που είναι αναβαθμισμένα από την Νότια Αφρική τα έχετε υπόψην σας;
MIRAGE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 01, 2008 5:52 pm
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από MIRAGE »

Πάντως μια καλή λύση θα ήταν να διατηρηθεί ένας αριθμός απάτσι και να αγοραστούν ρώσικα που είναι διπλού ρόλου. Επιθετικά και μεταφορικά. Είναι αλήθεια ότι το απάτσι στα ηλεκτρονικά yandr είναι κορυφή αλλά δεν είναι μόνο τα ηλεκτρονικά που καθορίζουν το αποτέλεσμα. Μηχανολογικά ότι φτιάχνουν οι Ρώσοι είναι άρτιο. Προσθέτεις βελτιωμένα ηλεκτρονικά και καθαρίζεις. Το θέμα είναι η νοοτροπία. Εγώ είμαι υπέρ των ρώσικων συστημάτων ειδικά σε βαλιστικα, αντιβαλιστικα, αντιεροπορικά, αντιαρματικά και ελικόπτερα μεσαίων μεταφορών με οπλισμό (ρουκέτες, πυραύλους κτλ). Στο ναυτικό είναι οι Γερμανοί, οι Γάλλοι και οι Ιταλοί. Στα άρματα μάχης οι Γερμανοί και οι Ρώσοι. Θυμηθείτε από παλιά το ΤIGER KAI TO T34 αντίστοιχα. Τα sherman ηταν μια μπάτσα. Οι αμερικάνοι είναι μόνο για ηλεκτρονικά συστήματα, ραντάρ, αισθητήρες κτλ.

Anonymous

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από Anonymous »

Το ka-52 aligator θεωρείται από πολλούς στρατιωτικούς αναλυτές το πλεον σύγχρονο επιθετικό ελικόπτερο. Συμφωνω με τον Mirage σχεδόν σε όλα. Η μόνη θεωρητική υστέρηση των ρωσικών οπλικών συστημάτων (πλην των πυραυλικών που εκεί είναι δεκαετίες μπροστά) ήταν τα ηλεκτρονικά συστηματα τα οποία φαίνεται ότι η Ρωσία έχει αρχίζει να αναβαθμίζει σημαντικά όπως βλέπουμε με το IRBIS στα su-35flanker. Οσο για το ναυτικό είδαμε τα τραγικά αποτελέσματα των Γερμανων με τα ελληνικά υποβρύχια. Θεωρώ ότι τα νέας γενιάς Ρωσικά υποβρυχια που κατασκευάζονται κλάσης nerpa &borei Προκαλούν πονοκέφαλο στο ΝΑΤΟ και τους Αμερικανούς προφανώς γιατί γνωρίΖουν περισσότερα από εμάς για τις δυνατότητές τους.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από Su-35 »

Russian Attack Helicopters.



Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Επιθετικά ελικόπτερα

Δημοσίευση από Su-35 »

Apache.



Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες