Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
εναδυοΕΝδυοΕΝΑ

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από εναδυοΕΝδυοΕΝΑ »

Καλησπερα εχω μια απορια, ειμουν στην Τριπολη 124 ΠΒΕ και ορκιστικα πριν λιγες ημερες και μου ηρθε το φυλλο πορειας αλλα το εχω μετανιωση απιστευτα, στην δικια Μου περιπτωση γινεται καποιος να παρει αναβολη μετα την ορκομοσια και να μπει να υπηρετησει στις ειδικες δυναμεις;
ΓιαννηςΡ99

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από ΓιαννηςΡ99 »

Υπάρχει κάποια πιθανότητα να μπορέσω να υπηρετήσω στο τμήμα αλεξιπτωτιστών. Θα το ήθελα πολύ.
Κώστας

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Κώστας »

παρουσιάζομαι μεγάλο πεύκο τώρα τον Φεβρουάριο και πήρα αναβολή λόγο σπουδών εφόσον τελειώσω τις σπουδές και κόψω την αναβολή θα αλλάξει ο τόπος κατάταξης μου γιατι δεν επιθυμώ παω αλλού!
Ραφαήλ

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Ραφαήλ »

Καλησπέρα παιδιά. Γνωρίζω ότι η ερώτηση μου έχει απαντηθεί επειδή όμως έχουν περάσει κάποια χρόνια από τις απαντήσεις που βλέπω θα ήθελα να επιβεβαιωθώ. Είμαι 18 χρονών και μόλις εντάχθηκα σε κάποια σχολή τριτοβάθμιας εκπαίδευσης. Κατά την διάρκεια της τρίτης λυκείου κάνοντας την απογραφή έκανα το λάθος και δήλωσα στρατό ξηράς ενώ θέλω να πάω στις ειδικές δυνάμεις. Πως μπορώ να το αλλάξω κατά την στιγμή της κατάταξης μου ;Γνωρίζω ότι ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια αλλά θα ήθελα να σιγουρευτώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Άβαταρ μέλους
Aleira
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 01, 2017 12:21 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Aleira »

Κώστας έγραψε:παρουσιάζομαι μεγάλο πεύκο τώρα τον Φεβρουάριο και πήρα αναβολή λόγο σπουδών εφόσον τελειώσω τις σπουδές και κόψω την αναβολή θα αλλάξει ο τόπος κατάταξης μου γιατι δεν επιθυμώ παω αλλού!
Έχω ακριβώς την ίδια απορία. Ας απαντήσει όποιος γνωρίζει.
Άβαταρ μέλους
ΤΟΝΥ ΜΥΑ
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2019 7:45 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από ΤΟΝΥ ΜΥΑ »

Καλησπερα ειχα βαλει στο περιοδευον ειδικες δυναμεις πεζοναυτων αλλα αλλαξα και θελω να υπηρετησω στα αλεξιπτωτα μπορω να το αλλαξω; Εχω παρει αναβολη λογω σχολης
Άβαταρ μέλους
SpecialForces99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2019 5:17 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από SpecialForces99 »

Καλησπέρα σε όλους σας θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την θητεία εχω κάνει μια χοντρή πατάτα σε οτι αφορά την επιθυμία επιλογής σώματος στρατού, όταν πηγα στην στρατολογία να δηλώσω προτίμηση επέλεξα Πολεμικό Ναυτικό. Πήρα αναβολή λογο σπουδών είμαι 20 χρονών και εχω αναβολή μέχρι το 2027. Η ερώτηση μου είναι αν μπορώ να αλλάξω θητεία και να παω ΛΟΚ (ειδικές δυνάμεις) διότι δεν θέλω ΠΝ

Σας ευχαριστώ πολύ!

Ashen
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Παρ Δεκ 28, 2018 8:45 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Ashen »

Έτσι και αλλιώς, χωρίς βύσμα κατά 99.9% θα σε στείλουν στρατό ξηράς.

Για να είσαι σίγουρος, απλά πήγαινε κάποια στιγμή στρατολογία και κάνε μια αίτηση μετάταξης από ΠΝ σε Στρατό ξηράς.

Αλέξανδρος

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί το παρακάτω ερώτημα σε άλλο post και συγνώμη αν ήδη υπάρχει. Έχω αναβολή από το στρατό λόγω σπουδών και η κατανομή μου που έχω ελέγξει από τη stratologia.gr είναι στην πολεμική αεροπορία. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει η κατανομή μου μέχρι να τελειώσω τις σπουδές μου;
Κωνσταντινος

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Κωνσταντινος »

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω, εγώ πέρασα περιοδεύων το 2015 και δήλωσα πεζικό τώρα έχω αναβολή μέχρι το 2024, αλλα λογικά το 2021 θα τη διακόψω γιατί τελειώνω με τη σχολή μου, μπορώ να αλλάξω το πεζικό με ειδικές δυναμεις;
Καινούργιος

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Καινούργιος »

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα πήγα στα ΚΕΠ και έκανα διακοπή αναβολής θητείας ώστε να πάω στρατό τον Ιανουάριο. Επειδή δεν έχω πατέρα αλλά ούτε φίλους δεν έχω ιδεα για κάποια πράγματα.

Θα ήθελα παιδιά εάν σας είναι εύκολο να μου απαντήσετε σε μερικές απορίες μου.

- Όταν είχα λάβει το χαρτί κατάταξης πριν χρόνια έλεγε ότι κατατασσομαι στη Σπάρτη! Είμαι από Θεσσαλονίκη. Η ερώτηση μου είναι ότι πλέον Είναι σίγουρο ότι αυτό δεν αλλάζει;

- Στη Σπάρτη πόσο καιρό θα κάτσω μέχρι να ορκιστώ;

Γιώργος Δν

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Γιώργος Δν »

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια όταν πέρασα περιοδεύον είχα δηλώσει το πολεμικό ναυτικό υπάρχει τρόπος να αλλάξω την προτίμηση σε στρατό ξηράς; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Andonis

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Andonis »

Καλησπέρα σας. Το 2015 περασα στην σχολή και πηρα αναβολή λόγω σπουδών. Λόγω γραφειοκρατίας τα ΚΕΠ αργήσαν να κάνουν αυτο που έπρεπε και μου ήρθε το σημείωμα κατάταξης με τον ΣΑ μου και με καλούσαν στην Αεροπορία. Μετά απο αυτο τα κανόνισα και πήρα την αναβολή μου. Τώρα 2021 χρωστάω 1 μάθημα και θα κόψω την αναβολή να μπω. Υπάρχει περίπτωση να αλλάξει το σώμα απο Αεροπορία σε Στρατο ξηράς ή Ναυτικό;
Darth_Bane
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Παρ Ιουν 04, 2021 10:13 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Σώματος μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Darth_Bane »

Δε θα έχει αλλάξει. Αεροπορία θα πας. Φτιάχτηκες
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης