Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Δυστυχως φιλε ειναι πολυ νωρις ακομα για να ξερουμε...
achlx

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από achlx »

Έκοψα την αναβολη τέλη αυγούστου. Αλλά συμπλήρωσα οτι θέλω να παρουσιαστω με την Δ' ΕΣΣΟ. Υπάρχουν ελπίδες; Η' παω για Φεβρουάριο 2012?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Nassos »

Ίσως να έχεις πιθανότητες για Νοέμβρη, αν δεν έχουν καλυφθεί τα κενά.
Firebat
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Τετ Αύγ 31, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Firebat »

Θα μάθεις τέλη Οκτώβρη! Και εγώ στην ίδια θέση με σένα είμαι! Μου είπαν από τη στρατολογία ότι εμείς που αργήσαμε να κόψουμε αναβολή για Νοέμβρη θα μάθουμε τελευταία στιγμή πότε θα μπούμε...
ΝΙΚΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Πάντως εγώ που έκοψα την αναβολή αρχές Αυγούστου ενημερώθηκα πως με δέχτηκαν τον Νοέμβριο πριν 1 εβδομάδα περίπου ίσως και παραπάνω. Το πιο πιθανό είναι να δεχτούν και εσάς. Άλλωστε από ότι ακούγεται για τις απολύσεις τον ΕΠΟΠ και λοιπά σίγουρα θα υπάρξουν κενά στα στρατόπεδα οπότε κανονικά θα υπάρχουν κενές θέσεις για όσους άργησαν.
mikes7

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από mikes7 »

Γεια σας παιδες!

Θελω την βοηθεια σας. Μπηκα στο site της στρατολογιας και εβαλα τον αριθμο μου απο περιεργεια και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:

Δεν τελείτε σε αναβολή κατάταξης. Για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στο αρμόδιο Στρατολογικό Γραφείο/Στρατολογική Υπηρεσία.

Το θεμα ειναι οτι ακομα σπουδαζω, και δεν εχω διακοψει την αναβολη μου ουτε θελω να μπω στρατο ακομα. Μηπως κανουν λαθος;

Τι γινεται ρε παιδια;

ΝΙΚΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Το πιο πιθανό είναι ή να έχουν κάνει λάθος ή να τελείωσε η αναβολή σου. Πάρε τηλέφωνο το στρατολογικό της περιοχής σου και θα σου λυθούν όλες οι απορίες γιατί ό, τι και να σου πούμε εδώ δεν μπορούμε να ξέρουμε.
mikes7

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από mikes7 »

Ευχαριστω Νικο.Να εληξε δεν το κοβω, γιατι την εκανα το 2006 που μπηκα στο τει...

Ανδρέας

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Ανδρέας »

Παιδια εχω κανει δηλωση Αναβολης λογω σπουδων ωστοσο δεν εχω παει να την παραλαβω απο το κεπ που την εκανα και εχοθν περασει 4 μηνες. Μπαινω στρατολογια και λεει πως εχω καταταχθει στο πολ ναυτικο στην Γ ΕΣΣΟ (Αυγουστος) αλλα δεν εχει οριστει ημερομηνια και τοπος καταταξης. Αλλα λεει επισης πως δεν τελω υπο αναβολη. Μηπως υπάρχει καποιο προβλημα;

ΣΠΥΡΟΣ

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από ΣΠΥΡΟΣ »

Παιδια μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να μαθω το α. Σ. Μ μου; Γιατι δε το θυμαμαι... Για να δω ποτε παρουσιαζομαι;

toli4nos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 09, 2011 11:39 pm
Τοποθεσία: asda
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από toli4nos »

Εκοψα αναβολη τον σεπτεμβριο του 2011! υπαρχει περιπτωση να παρουσιαστω τον νοεμβριο;

εκανα και αιτηση για να με δεχτουνε νωριτερα!
ευχαριστω!
Γιώργος

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Γιώργος »

Αδερφέ μπες στο stratologia.gr. Αν δεν σου βγάζει τίποτα ή σου λέει πως είσαι ακόμη Υπό Αναβολή τότε μπαίνεις Φεβρουάριο. Όσοι μπαίνουμε Νοέμβρη έχουμε ενημερωθεί από τις 30 Σεπτεμβρίου που έγινε η ανανέωση του σάιτ και καλέσανε την Δ. ΕΣΣΟ. Η αλήθεια είναι ότι άργησες πολύ, εγώ πήγα αρχές Αυγούστου (πολύ αρχές!) και με δεχτήκαν παρά την μικρή καθυστέρηση! Η αλήθεια είναι ό, τι ανάλογα με τις ανάγκες δίνουν μια διορία αλλά ανάλογα...
Άβαταρ μέλους
Palioseira
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 31, 2008 6:56 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2011)

Δημοσίευση από Palioseira »

toli4nos έγραψε:Εκοψα αναβολη τον σεπτεμβριο του 2011! Υπαρχει περιπτωση να παρουσιαστω τον νοεμβριο;

εκανα και αιτηση για να με δεχτουνε νωριτερα!
ευχαριστω!


Αν δεν σε εμφανιζει στο www.statologia.gr για σιγουρα παρε τηλ το Στρατολογικο σου γραφειο γιατι οσους εκοψαν την αναβολη μετα τις 31/7 τους εμφανιζει σιγα σιγα αλλα στην Στρατολογια ξερουν. Για τον γιο μου το ειχα μαθει τηλεφωνικα πριν 10 μερες αλλα στο site εμφανιστηκε προχθες.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες