Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
smy2019
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2021 5:54 pm
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από smy2019 »

Εχοντας στα χερια μου κατασταση επιβιβασης, δικαιουμαι να εχω προτεραιοτητα ή οχι προκειμενου να επιβιβαστω σε τρενο. . Ρωταω γιατί εχασα το τραινο επειδή ο υπαλληλος αρνηθηκε την επιβιβασή μου, ισχυριζομενος πως δεν υπηρχαν κενες θεσεις. Του προτεινα να επιβιβαστω Ανευ θεσεως (ορθιος) και παλι αρνηθηκε. Εν τω μεταξύ στο ιδιο τρενο, κατα καιρους εχω δει αρκετους μεταναστες να ταξιδευουν ορθιοι και να μετακινουνται απο βαγονι σε βαγονι. Στο φεκ που διαβασα, δεν αναφερεται κατι για υποχρεωση του μεταφορεα. Ξερει καποιος να με ενημερώσει.
Giannis

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Giannis »

Χαίρετε!

Γνωρίζει κάποιος εάν με την κατάσταση επιβιβάσεως μπορούμε να πάρουμε καμπίνα σε πλοίο ή μόνο θέση στο κατάστρωμα;Ευχαριστώ!

Μάνος

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Μάνος »

Γνωρίζει κανείς αν χρησιμοποιώντας την Κατάσταση Επιβίβασης (Κ. Ε.), ως νεοσύλλεκτος, για μετάβαση στο Κέντρο Εκπαίδευσης (μία διαδρομή), θα δικαιούμαι και μία Κ. Ε.μετά επιστροφής όταν βρίσκομαι σε κανονική άδεια για τον τόπο μόνιμης κατοικίας μου, ως οπλίτης; Το Φρουραρχείο της περιοχής μου δεν ήξερε να μου απαντήσει όταν τους ρώτησα.
ΑΝΟΝΥΜΟΣ

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από ΑΝΟΝΥΜΟΣ »

Μάνος έγραψε:Γνωρίζει κανείς αν χρησιμοποιώντας την Κατάσταση Επιβίβασης (Κ. Ε.), ως νεοσύλλεκτος, για μετάβαση στο Κέντρο Εκπαίδευσης (μία διαδρομή), θα δικαιούμαι και μία Κ. Ε.μετά επιστροφής όταν βρίσκομαι σε κανονική άδεια για τον τόπο μόνιμης κατοικίας μου, ως οπλίτης; Το Φρουραρχείο της περιοχής μου δεν ήξερε να μου απαντήσει όταν τους ρώτησα.
Δυστυχώς όχι. Η κατάσταση επιβίβασης από το φρουραρχείο είναι μόνο για μια διαδρομή και μόνο για να παρουσιαστεις στη μονάδα σου. Κατά τη διάρκεια της θητείας σου δικαιουσαι 1 κατάσταση επιβίβασης με επιστροφή εφόσον λάβεις άδεια πάνω από 4 μέρες. Σε περίπτωση υπηρεσιακής μετακίνησης... Μετάθεση... Απόλυση... Κλπ ... Δικαιουσαι επίσης επιπλέον κατάσταση επιβίβασης

Μάνος

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Μάνος »

Ευχαριστώ για την απάντηση. Άρα για να καταλάβω, αν πάρω τώρα Κ. Ε. Για μετάβαση στο κέντρο, δε θα έχω τη δυνατότητα να πάρω μία Κ. Ε. Μετ' επιστροφής στη θητεία μου όταν έχω άδεια;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

«Ελεύθερη Μετακίνηση των Οπλιτών Θητείας και των Δοκίμων Εφέδρων Αξιωματικών (ΔΕΑ) των τριών κλάδων των ΕΔ με τα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς της ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ Α. Ε Βόλου, για το έτος 2022»

Αναρτητέα πράξη

Πρότακτος

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Πρότακτος »

Τηλεφώνησα στο Φρουραρχείο Αθηνών και μας είπαν ότι για την έκδοση Κατάστασης Επιβίβασης για κατάταξη (2022 Β' ΕΣΣΟ) δεν γίνεται πλέον με φυσική παρουσία στο Φρουραρχείο, αλλά με ηλεκτρονικό τρόπο.

Σε ποιο site πρέπει να μπεις για να εκδόσεις την κατάσταση επιβίβασης για δωρεάν εισιτήριο μετάβασης στο στρατόπεδο;

dumspirospero
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Απρ 25, 2022 10:30 pm
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από dumspirospero »

Γνωρίζει κάποιος πως μπορούμε να πάρουμε ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ την κατάσταση επιβίβασης;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dumspirospero την Δευ Μάιος 09, 2022 8:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Crylix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2022 12:39 pm
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Crylix »

Καλημέρα σε όλους, παρουσιάζομαι Ρόδο σε λιγότερο από μία εβδομάδα και προσπαθώ να βγάλω άκρη σχετικά με την κάρτα επιβίβασης. Έχω πάρει πάνω από 15 διαφορετικά τηλέφωνα στρατιωτικής υποστίριξης που τα βρήκα στο site της στρατολογίας και μόνο ένα μου το σήκωσε... Το οποίο δεν με εξυπηρέτησε κιόλας.

Ξέρω πως οι νεοσσύλεκτοι που μένουν στον Πειραία μπορούν να πάνε στο 701 ΣΕ αλλά όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν (αγενέστατα κιόλας, με έβγαλε ότι δεν ξέρω να διαβάζω ο τύπος) πως δεν εξυπηρετούν την περιφέρεια μου και πως θα πρέπει να πάω αλλού.

Που είναι αυτό το αλλού; Υπάρχουν στρατιώτες από την περιφέρεια της Αττικής που γνωρίζουν για να με βοηθήσουν; Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ή αν θα βοηθήσει αυτό, αλλά ο δήμος που λέει το χαρτί κατάταξης είναι της Καλλιθέας.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Nassos »

Για την έκδοση κατάστασης επιβιβάσεως (δωρεάν μεταφορά με πλοίο) πρέπει να πάς στο Φρουραρχείο Αθηνών που είναι δίπλα από το Κέντρο Ξιφασκίας στο Γουδή.

Το τηλέφωνο είναι 210-7496355.

https://www.stratologia.gr/froyrarxeia.pdf

Crylix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2022 12:39 pm
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Crylix »

Παίρνω αυτό το τηλέφωνο καθημερινά 2-3 φορές χωρίς καμία απάντηση. Ευχαριστώ πάντως για την άμεση ανταπόκριση, θα παω και θα ρωτήσω αύριο το πρωί. Καλή συνέχεια!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Crylix την Πέμ Μάιος 12, 2022 4:23 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Crylix
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 12, 2022 12:39 pm
Επικοινωνία:

Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Crylix »

Ενημέρωση περί χθεσινού ποστ... Πήγα στο Φρουραρχείο Αθηνών και εξυπηρετηθηκα άμεσα. Μου δώσαν ένα χαρτάκι και το εξαργύρωσα επιτυχώς στα κεντρικά των bluestar ferries (Πειραιάς).

Ευχαριστώ και πάλι για την βοηθεία.

Anergo

Re: Κατάσταση επιβίβασης - μειωμένα εισιτήρια

Δημοσίευση από Anergo »

Για κατασταση επθβιβασης απο φρουραρχειο εκτος το φαπ κ την ταυτοτητα θελει κατι αλλο;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες