Δεν θέλω να μπω στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
AlexTsekrekos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2023 1:07 pm
Τοποθεσία: Athens Atiiki
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στο στρατό

Δημοσίευση από AlexTsekrekos »

Γεια σας συγνωμη για το τυχαιο σχολιο αλλα εμαι 17 και θα πρεπει να παω στρατο αυτον τον χρονο. Ναυτικο για να ειμαι πιο ειλικρονης. Δεν εχω παρει το ι5 και δεν εχω παει σε κανεναν ψυχολογο/ψυχιατρο/ψυχοθεραπευτη και δεν εχω διαγνωση. Φοβαμαι πως ειναι πολυ αργα γιατι περασα το deadline για την απαλλαγη στο φρουραρχειο.

Δε θελω να παω στρατο το περιβαλλον μου βαζει τασεις αυτοκτωνιας και αγχος οπως το λυκειο και στο γυμνασιο που πιθανος να μου εχει εξελιξει PTSD η σοβαρω αγχος και καταθληψη που εχω υποστει πολλα αρνητικα πραγματα στο παρελθον μου.

εκανα ***** που δεν πηγα καθωλου σε κανεναν ειδικο ολα αυτα τα χρονια και τωρα που ειμαι στα χειροτερα μου δεν μπορω να κανω κατι για αυτο.

Τι να μπορω κανω τωρα;
deapez

Re: ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Δημοσίευση από deapez »

Φίλε μου καταρχάς ηρέμησε, θα περάσεις ψυχολόγο και εκει εαν δεν θελεις και φυσικά δεν μπορείς να κάνεις θητεία δεν θα κανεις, απλα θα παρουσιαστείς την πρώτη μερα και θα σε δει ψυχολόγος και εκει. Ωστόσο θα σου πρότεινα να εξετάσεις το ενδεχόμενο να καταταγείς, είδα ως δόκιμος δυο παιδιά με προβλήματα ψυχολογικά να βγαίνουνε κυριολεκτικά άλλος άνθρωπος γιατί κανανε κάτι που φοβόντουσαν και τα καταφέρανε και πήρανε πολύ κουράγιο και τόλμη απο αυτό. Παρόλα αυτα το ιδανικό είναι να συμβουλευτείς γιατρό ειδικό και να κάνεις ΑΚΡΙΒΩΣ οτι σου πει, αν σου πει να μην πας μην το σκεφτείς καν αυτο που σου εγραψα παραπάνω. Ωστόσο μην αγχώνεσαι όλα λύνονται θα ξαναπεράσεις ψυχολόγο και θα σε δει για τυχόν πρόβλημα που μπορεί να σε ταλαιπωρούνε. Ελπίζω να βοήθησα.
AlexTsekrekos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2023 1:07 pm
Τοποθεσία: Athens Atiiki
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Δημοσίευση από AlexTsekrekos »

Γεια ευχαριστω για την απαντηση και την βοηθεια. Μηπως ξερετε ποτε ειναι να παω γις ναυτικο και πως η διαδικασια για ψυχολογο και ι5; Ξερω πως ειναι πολυ αργα τωρα αλλα μπορει να γινει κατι για αυτο?
AlexTsekrekos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2023 1:07 pm
Τοποθεσία: Athens Atiiki
Επικοινωνία:

Re: ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΒΟΗΘΕΙΑ

Δημοσίευση από AlexTsekrekos »

Γεια ευχαριστω για την απαντηση και την βοηθεια. Μηπως ξερετε ποτε ειναι να παω γις ναυτικο και πως η διαδικασια για ψυχολογο και ι5; Ξερω πως ειναι πολυ αργα τωρα αλλα μπορει να γινει κατι για αυτο?
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες