Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greenville

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Greenville »

Ευχαριστώ πολύ!
FreddoEspresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 10:13 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από FreddoEspresso »

Καλημέρα και από εμένα παιδιά. Σύμφωνα με αυτά που είπε ο Πρόεδρος στο FB ένα 10% των επιτυχόντων είτε δεν αποδέχεται τη θέση είτε καταθέτει πλαστά έγγραφα, δηλ. Στους 398 επιτυχόντες, χονδρικά οι 40 τίθενται εκτός. Αυτές οι 40 θέσεις θα καλυφθούν άμεσα ή το Νοέμβρη μαζί με τις εγκυμονούσες;
Επίσης, για τους προς κατάταξη, τι άλλα έγγραφα απαιτούνται;(βεβαιώσεις, προυπηρεσίες κλπ.)
Ακόμα, Τελείωσε έλεγχος και τι περιμένουμε από εδώ και μπρος?
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

FreddoEspresso έγραψε: Παρ Μαρ 10, 2023 9:09 am Καλημέρα και από εμένα παιδιά. Σύμφωνα με αυτά που είπε ο Πρόεδρος στο FB ένα 10% των επιτυχόντων είτε δεν αποδέχεται τη θέση είτε καταθέτει πλαστά έγγραφα, δηλ. Στους 398 επιτυχόντες, χονδρικά οι 40 τίθενται εκτός. Αυτές οι 40 θέσεις θα καλυφθούν άμεσα ή το Νοέμβρη μαζί με τις εγκυμονούσες;
Επίσης, για τους προς κατάταξη, τι άλλα έγγραφα απαιτούνται;(βεβαιώσεις, προυπηρεσίες κλπ.)
Ακόμα, Τελείωσε έλεγχος και τι περιμένουμε από εδώ και μπρος;
Καλημέρα

1. Ο πρόεδρος είπε ότι θα καλύψουν άμεσα αυτά τα άτομα και θα καλέσουν να καταθέσουν και αυτοί οι επιλαχόντες τα χαρτία τούς ώστε οι εσωτερικοί επιλαχόντες να διοριστούν άμεσα με τους υπόλοιπους τις 9κ και οι εξωτερικοί επιλαχόντες (εάν υπάρχουν) να μπούνε και αυτοί μαζί μας στη σχολή. Τώρα το τι θα γίνει θα δείξει διότι είναι μια μικρή διαδικασία, δηλαδή πρέπει να ζητήσει το υπουργείο τάδε άτομα που δεν αποδέχτηκαν η βρέθηκε κάποιο κώλυμα στα χαρτιά τους, στον ΑΣΕΠ ώστε να τους δώσει τους αμέσως επόμενους επιλαχόντες με βάση τα μόρια τους. Για να γίνουν τα παραπάνω πρέπει να έχει τελειώσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών που στείλαμε εμείς.
Επίσης ειπε ότι θα γίνει αυτό ότι είναι έτσι η ενημέρωση από το υπουργείο και το ΑΣΕΠ.

2. Τώρα η δεύτερη ερώτηση σου άμα διαβάσεις το ΦΕΚ τα λέει όλα, δεν είναι πολλά αυτά που ζητάνε όταν πας στην φυλακή σου για διορισμό.

3. Δεν γνωρίζουμε σε ποια φάση είναι ο έλεγχος, πάντως προχωράει γρήγορα η διαδικασία έγινε και ή κατανομή από το υπουργειο εσωτερικών και άμεσα (γνώμη μου όπως είχα πει εξ αρχής αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουν οι διορισμοί των έσω) οι εσωτερικοί θα τους έρθει Μάιλ για διορισμό και οι εξωτερικοί φρουροί για την ενδυμασία και την έναρξη της σχολής. Εγώ πιστεύω ότι ο έλεγχος μέχρι τέλος Μαρτίου θα έχει γίνει

Αυτή είναι η σειρά των πραγμάτων.

Απλά εσύ ως τί ρωτάς γιατί ρωτάς και για τους επιλαχόντες και για τα χαρτιά διορισμού, μας τα μπερδεύεις λίγο.
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
FreddoEspresso
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2022 10:13 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από FreddoEspresso »

Garda έγραψε: Παρ Μαρ 10, 2023 9:31 am
FreddoEspresso έγραψε: Παρ Μαρ 10, 2023 9:09 am Καλημέρα και από εμένα παιδιά. Σύμφωνα με αυτά που είπε ο Πρόεδρος στο FB ένα 10% των επιτυχόντων είτε δεν αποδέχεται τη θέση είτε καταθέτει πλαστά έγγραφα, δηλ. Στους 398 επιτυχόντες, χονδρικά οι 40 τίθενται εκτός. Αυτές οι 40 θέσεις θα καλυφθούν άμεσα ή το Νοέμβρη μαζί με τις εγκυμονούσες;
Επίσης, για τους προς κατάταξη, τι άλλα έγγραφα απαιτούνται;(βεβαιώσεις, προυπηρεσίες κλπ.)
Ακόμα, Τελείωσε έλεγχος και τι περιμένουμε από εδώ και μπρος;
Καλημέρα

1. Ο πρόεδρος είπε ότι θα καλύψουν άμεσα αυτά τα άτομα και θα καλέσουν να καταθέσουν και αυτοί οι επιλαχόντες τα χαρτία τούς ώστε οι εσωτερικοί επιλαχόντες να διοριστούν άμεσα με τους υπόλοιπους τις 9κ και οι εξωτερικοί επιλαχόντες (εάν υπάρχουν) να μπούνε και αυτοί μαζί μας στη σχολή. Τώρα το τι θα γίνει θα δείξει διότι είναι μια μικρή διαδικασία, δηλαδή πρέπει να ζητήσει το υπουργείο τάδε άτομα που δεν αποδέχτηκαν η βρέθηκε κάποιο κώλυμα στα χαρτιά τους, στον ΑΣΕΠ ώστε να τους δώσει τους αμέσως επόμενους επιλαχόντες με βάση τα μόρια τους. Για να γίνουν τα παραπάνω πρέπει να έχει τελειώσει ο έλεγχος των δικαιολογητικών που στείλαμε εμείς.
Επίσης ειπε ότι θα γίνει αυτό ότι είναι έτσι η ενημέρωση από το υπουργείο και το ΑΣΕΠ.

2. Τώρα η δεύτερη ερώτηση σου άμα διαβάσεις το ΦΕΚ τα λέει όλα, δεν είναι πολλά αυτά που ζητάνε όταν πας στην φυλακή σου για διορισμό.

3. Δεν γνωρίζουμε σε ποια φάση είναι ο έλεγχος, πάντως προχωράει γρήγορα η διαδικασία έγινε και ή κατανομή από το υπουργειο εσωτερικών και άμεσα (γνώμη μου όπως είχα πει εξ αρχής αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουν οι διορισμοί των έσω) οι εσωτερικοί θα τους έρθει Μάιλ για διορισμό και οι εξωτερικοί φρουροί για την ενδυμασία και την έναρξη της σχολής. Εγώ πιστεύω ότι ο έλεγχος μέχρι τέλος Μαρτίου θα έχει γίνει

Αυτή είναι η σειρά των πραγμάτων.

Απλά εσύ ως τί ρωτάς γιατί ρωτάς και για τους επιλαχόντες και για τα χαρτιά διορισμού, μας τα μπερδεύεις λίγο.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι επιτυχών Εξ. Φρ. Και θέλω να ξέρω σε ποιο στάδιο βρίσκεται ο έλεγχος των δικαιολογητικών για να ξεκινήσω διαδικασίες παραίτησης (διάρκεια περ.5 εβδομάδες).
Επίσης συνάδελφος που κατεβήκαμε μαζί για τα προκαταρκτικά, είναι πρώτος επιλαχών Εξ. Φρ. Σε κάποιο κατάστημα Κράτησης, για αυτόν ρωτάω σχετικά με τους επιλαχόντες.
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3265
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Σε επικοινωνία γνωστού μου, επιτυχών της 9κ, με το υπουργείο του είπαν ότι η πρόσληψη πάει μάλλον για μετά τις εκλογές.
Προωθούν τα φεκ διορισμού των επιλαχοντων της 6κ πρώτα.
Η Δράμα δεν ανοίγει χωρίς υεφκκ, δεν πρόκειται να τους πάρουν τώρα να κάθονται και να πληρώνονται τόσους μήνες και οι εξωτερικοι να πάνε στην καλύτερη τον Αύγουστο.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Θα δείξει διασώστη ! Τώρα που πάνε πιο μετά οι εκλογες πάλι λέμε ότι θα πάνε μέτα της εκλογές! Γιατί έτσι; Και γιατί να μην πάνε πριν που δεν υπάρχει κώλυμα διορισμού λόγο εκλογών; Εντάξει είπες αυτό που σου είπε ο γνωστός σου που μίλησε με υπουργείο, οκ αλλά θα δείξει!
Όσο για το άλλο, ίσως τους εσωτερικούς της Δράμας να τους βγάλει σε μεταγενέστερο ΦΕΚ. Εξάλλου λίγα λίγα δεν βγαίνουν τα ΦΕΚ; Οι εσωτερικοί το σίγουρο είναι ότι θα μπούνε πολύ γρηγορότερα από τους εξωτερικούς.
Και το επικρατέστερο σενάριο για τους έξωτερικους είναι από τα μέσα καλοκαιριού έως Σεπτέμβριο, γνώμη μου
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3265
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Νωρίτερα μπαίνουν οι σωφρονιστικοί ναι, αλλά της Δράμας δε γίνεται να μπουν χωρίς να υπάρχει εξωτερική φρουρά.
Τα φεκ έχουν 5 10 μερες διαφορά μεταξύ τους, οχι 5 μήνες.
Fanisad

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Fanisad »

Διασώστη, ισχυρίζεσαι ότι οι Υεφκκ της 9κ θα πάνε για εκπαίδευση Αύγουστο?
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3265
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Fanisad έγραψε: Παρ Μαρ 10, 2023 2:54 pm Διασώστη, ισχυρίζεσαι ότι οι Υεφκκ της 9κ θα πάνε για εκπαίδευση Αύγουστο;
Οχι, το φεκ διορισμού θα βγει απ τον Αύγουστο και μετά
GeorgeMp
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 6:43 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από GeorgeMp »

Αν σκεφτούμε ότι αρχές Μάη μέχρι αρχές Ιουλίου είναι η εκπαίδευση, μετά θέλει ένα μήνα να βγεί ΦΕΚ πάμε αρχές Αυγούστου, νομίζω εκεί τέλη Αυγούστου θα πάμε κανονικά στις υπηρεσίες.
Garda
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 211
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 23, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Garda »

Οπότε όλοι μας συμφωνούμε στις ημερομηνίες πάνω κάτω. Αύγουστο με Σεπτεμβριο θα έχουν βγει όλα τα ΦΕΚ του διορισμού και των δύο υπηρεσιών που θα έχει βγεί και θα έχει αναλάβει και η καινούργια κυβέρνηση (Με ένα αστεράκι για τους σωφρονιστικους εσωτερικούς φυλακες εάν δεν προλάβουν να βγουν μέχρι την προκήρυξη εκλογών γιατί υπάρχει χρόνος μέχρι την διάλυση της Βουλής). Η Δράμα πιστεύω είναι άλλο κομμάτι και δεν νομίζω να επηρεάσει όλους τους διορισμούς μία φυλακή, ίσως και για εκεί να έχουν βρει μια λύση.
Διασώστη εσύ που ξέρεις τα εκ των έσω και έχεις μια καλύτερη εικόνα, οι εσωτερικοί της Δράμας δεν πρέπει να πάρουν μια ιδέα πως είναι η δουλειά, και η σχολή τους των εσωτερικών αργεί πολύ καιρό, δηλαδή δεν μπορούν να διοριστούν όπως οι διοικητικοί που πήγαν στις δίπλα φυλακές για να μάθουν λίγο την δουλειά και λειτουργία της φυλακής από τους παλιούς; Η θα πάνε πολλοί παλιοί στην Δράμα και θα τους δείξουν επιτόπου; Τι πιστεύεις για αυτό?
Εξωτερικός φρουρός σειρά 2023 (9Κ/2021)
Άβαταρ μέλους
Diasostis31
Στρατοπεδάρχης
Στρατοπεδάρχης
Δημοσιεύσεις: 3265
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2015 7:41 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Diasostis31 »

Κανονικά αυτό πρέπει να γίνει, να πάνε λίγο καιρό δίπλα Σέρρες Κομοτηνή για εκπαίδευση. Αλλά δεν έχει ακουστεί καθόλου.
Lorenzo
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 18, 2023 7:59 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Lorenzo »

Μελλοντικοί συνάδελφοι να σας κατατοπίσω λίγο για να μην μπερδεύεστε. Γράφετε για το ΦΕΚ διορισμού και πως γίνεται να ξεκινήσει η Δράμα χωρίς εξωτερικούς φρουρούς. Η απάντηση είναι εύκολη και προφανής. Δεν γίνεται να λειτουργήσει καμία φυλακή μόνο με διοικητικούς και σωφρονιστικούς υπαλλήλους. Η εξωτερική φρουρά είναι ο πυλώνας λειτουργίας και η ασφάλεια της φυλακής. Άρα φυλακή χωρίς ασφάλεια δεν υπάρχει και δεν λειτουργεί. Το ΦΕΚ διορισμού συνήθως είναι ένα για όλους. Αυτό δεν υποχρεώνει το υπουργείο να τους διορίσει όλους μαζί. Τι θέλω να πω με αυτό; Ότι σύντομα θα σταλούν τα σημειώματα ανάληψης καθηκόντων/υπηρεσίας στα emails των σωφρονιστικών όλων των υπολοίπων καταστημάτων κράτησης πλην της Δράμας. Τα σημειώματα ανάληψης καθηκόντων των σωφρονιστικών της Δράμας θα σταλούν ταυτόχρονα (με διαφορά εννοείται ολίγων ημερών) με των εξωτερικών φρουρών που θα έχουν ολοκληρώσει την βασική εκπαίδευση. Ξαναλέω για να μην μπερδεύεστε. Άλλο το ΦΕΚ διορισμού άλλο η ειδοποίηση για ανάληψη καθηκόντων. Και το εξηγώ γιατί μπορεί να πεταχτεί κάποιος και να πει "αυτός είναι σειρά μου,9Κ δηλαδή και δουλεύει ήδη 4 μήνες ενώ εγώ όχι και να θέλει να κινηθεί νομικά γιατί δεν έχει διοριστεί και έχει χάσει πχ 4 μισθούς". Η όποια προσπάθεια του θα πέσει στο κενό και θα χαλάσει τσάμπα χρήματα σε δικηγόρους και δικαστήρια διότι ο νόμος δίνει στο υπουργείο ένα χρονικό περιθώριο να διορίσει τον υπάλληλο βάσει του ΦΕΚ που βγήκε. Εδώ να επισημάνω ότι το επιστημονικό προσωπικό της 6Κ είχε ΦΕΚ διορισμού από τον Ιούλιο του 2019 και καλέστηκαν για διορισμό τον Φλεβάρη του 2020 (!) αν δεν κάνω λάθος. Δεν είχε έρθει καν ο COVID-19 ούτε υπήρχαν ειδικά μέτρα. Μιλάμε για διάστημα 7 μηνών! Να τα έχετε όλα αυτά κατά νου. Ναι, υπάρχουν κενά σε όλες τις φυλακές, αλλά ένα ΦΕΚ διορισμού δεν συνεπάγεται αυτόματα την ανάληψη καθηκόντων μέσα σε 2-3 εβδομάδες. Οποιαδήποτε απορία ή ερώτηση θέλετε να κάνετε είμαι εδώ.
Sicario
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 277
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 21, 2022 5:56 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από Sicario »

Δηλαδή εμείς οι Υεφκκ αν τελειώσουμε την εκπαίδευση περίπου 10-15 Ιούλιου αν μπούμε Μάιο όπως λένε, μπορεί να περιμένουμε και κάνα 3μηνο για να πιάσουμε δουλειά. Άμα δηλαδή πετάει χαρταετό του Υπουργείο και δε βιάζεται.
Και θα περιμένει τόσος κόσμος απλήρωτος τόσους μήνες αν συμπεριλάβουμε και την εκπαίδευση.
ΥΕΦΚΚ 2023
YEFKK

Re: Επιτυχόντες προκήρυξης 9Κ/2021

Δημοσίευση από YEFKK »

Παιδιά το ΦΕΚ διορισμου μπορεί να βγει είτε ενιαία για όλους είτε τμηματικα αναλόγως δηλαδή τους ελέγχους που τελειώνουν στα πτυχία κτλπ. Τυπικά το υπουργείο δεσμεύεται σε τρεις μήνες να βγάλει το ΦΕΚ όμως σπάνια τηρείται. Αφού βγει το ΦΕΚ σε σύντομο χρονικό διάστημα, πρέπει να αναλάβετε καθήκοντά οπότε σας στέλνει mail το υπουργείο να παρουσιαστειτε στις υπηρεσίες σας. Για τους εξωτερικούς φρουρούς αλλάζει λίγο η διαδικασία γιατί προηγείται η εκπαίδευση οπότε το ΦΕΚ διορισμού βγαίνει μετά από επιτυχή φοίτηση στην σχολή.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες