Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Nikoseuamcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Nikoseuamcs »

Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω... Έχω δηλώσει ειδικότητα (Αρμενιστής και σαν δεύτερη Αρμενιστής -φαροφυλακας) ξέρει κάποιος τι παίζει με την εκπαίδευση και μετά με την εκπαίδευση στην ειδικότητα; Έχω διαβάσει κάτι 7 χρόνια στο καράβι και ανάλογα την ειδικότητα... Εγώ να το ξεκαθαρίσω από την αρχή δεν έχω κανένα απολύτως θέμα το να είμαι στο πλοίο και για 8 9 χρόνια. Απλά θέλω να δω τι παίζει με την εκπαίδευση
Toniav99
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2021 9:43 am
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Toniav99 »

Πόσα μόρια έχεις; Και εγώ Αρμενιστής έχω δηλώσει σαν πρώτη ειδικότητα
OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από OTI NA NE »

Nikoseuamcs έγραψε:Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω... Έχω δηλώσει ειδικότητα (Αρμενιστής και σαν δεύτερη Αρμενιστής -φαροφυλακας) ξέρει κάποιος τι παίζει με την εκπαίδευση και μετά με την εκπαίδευση στην ειδικότητα; Έχω διαβάσει κάτι 7 χρόνια στο καράβι και ανάλογα την ειδικότητα... Εγώ να το ξεκαθαρίσω από την αρχή δεν έχω κανένα απολύτως θέμα το να είμαι στο πλοίο και για 8 9 χρόνια. Απλά θέλω να δω τι παίζει με την εκπαίδευση


Εχει γραφτει εδω στο φορουμ πολλες φορες για την ειδικοτητα ΑΡΜΕΝΙΣΤΗ απο παιδια που ειναι αρκετα χρονια στο καραβι.

Θα στο πω οσο ποιο απλα γινετε ομως γιατι καταλαβενω οτι εχεις καποιο αγχος... Με το τη θα κανεις σαν ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ πανω στο καραβι

Ειναι η ειδικοτητα που αναλαμβανη την εξωτερικη συντηρηση του καραβιου και οχι μονο... Οταν το καραβι πιανει λιμανι εσυ θα εισαι ενας απο τους ναυτες που θα κανουν αυτη τη δουλεια οπως εσυ θα εισαι και στη γεφυρα του καραβιου για το πηδαλιο (τιμονι) οσο για την εκπαιδευση θα τη κανεις πανω στο καραβι.

Η ειδικοτητα ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ ειναι μονο καραβι θα πρεπει να γραψεις πολλα χρονια πανω σε αυτο πανω απο 12 ισως και λιγα λεω ... Εκτος και εαν εχεις τρελο μεσων.

Οσο για τον ΦΑΡΟΦΥΛΑΚΑ ειναι αναλογα της αναγκες του ΠΝ μπορει να πας και φαρο κατευθειαν (δυσκολο) αλλα ολα παιζουν ... Εγω εγραψα οτι 7 χρονια θα πρεπει να κανουν σχεδων ολες οι ειδικοτητες καραβι, δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου αυτο ... Μου το εχουν πει ανωτερα στελεχοι του ΠΝ

Για την εκπαιδευση τη θες να μαθεις; Το που θα γινει; Η ποια εκπαιδευση κανουν στο ΠΝ;

Απο οσο ξερω ακομα δεν εχουν βγαλει αποφαση ποιο θα ειναι το κεντρο εκαιδευσεις για τους νεους ΕΠΟΠ (ΠΟΡΟς, ΠΑΛΑΣΚΑς, ΚΑΝΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ)

Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Ένοπλες υπηρεσίες κάνει η ειδικότητα;
OTI NA NE
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Παρ Απρ 08, 2022 7:03 pm
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από OTI NA NE »

Nikos21 έγραψε:Ένοπλες υπηρεσίες κάνει η ειδικότητα;


Ναι κανει

Nikos21
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2021 3:02 am
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Nikos21 »

Πιο ενδιαφέρον από βάψιμο πλοίου σίγουρα τα ένοπλα
Άβαταρ μέλους
Nikoseuamcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Nikoseuamcs »

OTI NA NE έγραψε:
Nikoseuamcs έγραψε:Καλησπέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω... Έχω δηλώσει ειδικότητα (Αρμενιστής και σαν δεύτερη Αρμενιστής -φαροφυλακας) ξέρει κάποιος τι παίζει με την εκπαίδευση και μετά με την εκπαίδευση στην ειδικότητα; Έχω διαβάσει κάτι 7 χρόνια στο καράβι και ανάλογα την ειδικότητα... Εγώ να το ξεκαθαρίσω από την αρχή δεν έχω κανένα απολύτως θέμα το να είμαι στο πλοίο και για 8 9 χρόνια. Απλά θέλω να δω τι παίζει με την εκπαίδευση


Εχει γραφτει εδω στο φορουμ πολλες φορες για την ειδικοτητα ΑΡΜΕΝΙΣΤΗ απο παιδια που ειναι αρκετα χρονια στο καραβι.

Θα στο πω οσο ποιο απλα γινετε ομως γιατι καταλαβενω οτι εχεις καποιο αγχος... Με το τη θα κανεις σαν ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ πανω στο καραβι

Ειναι η ειδικοτητα που αναλαμβανη την εξωτερικη συντηρηση του καραβιου και οχι μονο... Οταν το καραβι πιανει λιμανι εσυ θα εισαι ενας απο τους ναυτες που θα κανουν αυτη τη δουλεια οπως εσυ θα εισαι και στη γεφυρα του καραβιου για το πηδαλιο (τιμονι) οσο για την εκπαιδευση θα τη κανεις πανω στο καραβι.

Η ειδικοτητα ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ ειναι μονο καραβι θα πρεπει να γραψεις πολλα χρονια πανω σε αυτο πανω απο 12 ισως και λιγα λεω ... Εκτος και εαν εχεις τρελο μεσων.

Οσο για τον ΦΑΡΟΦΥΛΑΚΑ ειναι αναλογα της αναγκες του ΠΝ μπορει να πας και φαρο κατευθειαν (δυσκολο) αλλα ολα παιζουν ... Εγω εγραψα οτι 7 χρονια θα πρεπει να κανουν σχεδων ολες οι ειδικοτητες καραβι, δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου αυτο ... Μου το εχουν πει ανωτερα στελεχοι του ΠΝ

Για την εκπαιδευση τη θες να μαθεις; Το που θα γινει; Η ποια εκπαιδευση κανουν στο ΠΝ;

Απο οσο ξερω ακομα δεν εχουν βγαλει αποφαση ποιο θα ειναι το κεντρο εκαιδευσεις για τους νεους ΕΠΟΠ (ΠΟΡΟς, ΠΑΛΑΣΚΑς, ΚΑΝΝΕΛΟΠΟΥΛΟΣ)



Αρχικά θα ήθελα να σε ευχαριστώ πολύ που έκατσες και μου είπες αναλυτικά πως θα έχουν τα πράγματα... Τώρα ως προς την εκπαίδευση Εννοούσα τι εκπαιδεύσει έχουν στο ΠΝ

Άβαταρ μέλους
Nikoseuamcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Nikoseuamcs »

Toniav99 έγραψε:Πόσα μόρια έχεις; Και εγώ Αρμενιστής έχω δηλώσει σαν πρώτη ειδικότητα
Δεν ξέρω σίγουρα... Κάπου στα 450

Άβαταρ μέλους
Nikoseuamcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2022 3:17 pm
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Nikoseuamcs »

Καλημέρα. Είδα ότι έχεις δηλώσει και πολεμικό Ναυτικό... Έχεις κάνει χαρτιά και σξ;
Swto
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 09, 2022 3:07 pm
Τοποθεσία: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ
Επικοινωνία:

Αρμενιστής (Πολεμικό Ναυτικό)

Δημοσίευση από Swto »

Δύσκολη ειδικότητα και πολύ απαιτητική
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης