Πανελλαδικές (10%) και θητεία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ironhead6
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Δεκ 20, 2019 9:32 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές (10%) και θητεία

Δημοσίευση από ironhead6 »

Έχω περάσει σε μια σχολή αλλά θέλω να κάνω 10% για α. Ε. Ν.

Επειδή δε σκοπεύω να πηγαίνω στη σχολή που βρίσκομαι τώρα, σκέφτηκα να ξεκινήσω τη στρατιωτική μου θητεία τον Ιανουάριο έτσι ώστε Σεπτέμβριο να έχω τελειώσει και αμέσως μετά να ξεκινήσω τις σπουδές μου.

Μπορώ όμως να συμμετέχω στις πανελλαδικές για το 10% (δε γράφω εξετάσεις, ένα μηχανογραφικό μόνο συμπληρώνω ηλεκτρονικά) από τον στρατό;

Επίσης ξέρω ότι οι απόφοιτοι α. Ε. Ν. Κάνουν τη θητεία τους στο πολεμικό ναυτικό αλλά το πιο πιθανό είναι να καταταγώ στη ξηρά. Θα υπάρξει κάποιο θέμα;

Αν δε γνωρίζετε να μου απαντήσετε παρακαλώ πείτε μου που να ρωτήσω. Ευχαριστώ και καλές γιορτές!
Τσακ

Πανελλαδικές (10%) και θητεία

Δημοσίευση από Τσακ »

Για να μπεις Ιανουαριο δεν προλαβαίνεις ανεξάρτητα το που σε έχουν κατανέμει, αν κόψεις την αναβολή και είσαι ΣΞ θα μπεις Μάρτη αν είσαι ΠΝ η ΠΑ τον Μάιο, μπορείς να κάνεις κανονικά 10% δεν σε εμποδίζει κάνεις
ironhead6
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Δεκ 20, 2019 9:32 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές (10%) και θητεία

Δημοσίευση από ironhead6 »

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γιατί όμως δε προλαβαίνω τον Ιανουάριο; Δεν έχω πάρει καμία αναβολή ακόμη, Οκτώβριο του 2001 έχω γεννηθεί οπότε πρώτη φορά θα με καλέσουν τον Ιανουάριο του 2020. Θα τσεκάρω που με έχουν κατανείμει, αν όμως είμαι πιο μετά, δε μπορώ να ξεκινήσω εθελοντικά τον Ιανουάριο;
Andr
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 1:02 pm
Επικοινωνία:

Πανελλαδικές (10%) και θητεία

Δημοσίευση από Andr »

Δεν μπορείς να μπεις πλέον εθελοντικά στο στρατό, μόνο με προκήρυξη που ίσως βγάλει το νέο έτος. Πάρε τηλ στην στρατολογία που ανήκεις να σε ενημερώσουν
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης