Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nikhtast
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 23, 2019 10:30 pm
Επικοινωνία:

Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Δημοσίευση από Nikhtast »

Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης για το επαγγελμα του χειριστη σκυλου στρατου:1. Ο μονιμος υπαξιωματικος γινεται πιο ευκολα χειριστης απο εναν ΕΠΟΠ ή ενα χρονιο εθελωντη; Αν οχι ποιος εχει τις περισσοτερες πιθανοτητες;2. Γενικα παιζει ρολο το αν ειχα ποτε σκυλο για την επιλογη μου ως χειριστη;3. Υπαρχουν πιθανοτητες να γινω χειριστης σκυλου χωρις βυσμα;4. Τι παραπανω πρεπει να κανω εκτος απο να περασω τα μαθηματα και τα αθληματα της σχολης που (πχ υπαξιωματικος) για να γινω χειριστης(μιλαω για τυχον επιπλεον μαθηματα και αθληματα). Αυτα ειναι τα κυρια ερωτηματα μου πανω στο θεμα. Μονο αν καποιος δεν βαριεται να μου πει και αν ο χειριστης παιρνει το σκυλο σπιτι του ή αν μενουν και οι δυο στο στρατοπαιδο και αν ο στρατος αναλαμβανει τα εξοδα για τη συντηρηση του σκυλου. Ευχαριστω πολυ.
Nikhtast
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 23, 2019 10:30 pm
Επικοινωνία:

Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Δημοσίευση από Nikhtast »

Ευχαριστω πολυ για το μηνυμα ομως για καποιο λογο δεν ανοιγει
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Δημοσίευση από Nassos »

https://defencereview.gr/ekpaideysi-stratiotikon-skylon-stis-ellinikes-ed-prokliseis-kai-prooptikes/
Nikhtast
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 23, 2019 10:30 pm
Επικοινωνία:

Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Δημοσίευση από Nikhtast »

Μηπως υπαρχει και καποιoς εκπαιδευτης-συνοδος στρατιωτικου σκλυλου για να μου δωσει επιπλεον πληροφοριες πανω στο θεμα;
fsafa

Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Δημοσίευση από fsafa »

Nikhtast έγραψε:Μηπως υπαρχει και καποιoς εκπαιδευτης-συνοδος στρατιωτικου σκλυλου για να μου δωσει επιπλεον πληροφοριες πανω στο θεμα;


Συνοδός στρατιωτικού σκύλου

Πάντως φαίνεται να είσαι λίγο εκτός "κλίματος" καθώς προκήρυξη ΕΠΟΠ έχει να βγει 10 χρόνια και ο θεσμός των ΕΜΘ έχει καταργηθεί οπότε το πρώτο ερώτημα σου είναι άκυρο.

Nikhtast
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 23, 2019 10:30 pm
Επικοινωνία:

Υπαξ - Συνοδός στρατιωτικών σκύλων

Δημοσίευση από Nikhtast »

Ωραια. Παντως στο πρωτο ερωτημα ρωτω και αν μπορει να γινει χειριστης σκυλου ενας υπαξιωματικος. Μηπως ξερεις τιποτα πανω σε αυτο; Δηλαδη μπορει ενας υπαξιωματικος να γινει χειριστης σκυλου;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης