Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

Παιδιά ενώ έκοψα την αναβολή για να μπω Σεπτέμβριο δεν με πήραν, το πάθαν και άλλα παιδιά που την κόψαν τις τελευταίες μέρες του Ιουνίου. Έβαλα βύσμα πουλέτε για να με βάλουν στην Σεπτεμβρίου (που φτάσαμε δηλαδή να βάζουμε βύσμα για να πάε στρατό... Να τους λες θέλω να πάω και να μην σε πέρνουν). Μου είπαν ότι δεν μπορούν να με βάλουν και να κάνω υπομονή για Νοέμβριο και ότι θα με φέρουν σε μονάδα που είναι δίπλα στο σπίτι μου. Εγώ δεν θέλω μονάδα δίπλα στην μαμά... Απλά θέλω να μπω τον Σεπτέμβριο. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ. Καμιά λύση ρε παιδιά; Με δουλεύουν τα βύσματα ή λεν αλήθεια ότι δεν γίνεται;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nassos »

Είναι πλέον πολύ αργά γιατί έχει κλειδώσει ο αριθμός των κατατασσόμενων οπλιτών.

Δυστυχώς θα παρουσιαστείς με την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου. Και τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας να είχες βύσμα δεν θα σε έβαζαν στην ΕΣΣΟ του Σεπτεμβρίου.
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

'ExΩ δει από άλλα παιδιά εδώ που κάναν αίτηση και μάλιστα χωρίς βύσμα και τους δέχτηκαν ενώ το έκαναν 5 μέρες πριν παρουσιαστεί η ΕΣΣΟ. Δεν γίνεται να ξεκλειδώσει κάπως;:p
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

Ε παιδιά καμιά άλλη ιδέα; Να εξαντλήσουμε όλες τις πιθανότητες μπας και μπούμε Σεπτέμβρη. Το λέω με το σκεπτικό ότι καλέσανε πόσες χιλιάδες άτομα. Ε δεν θα πάνε όλοι, κάποιοι από αυτούς θα πάρουνε αναβολή... Άρα θα αδειάσουν κάποιες θέσεις. Στο γες παρακαλέσανε πόσα άτομα για πάρτυ μου και πάλι τίποτα. Το καλοκαίρι θέλω να με απολυμένος να πιάσω δουλειά αλλά στα παπάρια τους...
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

Τίποτα ρε παιδιά; υπάρχει έστω και καμιά μικρή πιθανότητα να με δεχτούν; Το λέω με το σκεπτικό ότι όλους αυτούς που καλούνε κάποιοι θα πάρουν αναβολή, άλλοι θα πάρουν μέσα στο κεν αναβολή, πο ρε με χαντακώνουνε με τον Νοέμβριο. Ότι να ναι...
3η ΜΑΛ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2015 5:17 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από 3η ΜΑΛ »

Φίλε και μένα με είχαν πάρει τηλ στην αρχή και μου είπαν ότι δεν γίνεται να μπω Σεπτέμβριο. Είχα νευριάσει και άρχισα να παίρνω τηλέφωνα. Και στο ΓΕΣ πήρα και με γείωσαν κανονικά. Μετά από καμιά βδομάδα με ξαναπήραν όμως και μου είπαν ότι τελικά άλλαξαν οι ημερομηνίες και για μια μέρα ήμουν μέσα. Μάλλον πρέπει να το δεχτείς ότι θα μπεις Νοέμβριο. Υπομονή...

Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από kolegas »

Nasos22 έγραψε:Παιδιά ενώ έκοψα την αναβολή για να μπω Σεπτέμβριο δεν με πήραν, το πάθαν και άλλα παιδιά που την κόψαν τις τελευταίες μέρες του Ιουνίου. Έβαλα βύσμα πουλέτε για να με βάλουν στην Σεπτεμβρίου (που φτάσαμε δηλαδή να βάζουμε βύσμα για να πάε στρατό... Να τους λες θέλω να πάω και να μην σε πέρνουν). Μου είπαν ότι δεν μπορούν να με βάλουν και να κάνω υπομονή για Νοέμβριο και ότι θα με φέρουν σε μονάδα που είναι δίπλα στο σπίτι μου. Εγώ δεν θέλω μονάδα δίπλα στην μαμά... Απλά θέλω να μπω τον Σεπτέμβριο. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣ. Καμιά λύση ρε παιδιά; Με δουλεύουν τα βύσματα ή λεν αλήθεια ότι δεν γίνεται;
ποτε εκοψες την αναβολη σου και δεν σε πηραν; Απο τι εξαρταται αμα θα σε παρουν η οχι?
Γιώργος

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Γιώργος »

Παιδιά σήμερα πήγα να κόψω την αναβολή μου στη Σ. Υ Θεσσαλονίκη και ο υπεύθυνος με είπε οτι θα μπω Ιανουάριο έπειτα από σχετική εντολή και μου έγραψε πάνω στην αίτηση οτι είμαι υπόχρεος με την Α ΕΣΣΟ 2016. Είναι δυνατόν να γέμισε ήδη από τα μέσα Αυγούστου η κατάταξη Νοέμβρη; Η φέτος άρχισαν να παίρνουν λιγότερα άτομα;
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

30/6. Τελευταία μέρα, γιατί είχα πάει στις 29 και με λέγανε ότι θέλει δικαιολογητικά και πάω στις 30 στα κεπ με αυτά που με είπανε και λένε δεν χρειάζεται τίποτα τελικά. Ασυνενοησία στο φουλ. Μετά στις 6/7/15 με παίρνουν τηλ και με λενε ότι θα πρέπει παρουσιαστώ 8/7/15, γιατί με είχαν κατατάξει Ιούλιο αλλά εγώ λόγο δουλειάς δεν μπορούσα να πάω. Και τον Νοέμβριο που με βάλανε με δυσκολεύει πολύ, γιατί χάνω την σεζον του καλοκαιριού. Με λένε ή την κόβουμε τώρα ή περιμένεις να μπουν και την κόβεις μετά και κάνεις αίτημα για κατεπήγον κατάταξη. Είχα λιώσει κάθε μέρα το καλοκαίρι στα κεπ με αυτά τα μπερδέματα και τι κατάλαβα; Νοέμβριο και απολύομαι Αύγουστο και δεν θα χω φράγκο να την βγάλω τον χειμώνα. Πέτσα τους όμως αυτούς... Δηλαδή το φταίξιμο δεν είναι δικό μου. Δεν είχα σωστή ενημέρωση από τους υπαλλήλους.
Άβαταρ μέλους
vagelis_lok
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Αύγ 18, 2015 1:10 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από vagelis_lok »

Προθεσμίες για τον Προγραμματισμό Κατάταξης Στρατευσίμων με την 2015 ΣΤ' ΕΣΣΟ (Νοέμβριος 2015) 18/08/2015 09:20:35

Σας ενημερώνουμε ότι με την 2015 ΣΤ' ΕΣΣΟ στον Στρατό Ξηράς, θα προγραμματισθούν για κατάταξη οι στρατεύσιμοι των κλάσεων 1992 έως και 2017 (έτη γέννησης 1971 έως και 1996), των οποίων οι λόγοι υποχρέωσης για κατάταξη δημιουργήθηκαν στο διάστημα από 27 Ιουνίου 2015 έως 14 Αυγ 2015 (και όχι έως 31 Αυγ 2015). Ως εκ τούτου, οι στρατεύσιμοι που διακόπτουν την αναβολή τους από 15 έως 31 Αυγ 2015, θα προγραμματιστούν για κατάταξη με την 2016 Α' ΕΣΣΟ (Ιαν 2016).

Γιώργος

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Γιώργος »

Σε ευχαριστώ πολύ Βαγγέλη για την απάντηση, μήπως γνωρίζεις εάν είναι αυτό de facto υπάρχει καμιά πιθανότητα να με πάρουν Νοέμβρη.
Άβαταρ μέλους
vagelis_lok
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Τρί Αύγ 18, 2015 1:10 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από vagelis_lok »

Εφόσον είναι επίσημη ανακοίνωση της Στρατολογίας δεν νομιζώ να αλλάξει κατι.
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

Παιδιά κάτι τελευταίο σχετικά με την εσσό του Σεπτεμβρίου. Πήραν τηλ τον αδερφό μου να πάει αύριο να πάρει το χαρτί. Λογικά αύριο θα μάθουν πόσα άτομα ότι είναι να παρουσιαστούν και μπορεί κάποιοι από αυτούς να πάρουν καμιά αναβολή για κοινωνικούς λόγους λόγο εξεταστικών κτλπ. Άρα θα αδειάσουν κάποιες θέσεις. Άμα βάλω βύσμα βουλευτικό υπάρχει περίπτωση να μπω έστω τώρα. Το ξεκαθαρίζω δεν βάζω βύσμα ούτε για να περάσω καλά ούτε για μετάθεση, το βάζω απλά για να με πάρουνε.
Nasos22
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Αύγ 14, 2015 5:47 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από Nasos22 »

Το ξέρω ότι γίνομαι σπασαρχ... Αλλά παιδιά τώρα που άλλαξαν πολλά άτομα από την ηγεσία και έφυγε ο καμμένος μήπως είναι πιο εύκολο να με τακτοποιήσουνε κάτι γνωστοί μου στο γες. Να τους πάρω τηλ ή δεν αξίζει πάλι;
cuervo

Αλλαγή ΕΣΣΟ κατάταξης

Δημοσίευση από cuervo »

Μεγάλε περίοδο έχεις; Τράβα έξω από ένα Κέντρο Εκπαίδευσης πέσε μπροστά στην πύλη, κλάψε και θα σε πάρουν με αυτή την ΕΣΣΟ, τι πράγμα είναι αυτό ρε ήμαρτον.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες