Aερομαχίες 4ης γενιάς για 3 δισ. ευρώ

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Aερομαχίες 4ης γενιάς για 3 δισ. ευρώ

Δημοσίευση από Anonymous »

Αρχισε η περιόδος των εαρινών προσφορών. Οι Γάλλοι θέλουν πίσω m2000 για να δώσουν rafale, αμερικάνοι θέλουν πίσω f-16 block 30 (να τα δώσουν Ρουμανία) και μας δίνουν block 52+, οι γερμανοί από κοντά να μας ξαναληστέψουν μετά φόνου όπως στα υ/β και leo2 και οι σουηδοί ελπίζουν ως φτηνότεροι όλων για να πασάρουν το gripen...
Και εγώ λέω καλά όλα αυτά εν μέσω κρίσης αλλά δυστυχώς λοίπει ο Μάρτης απ την Σαρακοστή... (Βλαδίμηρος-sukhoi)
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Aερομαχίες 4ης γενιάς για 3 δισ. ευρώ

Δημοσίευση από Nassos »

sniper έγραψε:Αρχισε η περιόδος των εαρινών προσφορών. Οι Γάλλοι θέλουν πίσω m2000 για να δώσουν rafale,αμερικάνοι θέλουν πίσω f-16 block 30 (να τα δώσουν Ρουμανία) και μας δίνουν block 52+, οι γερμανοί από κοντά να μας ξαναληστέψουν μετά φόνου όπως στα υ/β και leo2 και οι σουηδοί ελπίζουν ως φτηνότεροι όλων για να πασάρουν το gripen...
Και εγώ λέω καλά όλα αυτά εν μέσω κρίσης αλλά δυστυχώς λοίπει ο Μάρτης απ την Σαρακοστή... (Βλαδίμηρος-sukhoi)


Πρωταπριλιάτικο αστείο του defencenet ήταν το συγκεκριμένο.Εικόνα

MIRAGE
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 196
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 01, 2008 5:52 pm
Επικοινωνία:

Aερομαχίες 4ης γενιάς για 3 δισ. ευρώ

Δημοσίευση από MIRAGE »

Έχω μία ερώτηση. Τους exocet MM38 Των μιράζ μπορούν να τους φέρουν τα ραφάλ; Νομίζω όχι παιδιά. Το καλύτερο θα ήταν 40 ραφάλ + 40 γιουροφάιτερ και έτσι να έχουμε τρείς τύπους.F16, ραφάλ, γιουροφάιτερ. Στη παρούσα όμως το κόβω για 40 αεροσκάφη μόνο οπότε ας πάρουν προς το παρόν γιουροφάιτερ
Anonymous

Aερομαχίες 4ης γενιάς για 3 δισ. ευρώ

Δημοσίευση από Anonymous »

MIRAGE έγραψε:Έχω μία ερώτηση. Τους exocet MM38 Των μιράζ μπορούν να τους φέρουν τα ραφάλ; Νομίζω όχι παιδιά.
Η πολεμική αεροπορία έχει τους ΜΜ39.

Αυτούς τους παίρνει το rafale.

Νομίζω ότι οι ΜΜ38 εκτοξεύονται μόνο από το έδαφος και από σκάφη του ναυτικού.

Anonymous

Aερομαχίες 4ης γενιάς για 3 δισ. ευρώ

Δημοσίευση από Anonymous »

UFO έγραψε:Η πολεμική αεροπορία έχει τους ΜΜ39.

AM39 εννοώ!Εικόνα

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες