Και πολίτες στα στρατιωτικά νοσοκομεία

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Και πολίτες στα στρατιωτικά νοσοκομεία

Δημοσίευση από billaras »

Θα πω μια μικρη ιστορια
φετος εδωσα πανελληνιες για το στρατο
και επρεπε να παμε σε 2 στρατιωτικα νοσοκομεια...
Το πρωτο πραμα που μας ειπαν οι 2 λοχαγοι
"Εδω θα σεβεστε τους γιατρους και τους κανονες τους, γιατι εδω ειναι στρατοπεδο"
Τωρα θες να μπεις σε ενα στρατοπεδο μεσα να κανεις μπουγιο
Εγω ξερω οτι οταν πας να μπεις σε ξενο σπιτι, πρωτα χτυπας το κουδουνι και ΑΝ θελει ο αλλος σε αφηνει
(ακομα και στα σωματα ασφαλειας δεν μπαινεις χωρις ενταλμα) και μετα μπαινεις και παιζεις με τους κανονες του οικοδεσποτη. Οποτε θα παμε στα στρατιωτικα νοσοκομεια με τσαμπουκα να κανουμε τα δικα μας. Εκει εχει εναν ρυθμο, προφανως για να μπεις μεσα πρεπει να το σεβαστεις. Ξερω οτι ο σεβασμος ειναι συνεπεια 2 πραγματων :1) αξιωματικος =χωρις λογο απλα ξερεις οτι ετσι πρεπει να γινει και το κανεις ή 2) φοβου =φοβασαι μην σε κανει ντα ο αλλος

τωρα εμεις οι "ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ" ειμαστε αθεοφοβοι οποτε το 2ο εκτος τοπου και χρονου
τωρα το πρωτο... Σπανιο προσον
εδω περιμεναμε απεξω να μπουμε και ελεγε ο σκοπος να μην παταμε το γκαζον, και πεισματικα μερικοι το πατουσαν... Που στην τελικη ! Υποψηφιοι ηταν και επρεπε να σεβονται, ποσο μαλλον ακυροι που θελουν απλως μια εξυπηρετηση

Αν λοιπον ενας ανθρωπος που εχει συμφερον (το παιδι του να εχει καλη εικονα στους ομαδαρχες για Την σχολη που θελουν να μπουν) δεν μπορει να συμπιεστει λιγο να κανει το αυτονοητο (να μην πατας στο γκαζον) ΟΥΤΕ μετα απο παρακληση του φρουρου
ποσο μαλλον να σεβαστει πιο ουσιωδεις κανονες που επικρατουν μεσα
και οποιος διαφωνει αν μεινει στο παραδειγμα... Δεν θες καποιος να μπει σπιτι σου και να κανει καραγκιοζιλικια
Κωνσταντίνα

Και πολίτες στα στρατιωτικά νοσοκομεία

Δημοσίευση από Κωνσταντίνα »

Γεια σας. θελω την βοήθεια σας. ειμαι απλός πολίτης και δεν έχω πρόσβαση στα στρατιωτικά νοσοκομεία πέρα των ραντεβού στα εξωτερικά ιατρεία. Μετά από πτώση από μεγάλη σκαλα έπαθα ρίξη επιχείλιου χόνδρου στην δεξιά άρθρωση του ισχίου. σε οποίο ιατρό έξω η και σε δημόσια νοσοκομεία μου σύστησαν αρθροσκόπηση ισχίου. το δυσάρεστο της υπόθεσης είναι ότι σε κανένα δημόσιο νοσοκομείο δεν έχουν κατάλληλο εξοπλισμό όπως και το χειρουργικό κρεβάτι έλξης που χρειάζεται για να γίνει η επέμβαση. οποτε δεν μπορώ να χειρουργηθώ στο δημόσιο νοσοκομείο. μονόδρομος- ιδιωτικό... δεν έχω τα χρήματα που μου ζητάνε. Βρήκα λοιπόν στο διαδίκτυο ότι στο 424 γίνονται αρθροσκοπησεις ισχύων.Ερώτηση μου είναι μήπως μπορεί κανείς να ξέρει... αν υπάρχει κατά εξαίρεση περίπτωση να με δεχτούν στο 424 μιας και δεν υπάρχει άλλο δημόσιο νοσοκομείο να με καλύψει. δεν ξέρω αν αληθεύει αλλά μου ειπεί πως υπάρχει μια επιτροπή που διαχειρίζεται τέτοια περίπτωση. σας ευχαριστώ.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Και πολίτες στα στρατιωτικά νοσοκομεία

Δημοσίευση από Nassos »

Θα πρέπει να ρωτήσεις είτε το 424 είτε την επιτροπή που σου ανέφεραν.

Διαφορετικά θα ζητήσεις πληροφορίες από ΕΣΥ και Υπουργείο Υγείας.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης