Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΚΔ ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από ΚΔ ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ »

2000 γ ΕΣΣΟ με λοχαγο τσαρουχα και διοικητη βελεγρακη και πολλους αλλουσ... εαν υπαρχει καμια σειρουλα εδω να μιλησει
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από D.Y.K »

ΚΔ ΒΡΕΤΤΑΚΟΣ έγραψε:2000 γ ΕΣΣΟ με λοχαγο τσαρουχα και διοικητη βελεγρακη και πολλους αλλουσ... Εαν υπαρχει καμια σειρουλα εδω να μιλησει


Δές και το Που υπηρετήσαμε

kinigos

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από kinigos »

Καλησπερα, τη δευτερα παω γ ετεθ χιο μακ, απο διαβιβασεις αυλωνα με ειδικοτιτα ΧΑΜ, ξερει καποιος να μου πει ποτε περνω πρασινο μπερε, η αν περνω; Και τι ακριβως κανει ο χαμιτης;

stratos.
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 7:46 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από stratos. »

Πως ειναι η κατασταση εκει; Απο εγκαταστασεις, σκοπιες, υπηρεσιες, αδειες τι λεει;
mc pagk

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από mc pagk »

Τρελααα το στρατοπεδοοο
Sakis

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από Sakis »

Τρομερές αναμνήσεις απο αυτό το στρατοπαιδο!239 σειρά πήγα Φεβρουάριο του 1996 στην φάση με τα Ιμια, καθισα 9 μήνες και τα είδα όλα. Είχα λοχαγο τον Αντωνατο, μόνο αυτό λέω, όσοι διαβάζουν θα τον θυμούνται. Συνθήκες διαβίωσης:9 μήνες σε σκηνές δίπλα στο ποταμακι!
Dimitrisgew
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 05, 2015 12:30 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από Dimitrisgew »

Καλησπέρα, παρουσιάζομαι την τρίτη στην 3 ετεθ γ μακ στην Χίο. Στην Λαγκάδα είναι το στρατόπεδο η έχει μεταφερθεί αλλού;
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από Soap »

Ναι και προσωπικά δε μου άρεσαν οι εγκαταστάσεις της μονάδας. Το δε χωριό Λαγκάδα, ήταν όμορφο μικρό άλλα γραφικό.
Πάλι με Φάνη Πετραλιά, πάλι δικια μας θα'ναι...
Άβαταρ μέλους
Soap
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 239
Εγγραφή: Δευ Μάιος 11, 2015 3:53 am
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από Soap »

Και καψωνάκι μέσα στο ποταμάκι, τρέλα, αρρώστεια, κ@ύλα! Πράγματι ωραίες φάσεις. Όσο για τον ****** τα λόγια περιττά. Κομάντο σκέτο.
ypopsifiosgiacomando

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από ypopsifiosgiacomando »

Καλησπέρα σε ολους παιδια,

Ξέρει κάποιος από πως ειναι η κατασταση εκει; Απο εγκαταστασεις, σκοπιες, υπηρεσιες, αδειες, αγγαρίες τι γίνεται;

ρωτάει και ο stratos πιο πανω αλλα τπτ. Εχει βαρή χειμώνα στο νησί, πιο ειναι το πιο κοντινό μέρος για να βγεις;

Εχει ατομα το στρατοπεδο;

Πείτε να ακούμε και εμείς που θα ρθούμε! ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

amfivios

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από amfivios »

Μηπως θελεις να σου δωσουμε και τα συνθηματικα;

Άβαταρ μέλους
Vasilis_Ch
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2016 10:13 am
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από Vasilis_Ch »

Να κάνω και γω μια ερώτηση. Μπαίνω Μάρτη και θέλω να δηλώσω Ε. Δ και μάλιστα ΜΑΚ. Επειδή είμαι μόνιμος κάτοικος Χίου και εδώ έχει έδρα η Γ ΜΑΚ υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν; Όπως διάβασε σε ένα πόστ πιο πάνω το που θα σε στείλουν έχει σχέση με τη διαμονή σουΕυχαριστώ για το χρόνο σας!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από dn24 »

Vasilis_Ch έγραψε:Να κάνω και γω μια ερώτηση. Μπαίνω Μάρτη και θέλω να δηλώσω Ε. Δ και μάλιστα ΜΑΚ. Επειδή είμαι μόνιμος κάτοικος Χίου και εδώ έχει έδρα η Γ ΜΑΚ υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν; Όπως διάβασε σε ένα πόστ πιο πάνω το που θα σε στείλουν έχει σχέση με τη διαμονή σουΕυχαριστώ για το χρόνο σας!



Στον στρατό, προέχουν οι υπηρεσιακές ανάγκες. Πρώτα λογίζονται αυτές, και έπειτα όλα τα υπόλοιπα δεδομένα. Προσωπική μου άποψη, ότι θα σε στείλουν, λόγω εντοπιότητας. Αυτό που λέμε εδώ, είναι ότι αυτό δεν παίζει ρόλο αν τους Βόρειους τους στέλνουν ΛΟΚ, ή τους Αθηναίους σε ΜΑΚ. Όχι, αυτό δεν ισχύει. Όμως, λόγω εντοπιότητας σε παραμεθόριο νήσο, ναι έχεις αηξημένες πιθανότητες να πας. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από D.Y.K »

Vasilis_Ch έγραψε:Να κάνω και γω μια ερώτηση. Μπαίνω Μάρτη και θέλω να δηλώσω Ε. Δ και μάλιστα ΜΑΚ. Επειδή είμαι μόνιμος κάτοικος Χίου και εδώ έχει έδρα η Γ ΜΑΚ υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν; Όπως διάβασε σε ένα πόστ πιο πάνω το που θα σε στείλουν έχει σχέση με τη διαμονή σουΕυχαριστώ για το χρόνο σας!



100% θα υπηρετήσεις στον τόπο σου λόγω εντοπιότητας.

Άβαταρ μέλους
Vasilis_Ch
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2016 10:13 am
Επικοινωνία:

Γ'ΜΑΚ (3ο ΕΤΕΘ) - Χιος

Δημοσίευση από Vasilis_Ch »

Χίλια ευχαριστώ για τις γρήγορες και έγκυρες απαντήσεις σας.
Από ότι έχω διαβάσει όταν έρθει το κλιμάκιο δηλώνω για Καταδρομέας και μετά λόγω τόπου βγαίνει το Αμφίβιος; Ή υπάρχει επιλογή για Αμφίβιος;

Έχω ακούσει πολλά και καλά λόγια για τη Χίο οπότε ας υπηρετήσουμε μια σωστή θητεία και να αποκτήσουμε τις περισσότερες εμπειρίες.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης