Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από Anonymous »

Πως ειναι δυνατον να υπαρχουν ατομα που συγκεντρωνουν 20000 μορια με βαθμο στην εκθεση στη βαση η και λιγο πανω απο αυτη;(τουλαχιστον στη δικια μου κατηγορια γενικων λυκειων και επαλ β' την οποια μελετησα). Δηλαδη ολοι αυτοι εχουν θαλασσια υπηρεσια; Μηπως τελικα δεν θελει και τοσο βισμα για να αποκτησεις την εν λογω θαλασσια υπηρεσια; Αλλα ακομη και για αυτους με υψηλο βαθμο απολυτηριου χωρις θαλασσια υπηρεσια μου κανει εντυπωση που διαλεξαν αυτες τις σχολες. Ηξερα οτι τα στανταρ τελευταια ειχαν ανεβει αλλα οχι και τοσο... Παρεπιπτοντως η θαλασσια υπηρεσια πιανει πιανει μαξ 2500 μορια η κανω λαθος; Και μια τελευταια ερωτηση οσοι δεν προσελθουν για εγγραφη στις σχολες στις οποιες περασαν τις θεσεις τους θα τις καταλαβουν ατομα απο ολη τη δευτερη γενικη κατηγορια η υπαρχει καποιο ειδος προτεραιοτητας σε επαλ α', γε. Λ. Η επαλ β'; Και πως θα ενημερωθουν Οι επιλαχοντες Για καποιο τετοιο ενδεχομενο;

Dhmhtrhs_91
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 06, 2014 2:25 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από Dhmhtrhs_91 »

giorgosmc έγραψε:19,300; Ειμαστε με τα καλα μας; Δηλαδη εγω τωρα πρεπει να κατσω να σαπισω μουτσος 5 χρονια μεσα σε ενα καραβι (αν βρω βυσμα και για εκει και αν 5 χρονια φτανουν για να πιασω 20αρι που ειναι η βαση) για να μαζεψω μορια και να ξανα δωσω;(αν με παρουν) ή να γινω φυτο και να διαβαζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να δωσω πανεληνιες, δε πανε να πνιγουνε λεω εγω.

Παιδια θελω να ρωτησω κατι ποσο ειναι η βαση αν δωσει καποιος με πανεληνιες για την επομενη χρονια και αν εχω καμια μικρη πιθανοτητα να παω μουτσος με ναυτικο φυλαδιο χωρις βυσμα για φετος.

και 10 χρονια να κατσεις σε καραβι η αεν για την προκυρηξη θα σου αναγνωρισει ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ 9 ΜΗΝΕΣ (το γραφει η προκυρηξη)

η σχολη παντως θα ανεβει κιαλλο τις επομενες χρονιες οσον αφορα τις πανελληνιες ;)

civilian

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από civilian »

Μονο με πανελληνιες εμεινε να ανεβει με απολυτηριο σχεδον τερματισε...
Άβαταρ μέλους
VALLGOX
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:03 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από VALLGOX »

giorgosmc έγραψε:19,300; Ειμαστε με τα καλα μας; Δηλαδη εγω τωρα πρεπει να κατσω να σαπισω μουτσος 5 χρονια μεσα σε ενα καραβι (αν βρω βυσμα και για εκει και αν 5 χρονια φτανουν για να πιασω 20αρι που ειναι η βαση) για να μαζεψω μορια και να ξανα δωσω;(αν με παρουν) ή να γινω φυτο και να διαβαζω απο το πρωι μεχρι το βραδυ για να δωσω πανεληνιες, δε πανε να πνιγουνε λεω εγω.

Παιδια θελω να ρωτησω κατι ποσο ειναι η βαση αν δωσει καποιος με πανεληνιες για την επομενη χρονια και αν εχω καμια μικρη πιθανοτητα να παω μουτσος με ναυτικο φυλαδιο χωρις βυσμα για φετος.



11 περιπου πρεπει να γραψεις αν εισαι απο γενικο και 15 περιπου αν εισαι απο επαλ
Χωρις καραβυσματαρα το ξεχνας για κατωτερο πληρωμα
Άβαταρ μέλους
giorgosmc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 1:22 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από giorgosmc »

15; Α καλα αμα ειναι ετσι και παει κανα 19 στο τελως παω να γινω γιατρος στη τελικη clain main μια χαρα φραγκα θα βγαζω και δε θα με τρωνε και οι 5 θαλασσες και τα καραβια καποτε τα ειχαμε οτι ειχανε χαμηλες βασεις, καλα λεφτα, δε τα αγγιζε η κριση, δε μετραγε τοσο πολυ το βυσμα, αμα ειναι να τα κανουν και αυτα σαν τα μουτρα τους να μου λειπει δε θα παρω, απο το κακο στο χειροτερο παμε σε αυτη τη χωρα, βυσμα, βυσμα, βυσμα παντου βυσμα, ε ρε πτωχευση που τη θελουμε για να βαλουμε μυαλο, τη καταστρεψαμε τη χωρα καθε χρονο και χειροτερα, εχει πιασει πατο το πηγαδι και ακομα βουλιαζουμε και αντι να κανουμε κατι γι αυτο το μονο που κανουμε ειναι να κατηγορουμε τους πολιτικους στους οποιους εμεις δωσαμε το δικαιωμα να κανουν τη χωρα μας τριτοκοσμικη και χωρα του βυσματος.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από D.Y.K »

giorgosmc έγραψε:απο το κακο στο χειροτερο παμε σε αυτη τη χωρα, βυσμα, βυσμα, βυσμα παντου βυσμα,



Καταλαβαίνω την πικρία σου, αλλά να σου υπενθυμίσω ότι εδώ μιλάμε για μοριοδότηση μέσω του βαθμού του απολυτηρίου, της ξένης γλώσσας και ενδεχομένως της θαλάσσιας υπηρεσίας που μπορεί να είχαν κάποιοι υποψήφιοι. Συνεπώς το εμμέσως πλην σαφώς που αναφέρεις για την ΑΕΝ και τον τρόπο εισαγωγής μέσω της δεύτερης γενικής κατηγορίας (απολυτήρια) με βύσμα απλά δεν παίζει.

Αν σε παίρνει το όριο ηλικίας ξανά προσπάθησε και του χρόνου φίλε μου ή ακόμη καλύτερα δώσε Πανελλήνιες που είναι και ο πιο σίγουρος τρόπος εισαγωγής.

Άβαταρ μέλους
giorgosmc
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Μαρ 07, 2014 1:22 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από giorgosmc »

Μαλον για παννεληνιες μερια θα το κοιταξω γιατι με 13,9 συνολικα μορια δεν νομιζω να εχω ελπιδα αν ξαναδωσω με απολυτηριο ουτε καν αν επειχειρησω να μαζεψω μορια σαν απλος ναυτης μιας και θελει βυσμα και η προκυριξη μου αναγνωριζει μονο 9 μηνες.

Οσο για το βυσμα ενοουσα για τον απλο ναυτη, απλως εξοργιζομε για το κλασικο φαινομενο σε αυτη τη χωρα που συμβαινει απο τις οικοδομες μεχρι και σε καθε επαγγελμα, το οτι θα προτιμησουν τους ξενους ανεξαρτητος μορφωσης για να τους πληρωνουν ψιχουλα και καποια μορφωμενα παιδια, πατριωτες που εχουν ορεξη και ζηλο θα παρουν τα τρια αν δεν εχουν πατερα υπουργο.
Με λιγα λογια ο Ελληνας στην απεξω στην ιδια του τη χωρα.
Τεσπα σορυ αν βγηκα εκτος του θεματος, ευχαριστω για τη βοηθεια και καλη συνεχεια σε ολους.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αποτελέσματα Εμπορικού Ναυτικού (2014)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θα συμφωνήσω μαζί σου σχετικά με τις Πανελλήνιες. Η βάση είναι πολύ χαμηλή και σίγουρα όχι κάτι το ακατόρθωτο με ένα σχετικά μέτριο διάβασμα.

Αν πάλι εννοούσες το να πιάσεις δουλειά σαν ναυτάκι σε βαπόρι τότε θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς το ότι θέλει βύσμα και μάλιστα χοντρό.

Δώσε πάλι Πανελλήνιες.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης