Αναφορικά με τη θητεία

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Zeeder
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2012 11:07 am
Επικοινωνία:

Αναφορικά με τη θητεία

Δημοσίευση από Zeeder »

Καλησπερα λεγομαι Παναγιωτης, ειμαι 19 ετων και σπουδαζω στην Ιταλια. Θα ηθελα να ξερω 1) ποια τα κρητηρια για να γινει καποιος Εφεδρος Αξιοματικος και 2) ποια τα κρητηρια για να καταταγει στις Ειδικες Δυναμεις για την θητεια του.3) Μπορει καποιος να εκτησει τη θητεια του σε κατι απο τα δυο χωρις να εχει πτυχιο ΑΕΙ ΤΕΙ;4) το πτυχειο απο Πανεπιστημιο του εξωτερικου μετραει ως ΑΕΙ κανονικα;5) Εαν οντως καποιος μπορει να εκτησει την θητεια του σε κατι απο τα παραπανω, εχει μετεπιτα καποια ευκαιρια να δουλεψει στο στρατο παραπανω (για ποσο καιρο;) ή και μονιμα;(αμφιβαλω για το δευτερο) αν ναι με ποιο τροπο;

Τελος θα ηθελα να παρακαλεσω τους αντμιν να μη με παρεξηγησουν εαν η ερωτησεις εχουν ξαναγινει (που ειμαι σιγουρος πως εχουν) αλλα θα ηθελα αυτο το θεμα να απαντηθει ολοκληρωμενα ωστε να μπορεσω να βγαλω μια ακρη διοτι παλευω περιπου μια ωρα στο φορουμ και δεν μου εχει απαντηθει τιποτα με ξεκαθαρω τροπο. Επιπλεον θα μου ηταν πολυ ευχαριστο εαν οι απαντησεις δινονταν με τον αναλογο αριθμο ερωτησης στο θεμα μου ετσι ωστε να μην χρειαζεται να ανακεφαλαιωνεται το καθε ερωτημα καθε φορα και να δινεται μονο η αντιστοιχη απαντηση.

Ευχαριστω Πολυ.
typos

Αναφορικά με τη θητεία

Δημοσίευση από typos »

Ρε τυπε, σοβαρα τωρα δε σου εχει απαντηθει το ερωτημα για τα κριτηρια των ειδικων δυναμεων;

1) Απολυτηριο λυκειου και να περασεις τα αθληματα (μην ρωτησεις ποια ειναι και τι ορια υπαρχουν)
2) Ι1 και να περασεις τα αθληματα
3) ναι
4) ναι
5) οχι

και για να σε προλαβω, για να πας ΔΕΑ ειδικων δυναμεων θελει αγριο βυσμα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αναφορικά με τη θητεία

Δημοσίευση από Nassos »

Πρώτα απ'ολα καλώς ήλθες στο forum.

Πιστεύω ο χρήστης typos σου απάντησε καταλλήλως. Τα υπόλοιπα μπορείς να τα διαβάσεις στις ανάλογες ενότητες.

ΔΕΑ στις Ειδικές Δυνάμεις

ΥΕΑ: Αξίζει να υπηρετήσω;

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

ΔΕΑ ή Ειδικές Δυνάμεις

Κατάθεση Πτυχίου στο Στρατό

Όχι, δεν δίνεται η δυνατότα να μείνεις παραπάνω, εκτός και αν θές να πάς σαν Ειδικός Έφεδρος Οπλίτης (ΕΕΦΟΠ)

Δεν γίνεται να ανοίγονται νέα θέματα για ερωτήσεις που έχουν ήδη απαντηθεί χιλιάδες φορές.

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες