Άδεια Χριστουγέννων 2012

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
xristosmor
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Απρ 26, 2012 3:54 pm
Επικοινωνία:

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από xristosmor »

Καλημέρα παιδιά! Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τις άδειες Χριστουγέννων. Εγώ μπήκα με την ΕΣΣΟ του Σεπτεμβρίου και αυτή τη στιγμή είμαι σε ένα νησί. Δυστυχώς, λόγω έλλειψης ατόμων έχουμε να βγούμε έξοδο από την εβδομάδα προσαρμογής (γύρω στις 15 Οκτωβρίου) και είμαστε μόνο με υπηρεσιακά και αυτά, σπάνια. Μας είχαν πει κάτι για άδειες γύρω στις 15 Νοεμβρίου, αλλά τελικά άκυρο.

Οπότε μας είπαν τώρα τα Χριστούγεννα, που θα δημιουργηθούν 2 γκρουπάκια (Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς) των 6 ημερών και ίσως ο διοικητής μας δώσει έξτρα 2 μέρες. Επίσης, περιένουμε γύρω στις 14 Δεκεμβρίου τους καινούργιους. Αυτοί για να μπορούν να κάνουν ένοπλες, δεν πρέπει να περάσουν τουλάχιστον μια εβδομάδα ΣΠΕΝ; Γιατί εμείς θέλουμε, στην πλειοψηφία μας, να φύγουμε Πρωτοχρονιά. Που σημαίνει οτι οι καινούργιοι με το που έρθουνε, θα πρέπει να ξαναφύγουνε, αλλά ΣΠΕΝ πότε θα κάνουν ώστε να μπορούν να κάνουν ένοπλες και να φύγουμε εμείς Πρωτοχρονιά; Γιατί θα έχουμε 2.5 μήνες να γυρίσουμε, τουλάχιστον να είμαστε σπίτι μας Πρωτοχρονιά!

Επίσης, ξέρει κανείς τι παίζει με τις 2 εξτρα μέρες; Γιατί κάτι άκουσα πως κάνουν τη "λαμογιά" και σε αφήνουν να φύγεις αργά το βράδυ και πρέπει να επιστρέψεις πολύ νωρίς, με αποτέλεσμα να χάνονται στην ουσία αυτές οι 2 μέρες. Ισχύει το ίδιο και αμα πεις ότι θα καλύψεις τα οδοιπορικά σου Μόνος σου και ότι δε θέλεις το πληρωμένο εισιτήριο; Σας ευχαριστώ πολύ ρε παιδιά και καλή συνέχεια!

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σύμφωνα με τον Α/ΓΕΕΘΑ θα είναι 6ήμερα ναι.
Lou.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Δεκ 26, 2012 12:08 pm
Επικοινωνία:

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από Lou. »

γεια σας. Ειμαι νεο μελος και διαβασα ενα θεμα σχετικα με το δικο μου αλλα αλλης χρονιας. Θα ηθελα να ρωτησω αν οι ημερομηνιες ειναι ιδιες για ολα τα στρατοπεδα. Επισης ενδιαφερομαι να μαθω για το δευτερο γκρουπ αν βγενει στις 30 η στις 31 και ποτε επιστρεφει 7 η 8; ευχαριστω.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από D.Y.K »

Lou. έγραψε:γεια σας. Ειμαι νεο μελος και διαβασα ενα θεμα σχετικα με το δικο μου αλλα αλλης χρονιας. Θα ηθελα να ρωτησω αν οι ημερομηνιες ειναι ιδιες για ολα τα στρατοπεδα. Επισης ενδιαφερομαι να μαθω για το δευτερο γκρουπ αν βγενει στις 30 η στις 31 και ποτε επιστρεφει 7 η 8; Ευχαριστω.


Οι διαταγές ισχύουν για όλο το προσωπικό αλλά και τους έφεδρους και επίσης ισχύει για όλα τα στρατόπεδα (άν θες να το θέσουμε έτσι).

Το 2ο ξεκινάει με προαναχώρηση στις 28 του μηνός και τελειώνει στις 7 του μηνός.(τότε πρέπει να είσαι μέσα) Εικόνα

Lou.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Δεκ 26, 2012 12:08 pm
Επικοινωνία:

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από Lou. »

Αρα στις 28 το μεσημερι βγενουν και 7 πρεπει να ναι μεσα το βραδυ αλλα οσοι εχουν χαρτι διανυκτερευσης μπενουν την επομενη πρωι;

λιγο πολλες δεν ειναι οι μερες;10 μερες εξοδο;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν γνωρίζω για τις διανυκτερεύσεις, αλλά να ξέρεις ότι όλα είναι θέμα Διοικητή.
εβρουχος

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από εβρουχος »

Φετος τα γκρουπ αδειων που σχηματιστηκανε ητανε 2 και οχι 3 οπως συνηθιζοτανε
πρωτο γκρουπ:18 δεκ - 27 δεκ
δευτερο γκρουπ:28δεκ - 7 ιαν

dblade

Άδεια Χριστουγέννων 2012

Δημοσίευση από dblade »

KΑι εγω τα ιδια ε εσσο στον εβρο και εμπλοκαρα λογο γεπς και σπεν αλλα τωρα ηρθε η νεα εσσο και εκανε κατευθειαν βολη και πηρε γκρουπακι.Εμας μας εδωσαν 9 μερες + 4 εταπ μπορουσες να βαλεις χωρια τις τιμιτικες...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες