Δικαιούμαι εορταστική άδεια;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Δικαιούμαι εορταστική άδεια;

Δημοσίευση από Anonymous »

Νοσηλευτικα στο 401 την προηγουμενη βδομαδα επειδη ειχα τη νεα γριπη οπως και αλλοι φανταροι, μου εδωσαν αναρρωτικη 10 μερες η οποια τελειωνει 2/1/2010 και πριν αρρωστησω με ειχαν βαλει να παρω εορταστικη αδεια στο γκρουπ των φωτων 4-10/01/2010. Και ο υποδοιηκητης μου ειπε οτι δεν θα την παρω, επειδη πηρα αναρρωτικη. Ξερει κανεις αν ισχυει και που μπορω να απευθυνθω για να μου πουν σιγουρα; Η αναρρωτικη ειναι αδεια που γραφεται ενω η εορταστικη οχι.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Δικαιούμαι εορταστική άδεια;

Δημοσίευση από Rafale »

MIKE έγραψε:Νοσηλευτικα στο 401 την προηγουμενη βδομαδα επειδη ειχα τη νεα γριπη οπως και αλλοι φανταροι, μου εδωσαν αναρρωτικη 10 μερες η οποια τελειωνει 2/1/2010 και πριν αρρωστησω με ειχαν βαλει να παρω εορταστικη αδεια στο γκρουπ των φωτων 4-10/01/2010. Και ο υποδοιηκητης μου ειπε οτι δεν θα την παρω, επειδη πηρα αναρρωτικη. Ξερει κανεις αν ισχυει και που μπορω να απευθυνθω για να μου πουν σιγουρα; Η αναρρωτικη ειναι αδεια που γραφεται ενω η εορταστικη οχι.
Σαν αρχη ενημερωσου εδω /stratologia/adeies_3.asp Περι αναρρωτικης και απευθυνσου στο 1ο γρ να σου πουνε.
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Δικαιούμαι εορταστική άδεια;

Δημοσίευση από tsiripobina »

Απ'τα λιγα που γνωριζω οι εορταστικες αδειες ειναι υποχρεωτικες. Και μαλιστα γνωριζω περιπτωση ατομου που νοσηλευτηκε και πηρε αναρωτικη και γυριζοντας εφυγε αμεσως με αυτο το γκρουπ που εφευγε εκεινη την μερα.
Ισως αυτο να εχει να κανει με τον δοιικητη, τι να πω Εικόνα
vytina13

Δικαιούμαι εορταστική άδεια;

Δημοσίευση από vytina13 »

Είμαι κι εγώ με αναρρωτική άδεια. Μπήκα στο νοσοκομείο παραμονή που θα έφευγα από το κέντρο για την μονάδα. Όταν γυρίσω στο κέντρο, θα μου δώσουν εορταστική άδεια, ή θα με στείλουν εν μέσω εορτών στην μονάδα;
Άν με στείλουν κατευθείαν στη μονάδα, θα μου δώσουν εορταστική άδεια εκεί ακόμη και αν το γρούπ αδειούχων της πρωτοχρονιάς έχει ήδη φύγει;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δικαιούμαι εορταστική άδεια;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Την άδεια δεν την χάνεις, τώρα το πότε θα την πάρεις θα το καθορίσει ο διοικητής της μονάδας που ανήκεις.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες