ΥΕΑ Αξίζει σύμφωνα με τα τωρινά δεδομένα;

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
stelllll
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μάιος 09, 2012 2:45 am
Επικοινωνία:

ΥΕΑ Αξίζει σύμφωνα με τα τωρινά δεδομένα;

Δημοσίευση από stelllll »

Παιδιά καλησπέρα

θα ήθελα να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις αν μπορείτε να μου πείτε την άποψή σας. Έιμαι 24, παντρεμένος και περιμένουμε με τη γυναίκα μου παιδί τον Οκτώβρη με το καλό. Φαντάρος δεν έχω πάει Λόγω σπουδών και σκέφτομαι να πάω τώρα τον Ιανουάριο που μας έρχεται για να ξεμπερδεύω γιατί όσο να πεις είναι ένα βάρος το να μην έχεις πάει φαντάρος. Είμαι υποψήφιος διδάκτορας και μόλις τώρα ξεκινάω το διδακτορικό μου και σκέφτομαι να πάρω μία μικρή αναστολή και να πάω για δόκιμος. Αν πάω απλός φαντάρος θα κάνω 8μηνη θητεία λόγω του παιδιού. Αξίζει να πάω δόκιμος και να κάνω 6 μήνες παραπάνω; Ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι είναι για τα λεφτά καθώς γενικά για δουλειά αυτή την περίοδο ούτε λόγος! Θα μπορέσω να πάρω μια μετάθεση σαν δόκιμος για να είμαι κοντά στην οικογένειά μου; Έχω μπερδευτεί λίγο και χρειάζομαι τις συμβουλές σας. Δόκιμος για 14 μήνες με ένα μισθό (αλήθεια πόσος είναι;) ή 8 μήνες και "γεια σας";

Ευχαριστώ πολύ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΥΕΑ Αξίζει σύμφωνα με τα τωρινά δεδομένα;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στο φόρουμ θα βρεις πάρα πολλά θέματα και πληροφορίες για τον θεσμό των ΥΕΑ, το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να ψάξεις

Υπέρ και κατά των Έφεδρων Αξιωματικών

ΥΕΑ: Αξίζει να υπηρετήσω;

Το θέμα κλειδώνεται

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες