Άρνηση πληρωμής πατέρα με 2 παιδιά

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
shadowwhat
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 14, 2012 1:16 am
Επικοινωνία:

Άρνηση πληρωμής πατέρα με 2 παιδιά

Δημοσίευση από shadowwhat »

Καταρχην δεν θελω να εκθεσω την μοναδα μου. Εκανα την θητεια μου στον στρατο σε 2 δοσεις στη 1η ολα καλα και αναβολη για κοινονικους λογους. Στη 2η δεν με πληρωσανε στο κεντρο παρα μονον το 8 ? απο τα 130? περιπου (δεν ειχαν λεφτα ειπαν να τα παρω απο την μοναδα) στην μοναδα χαθηκε (δεν εφτασε σχεδον ποτε το φαγ ηκαπως ετσι ατομικα εγγραφα) οποτε δεν με πληρωσανε ουτε τα 8? ηρθε η ωρα της απολυσης μου και ακομα τιποτα τελικα...

Μου δωσανε μια αδεια αφου δεν μπορουσαν να με απολυσουν χωρις εγγραφα. Και με πηραν τηλεφωνο καποια στιγμη μετα απο πολλες μερες οτι εβρεθει ο φακελος και να ερθω να απολυθω (μαλιστα εγω ειχα παραμεινει στο στρατοπαιδο παραπανω μερες απο την θητεια μου περιμενοντας) ελα ομως που εγω μενω ακριβως στην μια ακρη της Ελλαδας και η Μοναδα ακριβως στην αλλη... Λογο παιδιων δουλειας και απειρα εξοδα απεργιες πλοιων κτλπ δεν μπορουσα να παω τοσες μερες ταξιδι μειναμε ολοι στον αερα που να ηξερα τι με περιμενε... Διοτι πλησιαζαμε τελος του ετους...

Και αλλαξε το ετος και ερχονται χαρατσια εφοριες λογαριασμοι τραπεζεσ... Και κανονιζω να παρω και αυτο το περιφημο απολητηριο να ψαξω και καμια δουλεια αλλη τους ψαχνω με ψαχνουν και τελικα εκει που κοντεβω να απολυθω διοτι και εγω ηθελα χαρτι στρατου και τα λεφτα που ηταν 300ευρω περιπου και αυτοι να ξεμπερδευουν με εμενα.

Μου λενε εκλεισε η μισθοτροφοδοσια οικονομικού έτους και δεν θα παρεις καθολου λεφτα! Παρα θα υπογραψεις την απολυση σου μονο. ΤΙ να κανω; Χρειαζομαι αυτα τα λεφτα απαραιτητα να βγαλω τον μηνα αλλα μου λενε αποκλειεται
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Άρνηση πληρωμής πατέρα με 2 παιδιά

Δημοσίευση από Greek_Army »

Επικοινώνησε με τον συνήγορο του πολίτη αν και από την στιγμή που έβαζες υπογραφές ότι πληρώνεσαι κάθε μήνα δεν νομίζω να πάρεις λεφτά...
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες