ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Stan

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Stan »

Μήπως ξέρει κανείς να μου πεί πότε είναι οι εσωτερικές εξετάσεις για τη ΣΜΥ; Έτσι μου το είπαν! Ρωτάω για κάποιον γνωστό μου! Ευχαριστώ!
mpetr

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από mpetr »

Γεια σας!
πηγαινω τριτη λυκειου και εχω σκοπο να δηλωσω ολες τις στρατιωτικες σχολες. Προσφατα ωστοσο μου ειπαν πως στην ΣΜΥ στο δευτερο ετος οι σπουδαστες διδασκονται ανωτερα μαθηματικα. Θα μπορουσε καποιοσ να μου πει ακριβως περι τινος επιπεδου μαθηματικα προκειται (διοτι εχω διαλεξει την θεωρητικη Κατευθυνση οποτε αυτο με αγχωνει Οσο να 'ναι) και αν ειναι αναγκη να τα διδαχθουν ολοι οι σπουδαστες ή ειναι κατ'επιλογη; ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από diplomaths »

Καλημέρα mpetr,
Τα μαθήματα που γίνονται στην ΣΜΥ στο δεύτερο έτος είναι αυτά , και του πρώτου έτους αυτά
Άρα συμπεριλαμβάνονται τα ανώτερα μαθηματικά
Για το τι επιπέδου είναι, μπορεί να σε βοηθήσει κάποιος από μέσα από την σχολή
Το μάθημα δεν νομίζω να είναι επιλογής, δύσκολο το βλέπω

Όσο για το ότι είσαι θεωρητική κατεύθυνση, θα σε βοηθούσε αυτό το ποστ για τις στρατιωτικές σχολές μέσω θεωρητικής
Άβαταρ μέλους
athinaaa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 31, 2011 9:08 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από athinaaa »

Τα ανώτερα μαθηματικά που διδάσκεσαι δεν είναι τίποτα, εύκολα είναι. Πάρα πολύ εύκολα για τεχνολογική κατεύθυνση, βατά όμως και για θεωρητική. Για να μείνεις και να κλείσεις άδεια πρέπει να καταβάλεις μεγάλη προσπάθεια. Ή να είναι ρουφιάνος ο καθηγητής.
....................

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από .................... »

Τι ανωτερα μαθηματικα ρε παιδια, τα μαθηματικα που διδασκονται στην Γ λυκειου ισοδυναμουν με μαθηματικα Γ εξαμηνου ενος ξενου πανεπιστημιου και τα μαθηματικα που διδασκονται στην ΣΜΥ ειναι Α λυκειου... Και να θελει καποιος ΔΕΝ μπορει να διαβασει στην ΣΜΥ, απο την κουραση κοιμουνται στο μαθημα εκτος απο μερικες κοπελες που κανουν φασαρια, στα 200 παιδια μονο 5 ειναι προθυμοι να μαθουν και κανουν τα αδυνατα δυνατα να βαλουν στο μυαλο τους 2 πραγματα.

Τους δινουν τα θεματα στις εξεταστικες ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΛΙ...

Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Jonas11 »

... έγραψε:Τι ανωτερα μαθηματικα ρε παιδια, τα μαθηματικα που διδασκονται στην Γ λυκειου ισοδυναμουν με μαθηματικα Γ εξαμηνου ενος ξενου πανεπιστημιου και τα μαθηματικα που διδασκονται στην ΣΜΥ ειναι Α λυκειου... Και να θελει καποιος ΔΕΝ μπορει να διαβασει στην ΣΜΥ, απο την κουραση κοιμουνται στο μαθημα εκτος απο μερικες κοπελες που κανουν φασαρια, στα 200 παιδια μονο 5 ειναι προθυμοι να μαθουν και κανουν τα αδυνατα δυνατα να βαλουν στο μυαλο τους 2 πραγματα.

Τους δινουν τα θεματα στις εξεταστικες ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΑΛΙ...

εισαι στη σμυ και τα ξερεις αυτα;

..............

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από .............. »

Εχω διδαξει στην ΣΜΥ. Και δεν καταφερομαι κατα των παιδιων απλα κατα γενικη ομολογια η εισαι στρατιωτης η σπουδαζεις δεν συναδουν και τα δυο μαζι, ακομα και θεληση να υπαρχει η κουραση υπερτερει
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

ΣΜΥ: Ακαδημαϊκή εκπαίδευση / Μαθήματα - Γλώσσες

Δημοσίευση από Jonas11 »

Εκει που λεει τεχνικα ειναι τα μαθηματα που διδασκονται οι τεχνικοι?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες