Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από Su-35 »

Να αλλαξουν ολους τους πυργους.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11241
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από yandr »

Έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στους Γερμανούς.

Μία τα υποβρύχια, μία οι ρωγμές, μία οι εκβιασμοί στα ναυπηγεία την ψιλοσιχάθηκα την κατάσταση.

Δεν μπορώ να δεχθώ ότι σε όλα φταίει η ελληνική πλευρά, ακόμη και αν είμαι βέβαιος ότι και οι Γερμανοί έχουν τραβήξει πολλά στις συνδιαλλαγές τους με το ελληνικό δημόσιο.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από Su-35 »

Χαχαχαχαχααχα!
Εκτος απο τους πυργους, μαπα και οι ερπυστριες!ΕικόναΔεν εχουν αντοχη λεει!ΕικόναΕικόναΝα χαρω εγω το καλυτερο αρμα μαχης του κοσμου!ΕικόναΕικόνα
10 Εκ ευρω το αρμα δωσαμεΕικόνα
Χιλιες φορες καλυτερα να παιρναμε Abrams ή Τ-90.
αιας

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από αιας »

Αυτο ξανα πεστο.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11241
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από yandr »

Su-35 έγραψε:Εκτος απο τους πυργους, μαπα και οι ερπυστριες!ΕικόναΔεν εχουν αντοχη λεει!ΕικόναΕικόνα


Πρόβλημα μειωμένης αντοχής αντιμετωπίζει το ΓΕΣ με τις ερπύστριες των νέων Leopard-2HEL σε σημείο που να έχει συσταθεί στις μονάδες που είναι εξοπλισμένες με τα LEO-2HELνα αποφεύγουν τις μετακινήσεις του άρματος εκτός από τις περιπτώσεις που αυτό είναι απόλυτα απαραίτητο! Όπως αναφέρουν έγκυρες πηγές της Διεύθυνσης Τεθωρακισμένων στο defencenet.gr , οι ερπύστριες σε πολλά άρματα έχουν παρουσιάσει προβλήματα είτε στα ελαστικά μέρη τους είτε στους μεταλλικούς συνδέσμους ακόμα και όταν τα άρματα είχαν διανύσει λιγότερα από 100 χλμ,έναντι των 2.000 χλμ. (ή δύο ετών εγγύησης) που προβλέπει η σχετική σύμβαση....

Το ζήτημα των ερπυστριών στα πάσης φύσεως ερπυστριοφόρα οχήματα μπορεί να αντιπροσωπεύει κλάσμα του κόστους (100-150.000 ευρώ ανάλογα με το όχημα), αλλά χωρίς ερπύστριες ένα όχημα αξίας 10.000.000 ευρώ σε τιμές 2003, όπως το LEO-2HEL, απλώς είναι ένα ακίνητο πυροβολείο.

Σε αυτό αναφέρεσαι προφανώς.
gEO8ATHENS

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από gEO8ATHENS »

Η λύση που θέλουν να δώσουν είναι πασαλείμματα με κόλλες για να ξανάκολλήσουν τα ραγισμένα σίδερα.

Το μέρος που έχει ραγίσει στον πύργο απλά θα το μπαλώσουν με λίγη κόλλα. Καλύτερα να μην τα κάνουν καθόλου

Παντού κομπίνες..

12θεϊστής

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

yandr έγραψε:Έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στους Γερμανούς.

Μία τα υποβρύχια, μία οι ρωγμές, μία οι εκβιασμοί στα ναυπηγεία την ψιλοσιχάθηκα την κατάσταση.

Δεν μπορώ να δεχθώ ότι σε όλα φταίει η ελληνική πλευρά, ακόμη και αν είμαι βέβαιος ότι και οι Γερμανοί έχουν τραβήξει πολλά στις συνδιαλλαγές τους με το ελληνικό δημόσιο.



Αχ μωρέ αυτές οι καημένες Γερμανικές (εταιρίες)... Κακοπερνάνε με αυτά τα γουρούνια τους Έλληνες! Αλλά τι να πεις, γυναίκες... Όσο τις φτύνεις τόσο κολλάνε μαζί σου...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11241
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από yandr »

Δεν έχεις εμπλακεί σε έργο με το δημόσιο γι' αυτό σου φαίνεται περίεργο.

12θεϊστής

Πρόβλημα με την παραλαβή των Leo-2HEL;

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Κοίτα, ότι κάνει το Ελληνικό Δημόσιο στον επαγγελματία, τα ίδια και χειρότερα υποφέρει από τις μεγαλοεταιρίες και τις πολυεθνικές. Καημένα λεφτάκια μας να λέμε και όχι καημένη Ζήμενς ή ΜΑΝ.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες