Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλημέρα/ Καλησπέρα

περασα περιοδευον το 2004, οπου και δηλωσα αεροπορια. Πηρα αναβολη για σπουδες, και τωρα θα διακοψω μεσα στον Νοεμβριο ώστε να φυγω τον Μαιο.

Το θέμα είναι όμως, μπορώ να ξανακανω επιλογη και να βαλω ειδικες δυνάμεις;

(στης αναβολης το χαρτι εχει 3 επιλογες ξηρας-αεροπορια-ναυτικο αλλα κανενα επιλεγμενο)
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από DM90 »

ναι μπορείς να πείς ότι θες να πας ΕΔ όταν πας στο στρατολογικό γραφείο και κόψεις την αναβολή σου. Αν δεν μπορέσεις να το κάνεις εκεί μπορείς να το κάνεις όταν παρουσιαστείς.
Anonymous

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

οταν πας να κοψεις την αναβολη σου, θα σε ρωτησουν που θες να υπηρετησεις αλλα πρεπει να εχεις αποφασισει και ως τι θες να υπηρετησειςστισ ΕΔ(ΛΟΚ, ΑΜΦΙΒΙΟΣ, ΠΕΖΟΝΑΥΤΗΣ). μπαινω τον νοεμβριο και τουλαχιστον αυτα με ρωτησαν εμενα οταν εκοψα την αναβολη μου τον ιουνιο.

Anonymous

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

τελεια , μου δώσατε μια μεγαλη ανακουφιση. Και σε κρινουν στο στρατολογικο ; (μαλλον οχι) , λογικα θα σε βαλουν τρεξιμο καμψεις και ελξεις στο κεντρο;
Anonymous

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

καλη θητεια Γιώργο
Anonymous

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

αν με το καλο παρουσιαστεις στο πευκο. γιατι πρεπει να εχεις υποψιν σου οτι μπορει και να μην σε παρουν και ας εχεις δηλωσει ΕΔ. αλλα θα εχεις την ευκαιρια σου μετα να οπου και αν παρουσιαστεις να πας ΕΔ παιρνοντας μερικα αθληματα. ευχαριστω πολυ για την ευχη σου.

Anonymous

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας! Έχω διαβάσει όλα τα άρθρα αλλά πάλι χρειάζομαι βοήθεια...

Στο περιοδεύων δήλωσα Ειδικές Δυνάμεις και πράγματι ένα χρόνο μετά μου ήρθε χαρτί για ΚΕΕΔ (οπλίτης). Η αναβολή μου έληξε στις 31 Δεκέμβρη 2008 και προχτές όταν πήγα στο Ρουφ για να πάρω πιστοποιητικό τύπου Α έλεγε πάνω για στρατό ξηράς. Ακόμα δεν έχω προσκομίσει δικαιολογητικά σπουδών (είμαι απόφοιτος ΙΕΚ). Υπάρχει περίπτωση να με πάρουν στις Ειδικές Δυνάμεις ως ΥΕΑ, ή πρέπει να το δηλώσω στο στρατολογικό γραφείο; Παρουσιάζομαι τον Μάιο μήνα. Αν ξέρετε παρακαλώ πείτε μου.

Ευχαριστώ Πολύ
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11241
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από yandr »

Εννοείς ότι δεν έχεις ένδειξη ΥΕΑ στο σημείωμα κατάταξης;

Ακόμη και έτσι μπορείς να δηλώσεις την προτίμησή σου στο ΚΕΝ, αλλά όπως μπορείς να διαβάσεις και στο σχετικό θέμα οι θέσεις Δοκίμων στις Ειδικές Δυνάμεις είναι εξαιρετικά περιορισμένες.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11241
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Ειδικές Δυνάμεις μετά από αναβολή

Δημοσίευση από yandr »

Criss έγραψε:Αν με στείλουν για ΥΕΑ θα περάσω συνέντευξη απο το διοικητή; Αν του κάνω καλή εντύπωση έχω αρκετές ελπίδες;


Σε περνούν μία ψευτοσυνέντευξη, αλλά μην περιμένεις τίποτα ιδιαίτερο.

Μπαίνεις, χαιρετάς, σε ρωτάνε γιατί θες να γίνει ΔΕΑ και φεύγεις.

Ζωηρή προσοχή για τη συνέντευξη και βύσμα για σιγουριά.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες