Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Legion »

ΕΧΩ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ
ΚΑΙ ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ
αυτά είπε ο αντιπρόεδρος της βουλής για την σύλληψη των παιδιών του στην γιάφκα του Κερατσινίου!

http://www.greekalert.com/2009/12/blog-post_831.html
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από spirosgiapros »

Λοιπο... Στις 12 του μηνα γιορταζω... Μεσα στο σαλονι μου θα εχω ολα αυτα που βρηκαν οι αρχες και θα εχω και μια βομβα jumpy mary

αν κανει ντου η ασφαλεια και τα βρει... Για τους καλεσμενους μου στοιχειοθετειται κατοχη εκτηκτικων υλων;
DimitrisGR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 13, 2009 12:47 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από DimitrisGR »

Α να χαθεις βρε... Κρύε... Απλα εισαι με το παλιο ημερολογιο και κανεις Ανασταση "λιγο" πιο νωρις... !

Ελα μη κρυβεσαι... Εικόνα

Nirvana84
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2009 12:10 pm
Τοποθεσία: Παγκοσμια
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Nirvana84 »

Να 'ταν μονο τα παιδια του Αντιπροεδρου της Βουλης καλα θα ηταν! Ποιος ξερει ποσα παιδια βουλευτων ειναι εμπλεκομενοι; Για πειτε την γνωμη σας ρε παιδια για αυτους που καψανε την Ελληνικη Σημαια... Αυτην που αποκαθηλωσανε απο το Πανεπιστημιο &Βαλανε το εκτρωμα της Αναρχιας
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από spirosgiapros »

Nirvana84 έγραψε:Να 'ταν μονο τα παιδια του Αντιπροεδρου της Βουλης καλα θα ηταν! Ποιος ξερει ποσα παιδια βουλευτων ειναι εμπλεκομενοι; Για πειτε την γνωμη σας ρε παιδια για αυτους που καψανε την Ελληνικη Σημαια... Αυτην που αποκαθηλωσανε απο το Πανεπιστημιο &Βαλανε το εκτρωμα της Αναρχιας


με αφορμη αυτο το ερωτημα σου θα βαλω ενα γενικο προβληματισμο και καντε τα αντιστοιχα ερωτηματα στον εαυτο σας

τον ισαακ που ανεβηκε να κατεβασει την τουρκικη σημαια στα κατεχομενα τον ειπαμε ηρωα

τον αντιεξουσιαστη που μας κατεβασε τη σημαια πως τον αντιμετωπιζουμε;

αν μενατε στην απεναντι πολυκατοικια και κατειχατε νομιμα οπλο σαν πολιτης τι θα κανατε αν βλεπατε τη σκηνη απο το μπαλκονι σας και ηταν εντος βεληνεκους;

αν αυτο που θα κανατε το εκανε ενας αστυνομικος πως θα νιωθατε;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Rafale »

spirosgiapros έγραψε:
Nirvana84 έγραψε:Να 'ταν μονο τα παιδια του Αντιπροεδρου της Βουλης καλα θα ηταν! Ποιος ξερει ποσα παιδια βουλευτων ειναι εμπλεκομενοι; Για πειτε την γνωμη σας ρε παιδια για αυτους που καψανε την Ελληνικη Σημαια... Αυτην που αποκαθηλωσανε απο το Πανεπιστημιο &Βαλανε το εκτρωμα της Αναρχιας


με αφορμη αυτο το ερωτημα σου θα βαλω ενα γενικο προβληματισμο και καντε τα αντιστοιχα ερωτηματα στον εαυτο σας

τον ισαακ που ανεβηκε να κατεβασει την τουρκικη σημαια στα κατεχομενα τον ειπαμε ηρωα

τον αντιεξουσιαστη που μας κατεβασε τη σημαια πως τον αντιμετωπιζουμε;

αν μενατε στην απεναντι πολυκατοικια και κατειχατε νομιμα οπλο σαν πολιτης τι θα κανατε αν βλεπατε τη σκηνη απο το μπαλκονι σας και ηταν εντος βεληνεκους;

αν αυτο που θα κανατε το εκανε ενας αστυνομικος πως θα νιωθατε;
Στη θεματολογια επιστητου υπαρχει υπομερους θεμα σπυρο οσο αναφορα τη σημαια. Ο προβληματισμος που βαζεις προσωπικα για μενα ειναι αστοχος. Δηλ εσυ τι θα εκανες στι γειτονα; Θα επαιρνες το υπηρεσιακο σου και θα βαρουσες; Αν καταλαβα καλα;
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από tsiripobina »

Στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Ιπποκράτειου Νοσοκομείου νοσηλεύεται για προληπτικούς λόγους ο πρύτανης του Πανεπιστημίου Αθηνών Χρήστος Κίττας μετά από χτύπημα που δέχθηκε στο κεφάλι από νεαρούς, οι οποίοι εισέβαλαν στα γραφεία της Πρυτανείας στα Προπύλαια.

Σύμφωνα με τον εκπρόσωπο του νοσοκομείου, ο πρύτανης έχει χτύπημα στο κεφάλι, υπέστη ήπιας μορφής διάσειση και ήπιας μορφής καρδιακό επεισόδιο. Η κατάσταση του είναι καλή και θα παραμείνει στο νοσοκομείο για δύο ακόμη ημέρες.

Και ολα αυτα επειδη καποια καλοπαιδα βρισκουν αφορμη να κανουν τον κοσμο ανω κατω.

Kostas13
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Σεπ 16, 2009 6:34 pm
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Kostas13 »

Αγγελουδια τα παιδια του αντιπροεδρου
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Rafale »

Ναι το γεγονος το ακουσα και ειναι πραγματικα λυπηρο και δεν νομιζω να μην βρεθει ανθρωπος να το καταδιακσει. Εγω θα μεινω στο τελευταιο που ειπες για καποια καλοπαιδα που βρηκαν απλα ευκαιρια
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από spirosgiapros »

cristi έγραψε:Αν καταλαβα καλα;


δεν καταλαβες καλα

υ. Γ. Ειναι γριφωδες το ερωτημα... Δεν θα πω τιποτα αλλο... Μιληστε με τη συνειδηση σας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Rafale »

Από το Σάββατο το βράδυ κρατούνται τα δύο παιδιά του Α' αντιπροέδρου της Βουλής, Γρηγόρη Νιώτη. Στο πλαίσιο της αστυνομικής επιχείρησης που πραγματοποιήθηκε στο Κερατσίνι, ανάμεσα στα 22 άτομα που προσήχθησαν βρίσκονταν ο υιός και η κόρη του.

Η προσαγωγή των παιδιών του Γρηγόρη Νιώτη, η οποία αργότερα μετετράπη σε σύλληψη, έγινε στο στέκι των αντιεξουσιαστών στο Κερατσίνι «Ρεσάλτο» . Πρόκειται για ένα παλαιό σπίτι που χρησιμοποιείται από αντιεξουσιαστές, στο οποίο οι αστυνομικοί μεταξύ άλλων βρήκαν 13 αντιασφυξιογόνες μάσκες,2 σφυριά,3 βαριοπούλες, δύο μπιτόνια με εύφλεκτο υλικό,3 κράνη,7 κοντάρια, εύφλεκτα υλικά και μια χειροβομβίδα κρότου λάμψης.

Σε βάρος των δυο παιδιών του κ. Νιώτη αλλά και των υπόλοιπων 20 ατόμων που συνελήφθησαν, ασκήθηκε δίωξη σε βαθμό κακουργήματος για προμήθεια και κατοχή εκρηκτικών υλών.

Τελικά, όλοι οι συλληφθέντες πήραν προθεσμία για να απολογηθούν σήμερα, Δευτέρα, στον ανακριτή Πειραιά.

Μέχρι την απολογία τους οι 22 νεαροί, ανάμεσα τους και τα παιδιά του βουλευτή Γρηγόρη Νιώτη, κρατούνται.

Επικοινωνήσαμε με τον αντιπρόεδρο της Βουλής, ο οποίος μας επιβεβαίωσε τη σύλληψη των παιδιών του, λέγοντάς μας ότι η τελευταία φορά που επικοινώνησε τόσο με τον υιό του όσο και με την κόρη του ήταν σήμερα το πρωί.

«Γνωρίζω ότι πρόκειται για ένα παλαιό σπίτι, στο οποίο μπορούσε ο οποιοσδήποτε να περνά τον ελεύθερο χρόνο του». Ο Γρηγόρης Νιώτης τόνισε χαρακτηριστικά «Έχω εμπιστοσύνη στη Δικαιοσύνη και στα παιδιά μου, άλλωστε είναι ενήλικες, η κόρη μου είναι δικηγόρος και ο υιός μου είναι στο μεταπτυχιακό του».http://www.zougla.gr/
argeadas
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 04, 2009 10:54 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: διάβασμα,κυνήγι,πουλιά
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από argeadas »

Χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν... οι ερωτήσεις τύπου γρίφου...

είναι άστοχες για το συγκεκριμένο θέμα που έχει τίτλο< Συλλήφθηκαν παιδιά βουλευτή>

Όσο για το θέμα των παιδιών του βουλευτή...

Δεν είναι μόνο τα παιδιά του, αλλά και πολλών άλλων επιφανών της ελληνικής χώρας.

Το κακό όμως με τη χώρα μας είναι ότι σε θέματα αναρχίας, είτε είναι παιδιά πλουσίων, είτε παιδιά κατώτερης κοινωνικής τάξης...

δεν ισχύουν οι νόμοι όπως θα έπρεπε.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από Rafale »

Εγω θα πω πως και ο τιτλος εχει προβλημα αφου ειναι συνελληφθησανΕικόνα κατα τ αλλα θα συμφωνησω μαζι σου.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από GenerX »

Ο τίτλος είναι απαράδεκτος. Χαχαχ

Λοιπόν...

Ο Κύπριος πάει να κατεβάσει την σημαία. Ο Τούρκος τον δολοφονεί. Ο Τούρκος είναι δολοφόνος, ο Κύπριος ήρωας.

Για τους Τούρκους ο Κύπριος ήταν ένα αλητάκι και ο δολοφόνος είναι ήρωας που προστάτευσε το ιερό σύμβολο της πατρίδας του.

Τώρα, όταν κάποιος καίει την Ελληνική σημαία, είναι αλητάκι, ανθέλληνας, πρέπει να εκτελεστεί.

Σεβασμός λοιπόν σε όλα τα σύμβολα που πρεσβεύουν για κάποιους ανθρώπους κάτι, ή μόνο για τα Ελληνικά;

spirosgia μου κάνει εντύπωση ο τρόπος σκέψης σου και νομίζω ότι κατάλαβα πολύ καλά τι εννοείς...

Δεν νομίζω ότι το έθεσες καλά. Δεν είναι γρίφος η ερώτησή σου. Καθαρά θέμα απόφασης είναι. Αν πιστεύουμε κάτι καθολικά ή δεν το πιστεύουμε. Ή δεν είναι έτσι; Διόρθωσε με αν κάνω λάθος, θα ήθελα να μάθω το σκεπτικό σου αν είναι διαφορετικό.

aias
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 4:34 am
Ενδιαφέροντα: μονο καλα
Επάγγελμα: υπαλληλακος
Επικοινωνία:

Συνελλήφθησαν παιδιά βουλευτή

Δημοσίευση από aias »

Μεγαλη μαλακια πεταξες ρε τζενερ... Δηλαδη ο Γλεζος με τον Σαντα τι ηταν για σενα; τα μπερδεψες νομιζω, αλλο αυτος που κατεβαζει απο την χωρα του, την σημαια του κατακτητη και αλλο αυτος που κατεβαζει την σημαια μιας χωρας στην επικρατεια της... Δεν λεω την σημαια της χωρας του, γιατι με το ζορι ελληνες δεν καναμε ποτε εμεις... Αν δεν σημαινει τιποτα για καποιους το εθνικο συμβολο δεκτο και σεβαστο... Αν συμβολιζει οτι μισουν και του αποδιδουν οτι θελουν δεκτο και αυτο... Αλλα... Και θυμισου οτι γι αυτο το κοματι πανι (αυτο που συμβολιζει δηλαδη) νεα παιδια, πιο μικρα απο αυτα που την εκαψαν,17χρονοι και18χρονοι εδωσαν την ζωη τους...

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες