Αστυνομική βία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από GenerX »

Γι αυτό τον λόγο μιλάω για αμόρφωτους spiros. Διότι παιδεία από την οικογένεια δεν έχουν πάρει και αυτό αποδεικνύεται από την συμπεριφορά τους.
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Legion »

GenerX έγραψε:Εντολές φυσικά και δίνονται από άνωθεν. Ατιμωρησία υπάρχει επίσης. Συντεχνιακοί ρόλοι φυσικά. Αμόρφωτοι που βαράνε επειδή νιώθουν γαμάτοι ναι, και είναι η πλειοψηφία.
Αχ οι αμορφωτοι οι αστυνομικοι τουλαχιστον για σενα οι αναρχικοι ειναι πιο εξυπνοι... Και μαγκες... Και...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Legion »

GenerX έγραψε:Εντολές φυσικά και δίνονται από άνωθεν. Ατιμωρησία υπάρχει επίσης. Συντεχνιακοί ρόλοι φυσικά. Αμόρφωτοι που βαράνε επειδή νιώθουν γαμάτοι ναι, και είναι η πλειοψηφία.
Αχ οι αμορφωτοι οι αστυνομικοι τουλαχιστον για σενα οι αναρχικοι ειναι πιο εξυπνοι... Και μαγκες... Και...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από GenerX »

Legion η διαπίστωση που κάνεις είναι και λανθασμένη και δεν βγαίνει και κανένα νόημα. Τσάμπα pixel στην οθόνη μας είναι. Έχεις να πεις κάτι εκτός από το να εκφράσεις την διαφωνία σου με προτάσεις χωρίς νόημα, λόγω της ιδεολογίας σου;

Ή όπου γράφω κατά μπάτσων, του Ανύπαρκτου και λοιπούς ασήμαντους για τον άνθρωπο θα έρχεσαι να μου αντιπαραβάλλεις τους αναρχικούς και τον Τσίπρα;

Νομίζω ότι πέρα από Εξάρχεια και Κουμουνδούρου, έχει δει πράγματα το μυαλό σου και μπορείς να εκφράσεις την διαφωνία σου με επιχειρήματα.

Την κουβέντα που κάνεις τώρα, την θεωρούσα σοβαρή σαν αντιπαράθεση στα 12-13 μου.

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Legion »

Λανθασμενη διαπιστωση μου ειναι το ΄΄αμορφωτοι που νιωθουν ομορφα οταν βαρανε΄΄Καταρχην δεν πιστευω σε σαπιες ιδεολογιες ειμαι πατριωτης εσυ πιστευεις σε σαπιες ιδεολογιες...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Rafale »

Τζενερεξ η διατυπωση αποψεων και επιχειρηματων πανω σε καποιο θεμα διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο. Ετσι λοιπον Ετσι λοιπον τον χ μπορει μεσα απο κατεβατα διατυπωσεων να μην μπορουμε να τον κατανοησουμε και καποιον αλλον Σε 3 σειρες να σου δινει πληρη εικονα του θεματος. πιστευω τελος οτι κανενα πιξελ δεν παει χαμενο στερουμενων επιχειρηματων αφου αποτυπωνεται ιδη αποψη.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Rafale »

Εχω την αποψη οτι οι πολιτες πρεπει να αποφασισουν τι ειδους αστυνομια θελουνε πρωτα και μετα να υπαρξει συνεχεια. Δηλ πως θελουν τον ατυνομικο γιατι δεν ξερουμε τι θελουμε νομιζω. Αν ξεκινησουμε απο κει τα αλλα ερχονται.
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από spirosgiapros »

cristi το προβλημα δεν ειναι εκει... Το προβλημα ειναι στο οτι δεν ξερουμε τι δουλεια κανει η αστυνομια

ξερω πολυ καλα τι σου λεω

αυτα που η αστυνομια εχει δικαιωμα να κανει ο κοσμος τα νομιζει παρανομα

ο κοσμος νομιζει οτι η αστυνομια ειναι αρμοδια για πραγματα για τα οποια δεν ειναι

τα δικαιωματα μας δεν τα γνωριζουμε και απαιτουμε πραγματα που δεν ειναι θεσμοθετημενα

υποχρεωσεις που εχουμε απεναντι σε εναν αστυνομικο δεν τις ξερουμε

αν μαθουμε αυτα τα 4 ολα θα ειναι μελι γαλα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Rafale »

Κοιτα σπυρο νομιζω οτι μια μεριδα ανθρωπων ξερει τα δικαιωματα του και το ρολο της αστυνομιας. Αλλα ελλαδα δεν ειναι μονο η αθηνα. Δες επαρχια που ειναι ολοι ανθρωποι του μοχθου και καθε μερα προσπαθουν να βγαλουν το μεροκαματο οι περισσοτεροι αμορφωτοι πως απο αυτους θα απαιτησουμε να ξερουν τα δικαιωματα τους και να ξερουν το ρολο της αστυνομιας. Η επαρχια ειναι αλλιως. Αλλο επιπεδο καταλαβες τι θελω να πω;
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από spirosgiapros »

cristi έγραψε:πως απο αυτους θα απαιτησουμε να ξερουν τα δικαιωματα τους και να ξερουν το ρολο της αστυνομιας. Η επαρχια ειναι αλλιως. Αλλο επιπεδο καταλαβες τι θελω να πω;


οταν ΔΕΝ ξερεις τα δικαιωματα σου, και σου λενε οτι το χ, ψ ΔΕΝ ειναι δικαιωμα σου, ΜΗΝ επιμενεις οτι ΕΙΝΑΙ

αν το ψαξεις και βρεις οτι ΕΙΝΑΙ δικαιωμα σου ΤΟΤΕ και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ να επιμενεις και ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ ΜΑΧΗ για να τα προστατεψεις,

και οταν λεω να το ψαξεις δεν εννοω στο χ, ψ, ω βλαμμενο blog που απλα λεει χωρις να αποδεικνυει

υ. Γ. Επειδη τυχαινει να εχω δουλεψει σε γραφειοκρατικες υποθεσεις σε πανω απο το 50% των υποθεσεων που χειριστηκα ξερεις τι αντιμετωπισα; Το παρακατω

διαλογος
πολιτης: Μα εμενα μου ειπανε οτι μπορω να παρκαρω εδω
εγω: Ποιος σας το ειπε κυριε;
πολ: Ο ταδε
εγω: Και τι ειναι αυτος ο ταδε;
πολ: Κατοικος της περιοχης
εγω: Κυριε μου ο κατοικος της περιοχης επιτρεπεται να παρκαρει εφοσον εχει την ειδικη καρτα, εσεις εχετε ειδικη καρτα;
πολ: Οχι
εγω: Τοτε πως επιτρεπετε να παρκαρετε;

διαλογος
πολιτης: Μα εμενα μου ειπανε οτι μπορω να ψαρεψω στο λιμανι
εγω: Ποιος σας το ειπε κυριε;
πολ: Ο ταδε
εγω: Και τι ειναι αυτος ο ταδε;
πολ: Ψαρας που ψαρευει στο λιμανι
εγω: Κυριε μου το ψαρεμα στα λιμανια επιτρεπετε ΜΟΝΟ σε συγκεκριμμενες ζωνες του λιμανιου που καθοριζει ο λιμεναρχης, εσεις ψαρευετε στη ζωνη Α που απαγορευεται αλλα ο ταδε στη ζωνη Β που επιτρεπεται

διαλογος
πολιτης: Μα η διαδηλωση ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου
εγω: Ποιος σας το ειπε κυριε;
πολ: Το συνταγμα
εγω: Κυριε μου το συνταγμα επιτρεπει να συνερχεσθε ησυχως, εκτος και αν η διαδηλωση κριθει παρανομη και καταχρηστικη, ... Εσεις οχι μονο διαδηλωνετε ενω εχει απαγορευτει αλλα κρατατε και μπετοβεργα και κροτιδες

πιστευω το πιανετε το νοημα μην γραφω κατεβατα παραδειγματων
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Rafale »

Ξεφυγαμε βεβαια απο το θεμα μα θα σου πω. Εγω απο τους διαλογους αυτους υποθετω οτι δεν οφειλονται σε δολο η υπεκφυγη εκ μερους των πολιτων. Μα σε αγνοια. Τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο. Μην σας κανει εντυπωση που ο κοσμος δεν γνωριζει. Μην υποτιματε τον πολιτη.
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από spirosgiapros »

cristi έγραψε:Μην υποτιματε τον πολιτη.


δεν υποτιμαω κανεναν... Τον υπηρετω

cristi έγραψε:δεν οφειλονται σε δολο η υπεκφυγη εκ μερους των πολιτων. Μα σε αγνοια. Τιποτε λιγοτερο τιποτε περισσοτερο. Μην σας κανει εντυπωση που ο κοσμος δεν γνωριζει.


αν ο κοσμος δεν γνωριζει απλα να μην επιμενει πριν ενημερωθει

κανεις πορεια; ... Δικαιωμα σου... Καντην ησυχως χορις ροπαλα

μπηκαν αναρχικοι στην πορεια και εγινε το μπαμ; ... Και εσυ ανηκεις στους ειρηνικους; Σταματα αμεσως να κανεις οτιδηποτε κανε δεξια η αριστερα και κατσε οκλαδον και σηκωσε τα χερια ψηλα να φαινονται τα χερια σου οτι δεν κρατανε κατι

απαγορευτηκε η πορεια; Εξαφανισου γιατι θα επεμβουν τα ματ 1000%

πας πορεια στην αμερικανικη πρεσβεια και σου εχουν κλεισει τα ΜΑΤ το δρομο; ... Σημαινει οτι απαγορευεται να περασεις... Αν συνεχισεις το πολυ πολυ να φτασεις στους 10 ποντους με τα ματ... Αν συνεχισεις και αλλο ασκεις βια σε αστυνομικους οποτε ενεργοποιεις τον μηχανισμο νομιμης αμυνας... Και στα πλαισια νομιμης αμυνας εχουν δικαιωμα να σου κοψουν μια με το ροπαλο... Οσο συνεχιζεις να αντιδρας τοσο δινεις δικαιωμα να τρως και αλλες... Αυτος ειναι ο νομος που εχει αποδεχθει ο λαος... Ο οποιος νομος εποπτευεται απο εισαγγελεα οπου υπαρχουν ΜΑΤ

νομιζεις οτι παρανομως σου εκλεισαν το δρομο; Κανε αναφορα προς πασα αρμοδια αρχη κατα παντος υπευθυνου για παραβιαση συνταγματικων σου δικαιωματων

cristi έγραψε:Ξεφυγαμε βεβαια απο το θεμα μα θα σου πω.


δεν ξεφευγουμε καθολου απο το θεμα... Αυτα ειναι οι βασεις και τα αιτια
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Rafale »

Δυστυχως δεν μου αρεσουν οι σκεψεις και η νοοτροπια σου. Μα θα την σεβαστω. Μιλας σκληρα και κατασταλτικα
spirosgiapros
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 07, 2009 2:03 am
Τοποθεσία: Nowhere
Ενδιαφέροντα: Στρατ/κές-Αστ/κές Επιχειρήσεις
Επάγγελμα: Υπαξ/κός ΛΣ
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από spirosgiapros »

cristi έγραψε:Δυστυχως δεν μου αρεσουν οι σκεψεις και η νοοτροπια σου. Μα θα την σεβαστω. Μιλας σκληρα και κατασταλτικα


μα τα παραπανω δεν ειναι σκεψεις μου ουτε η νοοτροπια μου... Ειναι η πραγματικοτητα του νομου... Οφειλω να την σεβαστω... Δεν σημαινει οτι μου αρεσει ουτε οτι δεν μου αρεσει

μιλαω κατασταλτικα; ... Αν ημουν εγω ο αρμοδιος ΔΕΝ θα ειχε ΜΑΤ η αστυνομια
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αστυνομική βία

Δημοσίευση από Rafale »

Μηπως τοτε να ξανακοιτουσατε τους νομους;Εικόνα και δεν το προσωποποιω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες