Προτάσεις για το φόρουμ

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από yandr »

asimike έγραψε:Να μην κλειδωνουν τα θεματα οποτε γουσταρει ο σταταρχης! Ας υπαρχει πχ για 5 μερες Κατι σαν ψηφοφορια! Και αυτα που κλειδωνονται δν μου φαινονται τυχαια! Τεσπα... Την προταση μου την εκανα!

Ο Στρατάρχης (εξορισμού) κάνει ότι 'γουστάρει' και δεν παραχωρεί τις αρμοδιότητές του.

Αυτό δεν αποτελεί πρόταση για το φόρουμ, όπως δεν θα αποτελούσε πρόταση στο στρατό ο Α/ΓΕΕΘΑ να δίνει εντολές.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από yandr »

Rafale έγραψε:Οπως πχ -να μην ανεβαζει ο καθενας θεματα πολιτικου περιεχομενου

Το έχω σκεφτεί πολλές φορές στο παρελθόν, αλλά προς το παρόν προτιμώ να διατηρήσω την κατασταση ως έχει και αν τα πράγματα ξεφυγουν η πολιτική θα αλλάξει.

Εντωμεταξύ μπορείτε φυσικά (όσοι δεν θέλετε) να μην συμμετέχετε σε αυτές τις συζητήσεις.

Rafale έγραψε:οσο αφορα για τα στατιστικα του φορουμ αν γινεται μπουν ποσα θεματα εχουν τις μεγαλυτερες θεασεις η Ποια θεματα Ανεβασε Το καθε μελος.Ε βαλε και εσυ αλλα χρησιμα δικα σου.


Αν εξαιρέσουμε το τελευταίο (δική σου είναι η πρόταση και τις δικές σου ιδέες θέλω να ακούσω), το προηγούμενο με ενδιαφέρει και εμένα και μπορεί κάτι να υλοποιηθεί στο μέλλον.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από Su-35 »

Yandr, για στατιστικά πάρε ιδέες από εδώ

Και μια ακόμα πρόταση που όμως θέλει πολύ δουλειά. Να φτιάξεις ένα παιχνιδάκι με στρατιωτικές φωτό στο οποίο ο παίχτης θα έχει multiple choice. Υπό αυτή τη μορφή .(Πρέπει να είσαι μέλος για να παίξεις)

Α, και επίσης φτιάξε ένα πρόγραμμα ώστε το site να κάνει και καφέ!
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από asimike »

yandr έγραψε:
asimike έγραψε:Να μην κλειδωνουν τα θεματα οποτε γουσταρει ο σταταρχης! Ας υπαρχει πχ για 5 μερες Κατι σαν ψηφοφορια! Και αυτα που κλειδωνονται δν μου φαινονται τυχαια! Τεσπα... Την προταση μου την εκανα!

Ο Στρατάρχης (εξορισμού) κάνει ότι 'γουστάρει' και δεν παραχωρεί τις αρμοδιότητές του.

Αυτό δεν αποτελεί πρόταση για το φόρουμ, όπως δεν θα αποτελούσε πρόταση στο στρατό ο Α/ΓΕΕΘΑ να δίνει εντολές.
γεια σου ρε yandr αλανι! Ωραιος ετσι τα θεματα που πρεπει να ειναι ανοιχτα και μας αφορουν ολους και πρεπει να τα λεμε ολα, εσυ να τα κλειδωνεις!
...
ΕΛΛΑΣ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ο Yandr δημιούργησε αυτό το φόρουμ και αυτός κρίνει καλύτερα απ΄όλους μας τι πρέπει να κάνει και τι όχι
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από yandr »

asimike έγραψε:γεια σου ρε yandr αλανι! Ωραιος ετσι τα θεματα που πρεπει να ειναι ανοιχτα και μας αφορουν ολους και πρεπει να τα λεμε ολα, εσυ να τα κλειδωνεις!
...

Ο δρόμος του internet είναι ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα αν δεν συμφωνείς, όπως άλλωστε αναφέρουν και οι όροι χρήσης που αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου:

Η συντονιστική ομάδα που αποτελείται - ιεραρχικά - από τον Στρατάρχη, τον Φρούραρχο και τους Στρατοπεδάρχες, έχει το δικαίωμα να τροποποιήσει, μετακινήσει ή διαγράψει μηνύματα ή θέματα αν, σύμφωνα με την κρίση της, δεν συνάδουν με τον κανονισμό λειτουργίας.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από yandr »

Su-35 έγραψε:
Α, και επίσης φτιάξε ένα πρόγραμμα ώστε το site να κάνει και καφέ!
Και αυτό με έχει απασχολήσει πολύ, αλλά με πρήζουν οι χρήστες γιατί ο ένας θέλει φρέντο, ο άλλος νες και ο τρίτος ντεκαφεϊνέ. Μπάχαλο Εικόνα

johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από johny.xmarks »

OΤαν ειμαστε εγγεγραμμενα μελη στο φορουμ... Και αρμενιζουμε στις σελιδες του χωρις να ειμαστε logged in... Ξαφνικα βρισκουμε κατι που σηκωνει απαντηση.

Παταμε να κανουμε log in, αλλα αφοτου βαλουμε τα στοιχεια μας και πατησουμε enter... Μας πεταει στην αρχικη σελιδα και χανουμε το σημειο που ημασταν! (φυσικα φτιαχνει με το να πατησουμε 2 φορες το κουμπι "πισω" στον browser... Αλλα και παλι.)

Καλο θα ηταν να μας επιστρεφει στην σελιδα που ημασταν.

Περαν αυτης της παρατηρησης ειναι και το οτι πεταει κεφαλαια ωρες ωρες το φορουμ στα μυνηματα μου, οπου γουσταρει (οχι μονο μετα τις τελειες) !
...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από yandr »

johny.xmarks έγραψε:
Παταμε να κανουμε log in, αλλα αφοτου βαλουμε τα στοιχεια μας και πατησουμε enter... Μας πεταει στην αρχικη σελιδα και χανουμε το σημειο που ημασταν! (φυσικα φτιαχνει με το να πατησουμε 2 φορες το κουμπι "πισω" στον browser... Αλλα και παλι.)

Καλο θα ηταν να μας επιστρεφει στην σελιδα που ημασταν.

Σωστή παρατήρηση. Θα το κοιτάξω αν και δεν θεωρώ ότι είναι κάτι δραματικά σημαντικό

johny.xmarks έγραψε:Περαν αυτης της παρατηρησης ειναι και το οτι πεταει κεφαλαια ωρες ωρες το φορουμ στα μυνηματα μου, οπου γουσταρει (οχι μονο μετα τις τελειες) !
...


Αυτό συμβαίνει γιατί έχω βάλει δικό μου κώδικα για πεζοκεφαλαία. Επειδή στην Ελλάδα δυστυχώς δεν γνωρίζουμε την ελληνική γλώσσα, πολλοί χρήστες γράφουν μόνο με κεφαλαία (για άγνωστο προς εμένα λόγο).

Έτσι πρόσθεσα κώδικα που το διορθώνει αυτό, αλλά καμιά φορά δεν λειτουργεί και τέλεια. Πάντως αν τον απενεργοποιήσω θα πήξουμε στα κεφαλαία. Αν έχεις εντοπίσει κάποιο σημαντικό λάθος, πες μου να το διορθώσω.

johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από johny.xmarks »

yandr έγραψε:
johny.xmarks έγραψε:
Παταμε να κανουμε log in, αλλα αφοτου βαλουμε τα στοιχεια μας και πατησουμε enter... Μας πεταει στην αρχικη σελιδα και χανουμε το σημειο που ημασταν! (φυσικα φτιαχνει με το να πατησουμε 2 φορες το κουμπι "πισω" στον browser... Αλλα και παλι.) Καλο θα ηταν να μας επιστρεφει στην σελιδα που ημασταν.

Σωστή παρατήρηση. Θα το κοιτάξω αν και δεν θεωρώ ότι είναι κάτι δραματικά σημαντικό

johny.xmarks έγραψε:Περαν αυτης της παρατηρησης ειναι και το οτι πεταει κεφαλαια ωρες ωρες το φορουμ στα μυνηματα μου, οπου γουσταρει (οχι μονο μετα τις τελειες) !
...


Αυτό συμβαίνει γιατί έχω βάλει δικό μου κώδικα για πεζοκεφαλαία. Επειδή στην Ελλάδα δυστυχώς δεν γνωρίζουμε την ελληνική γλώσσα, πολλοί χρήστες γράφουν μόνο με κεφαλαία (για άγνωστο προς εμένα λόγο).

Έτσι πρόσθεσα κώδικα που το διορθώνει αυτό, αλλά καμιά φορά δεν λειτουργεί και τέλεια. Πάντως αν τον απενεργοποιήσω θα πήξουμε στα κεφαλαία. Αν έχεις εντοπίσει κάποιο σημαντικό λάθος, πες μου να το διορθώσω.



Nαι ενταξει. Ειπα απλως να βαλω και γω την πινελια μου... ! Δεν προκειται για "λαθη" του site αλλα για "μικρες βελτιωσεις" που θα μπορουσαν να γινουν. Γι'αυτο ποσταρα στο θεμα "παρατηρησεις" και οχι στο "λαθη".

Καλο ειναι μωρε το site...

ΥΓ: Απο τοτε που μπηκα στο site αλλαξε η γνωμη μου για την ορθογραφια των Ελληνων... Φανταζομαι τι θα εβλεπα χωρις τον κωδικα σου!Εικόνα
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από illy »

Θα ήθελα να ρωτήσω αν σταμάτησε να υφίσταται από τις επιλογές του μηνύματος η δυνατότητα επεξεργασίας του μηνύματος καθώς κ η διαγραφή του... Διότι πατάω πάνω στα δικά μου σχόλια κ έχει μόνο την παράθεση του μηνύματος μου αλλά κ την απάντηση... Θαρρώ ότι ήταν πολύ χρήσιμες δυνατότητες κ οι δύο! Κ τονίσω ότι αναφέρομαι σε παλιά ποστς, σε ποστ που ήδη έχεις γράψει που είχες τη δυνατότητα να τα επεξεργαστείς...

...
Dum spiro spero
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από johny.xmarks »

illy έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω αν σταμάτησε να υφίσταται από τις επιλογές του μηνύματος η δυνατότητα επεξεργασίας του μηνύματος καθώς κ η διαγραφή του... Διότι πατάω πάνω στα δικά μου σχόλια κ έχει μόνο την παράθεση του μηνύματος μου αλλά κ την απάντηση... Θαρρώ ότι ήταν πολύ χρήσιμες δυνατότητες κ οι δύο! Κ τονίσω ότι αναφέρομαι σε παλιά ποστς, σε ποστ που ήδη έχεις γράψει που είχες τη δυνατότητα να τα επεξεργαστείς...

...


Eχω τη αμυδρη εντυπωση οτι μπορεις να διαγραψεις το μυνημα σου λιγα μολις δευτερολεπτα αφ'οτου το ποσταρεις.

Επεξεργασια γινεται να κανεις ακομα και αρκετα λεπτα (; ) μετα το αρχικο ποστ.

Καπως ετσι Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από D.Y.K »

illy έγραψε:Θα ήθελα να ρωτήσω αν σταμάτησε να υφίσταται από τις επιλογές του μηνύματος η δυνατότητα επεξεργασίας του μηνύματος καθώς κ η διαγραφή του... Διότι πατάω πάνω στα δικά μου σχόλια κ έχει μόνο την παράθεση του μηνύματος μου αλλά κ την απάντηση... Θαρρώ ότι ήταν πολύ χρήσιμες δυνατότητες κ οι δύο! Κ τονίσω ότι αναφέρομαι σε παλιά ποστς, σε ποστ που ήδη έχεις γράψει που είχες τη δυνατότητα να τα επεξεργαστείς...

...


Άν κάτω απο το μήνυμά σου έχει ποστάρει κάποιος άλλος δυστυχώς δεν μπορείς να το επεξεργαστείς ή να το διαγράψεις πλέον.
Παρ'όλα αυτά επειδή ξέρω ότι συμμετέχεις στις Ενότητες που είναι υπό την δική μου επίβλεψη (Ουάου Εικόνα) στείλε μου ΠΜνματάκι να το διαγράψω ή να το επεξεργαστώ εγώ πριγκίπησσα.Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Προτάσεις για το φόρουμ

Δημοσίευση από yandr »

Ο λόγος που έγινε αυτό είναι επειδή ορισμένα μέλη πήγαιναν και διέγραφαν το περιεχόμενο των παλιών μηνυμάτων, δημιουργώντας πρόβλημα στη ροή των συζητήσεων.

Δεν ξέρω για ποιο λόγο το έκαναν αυτό.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης