Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
anhomenos

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από anhomenos »

οκ τωρα ειμαι πιο μπερδεμενος απο ποτε.αφτο το προστιμο δλδ θα πρεπει να το πλιροσο ετσι και αλιος; Μπω δεν μπω; γιατι αν ειναι ετσι καλιτερα να μιν παω ποτε και απλα να περιμενω τους ουτσεκαδες και τους ισλαμιστες να κανουν ντου στην πολη, εν κερο πολεμου με τους τουρκους.πραγματικα αφτο δεν ειναι λιση. Απλα τα γιδια στην βουλη θελουν να παρουν και αλλα χριματα. Πολυ που νιαστικε για την ελλαδα ο παπανδρεου (τσεφρυ)

αν ειναι να παρουν το προστιμο με καπιο τροπο μεσο φορου (παραπανο λεφτα σε φορους δλδ) η στο χερι και οχι να μου τα χαρισουν επιδι πιγα τελικα, τοτε καλα κρασια.

δλδ θα μπω φανταρος επιδι το θελω για να παιθανω (απο καμια οβιδα κανα πιραβλο γιατι σφερα δεν νομιζο να προλαβο να φαω μιας και εχουν αλαξει τα πραγματα στον πολεμο) Για την πατριδα το εθνος μου! Ξεροντας τι παιζει με τους τουρκους και την αοζ, και θελουν δλδ να τους πλιροσω; Δλδ αν βγω ζοντανος αν! Θα πρεπι να πλιρονο τον μα... Κα τον εθνοπροδοτι που καθετε και μας τροει τα λεφτα και απανθρακονη ολλα τα ελληινικα ιδεοδι και πιστεβο με καθε τροπο που μπορει! ! γιατι; Ε οχι και εγω δεν μπενω λιπον εφοσον μπορι να ισχιει κατι τετιο, αφου ο καθενας κανει οτι θελει ε τοτε θα το κανω και εγω.

szzs
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 4:45 pm
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από szzs »

Καλησπέρα σε όλους!

έπρεπε να έχω παρουσιαστεί στo κέντρο μου από την Τετάρτη το πρωί, που έληγε η άδεια ορκωμοσίας μου. Όμως λόγω της απεργίας στα καράβια, η οποία απ ότι έμαθα σήμερα θα συνεχιστεί μέχρι και το Σάββατο, δεν μπορώ να μπω.

Ενημερώνω κάθε μέρα το στρατόπεδο, όμως ο διοικητής μου απαιτεί να πάρω αεροπλάνο και να πάω, κάτι για το οποίο δεν διαθέτω την οικονομική άδεια. Θα πάρω βεβαίωση από το λιμεναρχείο, όμως απαιτεί να πάρω βεβαίωση και από το αεροδρόμιο, την οποία δεν μπορώ να πάρω.

Απ΄ότι μου είπε, θεωρούμε ήδη αδικαιολογήτως απών και σήμερα είναι η πρώτη μέρα άγνοιας.

Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό; Γιατί από το κέντρο δεν έχουν τη διάθεση να μου εξηγήσουν.

Αν πάω τη βεβαίωση από το λιμεναρχείο, καλύπτομαι από τον κανονισμό του στρατού, ή υπάρχει περίπτωση να πέσει καμπάνα;

Ευχαριστώ πολύ!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

szzs έγραψε:Καλησπέρα σε όλους!

έπρεπε να έχω παρουσιαστεί στo κέντρο μου από την Τετάρτη το πρωί, που έληγε η άδεια ορκωμοσίας μου. Όμως λόγω της απεργίας στα καράβια, η οποία απ ότι έμαθα σήμερα θα συνεχιστεί μέχρι και το Σάββατο, δεν μπορώ να μπω.

Ενημερώνω κάθε μέρα το στρατόπεδο, όμως ο διοικητής μου απαιτεί να πάρω αεροπλάνο και να πάω, κάτι για το οποίο δεν διαθέτω την οικονομική άδεια. Θα πάρω βεβαίωση από το λιμεναρχείο, όμως απαιτεί να πάρω βεβαίωση και από το αεροδρόμιο, την οποία δεν μπορώ να πάρω.

Απ΄ότι μου είπε, θεωρούμε ήδη αδικαιολογήτως απών και σήμερα είναι η πρώτη μέρα άγνοιας.

Γνωρίζει κανείς τι σημαίνει αυτό; Γιατί από το κέντρο δεν έχουν τη διάθεση να μου εξηγήσουν.

Αν πάω τη βεβαίωση από το λιμεναρχείο, καλύπτομαι από τον κανονισμό του στρατού, ή υπάρχει περίπτωση να πέσει καμπάνα;

Ευχαριστώ πολύ!



Μην ακούς κανέναν, αν θέλει ο διοικητής σου τόσο πολύ να γυρίσεις στην μονάδα ας σου δώσει αυτός τα λεφτά, σε απειλή για να σε αναγκάσει να δώσεις λεφτά για να πάρεις αεροπλάνο!

Να πας στο λιμεναρχείο και να πάρεις βεβαίωση ότι όλες αυτές τις μέρες λόγω απεργιών δεν γινόντουσαν τα δρομολόγια

egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από egweimai »

Η απεργία στα καράβια συνεχίζεται ως την Τρίτη και Δευτέρα κανονικά παρουσιάζομαι... Δικαιούμαι αεροπλάνο; Πρέπει να ενημερώσω κάποιον αν καθυστερήσω κι αν ναι ποιόν;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

egweimai έγραψε:Η απεργία στα καράβια συνεχίζεται ως την Τρίτη και Δευτέρα κανονικά παρουσιάζομαι... Δικαιούμαι αεροπλάνο; Πρέπει να ενημερώσω κάποιον αν καθυστερήσω κι αν ναι ποιόν;


Ρε μεγάλε στο έχω ξαναγράψει στην κατάσταση επιβίβασης τι δικαιούσαι και αν δικαιούσαι κάτι τέτοιο, για την καθυστέρηση θα ενημερώσεις το κέντρο

egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από egweimai »

Το ξέρω αλλά ρωτάω πάλι επειδή είναι διαφορετικές οι συνθήκες.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από Greek_Army »

egweimai έγραψε:Το ξέρω αλλά ρωτάω πάλι επειδή είναι διαφορετικές οι συνθήκες.


Διάβασε αυτό και θα καταλάβεις

egweimai
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 5:16 am
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από egweimai »

Μάλιστα. Υποθέτω θα υπάρξει και τώρα κάτι αντίστοιχο. Τέλος πάντων, θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα να ειδοποιήσω.
guest

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από guest »

Λογο απεργιας των πλοιων, εδω και μια εβδομαδα, δεν μπορεσα να παραλαβω το σημειωμα καταταξης και το βιβλιαριο υγειας απο το νησι μου καθως λογο σπουδων ημουν εκτος του νησιου. Θα εχω προβλημα αν παρασουσιαστω κανονικα τη Δευτερα με φωτοτυπια του σημειωματος καταταξης που μου εστειλαν οι γονεις μου μεσω φαξ; Πρεπει να ενημερωσω το στρατοπεδο που παρουσιαζομαι για το συμβαν;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από yandr »

Δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.

Δε νομίζω ότι χρειάζεται καν να επικοινωνήσεις, αλλά για να είσαι εξασφαλισμένος μπορείς να πάρεις τυπικά ένα τηλέφωνο.

Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από Private Panikas »

Καλησπέρα σε όλους,

Σειρά 353 σε άδεια ορκωμοσίας/Χριστουγέννων έχω φύλλο πορείας από Αθήνα για Πλάτη Έβρου, στρατόπεδο Καρύδα, παρουσίαση την Πέμπτη 28 Δεκεμβρίου. Με την κατάσταση επιβίβασης έκλεισα εισιτήριο τρένου που ξεκινάει Τετάρτη 27/12 στις 23.55. Σύμφωνα με το Φύλλο πορείας έχω περιθώριο να παρουσιαστώ ως τις 5 το απόγευμα, ακριβώς λόγω της δυσκολίας στην μετάβαση στην περιοχή. Υπολογίζοντας το δρομολόγιο όμως και όπως μου είπε ο υπάλληλος στο εκδοτήριο θα φτάσω στο στρατόπεδο κατά τις 6-7 το απόγευμα.

Γενικώς υπάρχει ανοχή και αντίληψη από πλευράς των μονάδων γι αυτή την καθυστέρηση; Δε λέω να πάω την επόμενη μέρα, απλώς άλλα τρένα στο ενδιάμεσο δεν υπάρχουν για να φτάσω πριν τις 5. Το προηγούμενο τρένο που έφευγε το πρωί είχε οικονομική επιβάρυνση την οποία δεν ήμουν διατεθημένος να πληρώσω και το προηγούμενο τρένο και από αυτό έφευγε Τρίτη και θα βρισκόμουν στη μονάδα μια μέρα νωρίτερα.

Θα τηλεφωνήσω στη μονάδα αύριο το πρωί να ρωτήσω και ο ίδιος, απλώς εαν κάποιος έχει εμπειρία με το συγκεκριμένο θέμα θα εκτιμούσα την άποψή του. Εαν ο προορισμός μου ήταν οποιοδήποτε άλλο στρατόπεδο του Έβρου απ ό, τι καταλαβαίνω θα ήμουν εντός χρονικών περιθωρίων, το συγκεκριμένο στρατόπεδο είναι το βορειότερο της Ελλάδος απ όσο έχω πληροφορηθεί...

Theo

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από Theo »

Μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην μονάδα να του ειδοποιήσεις ότι θα αργήσεις κάποιες ώρες και δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
Private Panikas
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ Μάιος 05, 2017 7:21 pm
Τοποθεσία: ΣΤΡ (ΕΜ)
Επικοινωνία:

Καθυστερημένη κατάταξη ή είσοδος σε μονάδα

Δημοσίευση από Private Panikas »

Ευχαριστώ! Θα τους ενημερώσω να είμαι καλυμμένος, στην τελική πιστεύω θα είμαστε αρκετοί στο τρένο με τον ίδιο προορισμό!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης