Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εγώ έστειλα το κρατικό και ξεμπέρδεψα.
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Marina2 »

D.Y.K έγραψε:Εγώ έστειλα το κρατικό και ξεμπέρδεψα.
Καλόςςςς

eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από eleni »

D.Y.K έγραψε:
eleni έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Δεν θα σε κόψουνε! Αυτό είναι σίγουρο καθώς το ρώτησα όταν πήρα τηλ.

Απλά δεν ξέρουμε τι θα μοριοδοτηθεί τελικά καθώς άλλα λένε στον έναν και άλλα στον άλλον.


Να φανταστείς, εμένα μου είχαν πει επίσης, ότι δεν θέλουν μετάφραση του πτυχίου των Αγγλικών! Κουλό, ε;


Απο ποιό πανεπιστήμιο έχεις πιστοποιητικό;Cambridge,Michigan, Κρατικό τι;


Έχω Michigan και Toeic! Δεν νομίζω ότι πάιζει κάποιο ρόλο αυτό γιατί δεν με είχαν ρωτήσει τι πτυχίο έχω! Πάντως, το πήγα σε αστυνομικό τμήμα για επικύρωση και μου το επικύρωσαν αμετάφραστο γιατί λέει ότι μπορεί να στο επικυρώσει κάποιος μόνο αν ξέρει την γλώσσα! Καταλαβες; Είναι λίγο μπερδεμένο!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σε ρώτησα γιατί για παράδειγμα το Κρατικό Πιστοποιητικό δεν Θέλει μετάφραση.
eleni
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 6:13 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από eleni »

Marina2 έγραψε:
eleni έγραψε:
Marina2 έγραψε:Και εγω τα εβαλα... Αμα θελουν ας τα βαλουν τα μορια αν δεν θελουν δε θα σκασω κιολας!


Ακριβώς αυτό που λες! Έτσι είναι, δεν μας τα λένε που δεν μας τα λένε καλά... Σιγά μην κάτσουμε να σκάσουμε κιόλας!Εικόνα
Αεροπόροι... Σκασιλα μας ... Να το ξερετε!Εικόνα



ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα
lefterisg
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 428
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 12:14 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από lefterisg »

eleni έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Επειδή εγώ όμως ξέρω άν θα μοριοδοτηθεί σας ξαναλέω ότι οι βεβαιώσεις σπουδών ΔΕΝ μοριοδοτούνται.

Άν η ειδικότητα ζητάει απολυτήριο λυκείου ΜΟΝΟ τότε είτε την στείλετε είτε όχι ΔΕΝ θα μοριοδοτηθεί.

Μιλήσαμε με το ΓΕΑ και μας το δήλωσαν ξεκάθαρα.

Ευχαριστώ.


Εγώ όταν έιχα πάρει τηλ. Στα γραφεία ενημέρωσης κοινού, μου είχαν πει να βάλω πρώτα οτι χαρτί ζητάει η ειδικότητα κ μετά να προσθέσω οτι επιπλέον είχα!
Ευχαριστώ!
Εικόνα
Και εμένα το ίδιο μου είπαν ακριβώς!
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από anna.nikos »

Αν πχ καποιος εχει παρει τωρα ενα πτυχιο σε ξενη γλωσσα μπορει να το στειλει τωρα για στρατο ξηρασ; Οχι ε;
DiMiTrA P
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 17, 2009 4:55 pm
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από DiMiTrA P »

anna.nikos έγραψε:Αν πχ καποιος εχει παρει τωρα ενα πτυχιο σε ξενη γλωσσα μπορει να το στειλει τωρα για στρατο ξηρασ; Οχι ε;
Τώρα Οχι, όταν με το καλό περασεις, τελειώσει η εκπαίδευση Και πας στη μονάδα σου τότε μπορεις!
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από anna.nikos »

DiMiTrA P έγραψε:
anna.nikos έγραψε:Αν πχ καποιος εχει παρει τωρα ενα πτυχιο σε ξενη γλωσσα μπορει να το στειλει τωρα για στρατο ξηρασ; Οχι ε;
Τώρα Οχι, όταν με το καλό περασεις, τελειώσει η εκπαίδευση Και πας στη μονάδα σου τότε μπορεις!
αν προσκομισω καποιο πτυχιο μετα δεν κερδιζω τπτ ετσι δεν ειναι;
Anonymous

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anonymous »

Τι να κερδίσεις βρε γλυκιά μου;

Κανά εκατομμύριο;

Δεν κερδίζεις τίποτα.

Θα κέρδιζες μόνο στην περίπτωση που το προσκόμιζες μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά σου όταν τα κατέθετες (επιπλέον μοριοδότηση).

Απ'την στιγμή που δεν το κατέθεσες απο την αρχή είτε το καταθέσεις μετά είτε όχι τι και το αυτό είναι.
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από anna.nikos »

D.Y.K έγραψε: Τι να κερδίσεις βρε γλυκιά μου; Κανά εκατομμύριο; Δεν κερδίζεις τίποτα. Θα κέρδιζες μόνο στην περίπτωση που το προσκόμιζες μαζί με τα υπόλοιπα χαρτιά σου όταν τα κατέθετες (επιπλέον μοριοδότηση). Απ'την στιγμή που δεν το κατέθεσες απο την αρχή είτε το καταθέσεις μετά είτε όχι τι και το αυτό είναι.
εννοω αν καποιος εχει απολυτηριο λυκειου κ οταν μπει στο στρατο κ προσκομισει πτυχιο τει/αει παιρνει περισσοτερα χρηματα οπως γινεται στο δημοσιο! Κ το ειρωνικο υφακι δυκ κοψ'το αν δεν θες να απαντησεις δεν περιμενουμε απο σενα απαντηση, ευχαριστω.
Anonymous

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anonymous »

Όχι δεν παίρνεις περισσότερα χρήματα.

Αυτά που ξέρεις στην Δημοτική Αστυνομία και στους Δημόσιους φορείς, όχι στις Ένοπλες Δυνάμεις.

Θα παίρνεις όσα παίρνουν οι ισόβαθμοι Συναδελφοί σου και τίποτα παραπάνω δεν πα να έχεις και διδακτορικό.

Δεν ήταν ειρωνικό το υφάκι, το παρεξήγησες.

Παρακαλώ.
Anonymous

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anonymous »

Αυτό που είπε κάποιος για τις βεβαιώσεις σπουδών ότι τελικά δεν μετράνε για παραπάνω μόρια θα είναι μεγάλη αδικία αν ισχύει όντως. Εξάλλου οι φοιτητές δεν έχουν παραπάνω ή ίσα μόρια με τους πτυχιούχους τι καμόματα είναι αυτά που κάνουν; Στο κάτω κάτω Ένας φοιτητής τριτοβάθμιας εκπαίδευσης δεν μπορεί να έχει τα ίδια μόρια με έναν που έχει τελειώσει απλά το λύκειο. Καλός ή κακός Ο καθένας μας ότι παραπάνω έχει κάνει πρέπει να το μετρήσουν.

Anonymous

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anonymous »

Γιατι ρε φιλε να μετρησουν τα μορια σου; Επειδι περασες σε μια σχολη; Και δηλαδη επειδι σπουδαζεις κατι θα κανεις καλυτερα την σκοπια απο εναν αποφοιτο λυκειου; Στο κατω κατω εσυ κατι μαθενεις μπορεις αργοτερα να εργαστεις πανω σ'αυτο... Οι αποφητοι λυκειου τη θα κανουν, ολοι σερβιτοροι θα γινουν;
Anonymous

Πτυχίο, βεβαίωση σπουδών και μόρια

Δημοσίευση από Anonymous »

Συμφωνω απολυτα! Αλλωστε παιζει ρολο η ειδικοτητα πιστευω οπως επεισης τα προσοντα που ζητουσε η προκ. Στην συγκεκριμενη ειδικοτητα. Αν ζητουσε μονο απολυτηριο λυκειου θα ειναι αδικια για τους υπολοιπους αν το λαβουν υποψην τους
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες