Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
angelina25
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 8:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από angelina25 »

geo_gio έγραψε:Βλεπω πολλους ψηφους στο μου αρεσει ο στρατος. Και αμφιβαλω πολυ... Μακαρι να ναι ετσι σε οσους το εβαλαν.
Εγω καλε μου αμφιβαλλω ακομα πιο πολυ!

Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Ο στρατός του κινηματογράφου και των περιοδικών δεν εχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα... Ελπίζω κάποιοι να μην το αντιληφθούν αυτό οταν θα είναι πολύ αργά... Εικόνα
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

Nicolas_mk2 έγραψε: Ο στρατός του κινηματογράφου και των περιοδικών δεν εχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα... Ελπίζω κάποιοι να μην το αντιληφθούν αυτό οταν θα είναι πολύ αργά...  Εικόνα

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι φιλε!
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

Nicolas_mk2 έγραψε:Ο στρατός του κινηματογράφου και των περιοδικών δεν εχει καμιά σχέση με την πραγματικότητα... Ελπίζω κάποιοι να μην το αντιληφθούν αυτό οταν θα είναι πολύ αργά... Εικόνα
... Και φυγουν και χαθουν θεσεις για ατομα που πραγματικα θελουν να μπουν...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από yandr »

geo_gio έγραψε:Τελος οι πολλαπλες ψηφοι γιατι μου φενεται οτι καποιος η καποιοι παιζουν...


Φοβάμαι πως το κακό έχει γίνει ήδη...
geo_gio
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 11:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από geo_gio »

yandr έγραψε:
geo_gio έγραψε: Τελος οι πολλαπλες ψηφοι γιατι μου φενεται οτι καποιος η καποιοι παιζουν...


Φοβάμαι πως το κακό έχει γίνει ήδη...
δυστυχως...
Anonymous

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Υπηρετω εδω και 12 μηνες. Και ειχα ας πουμε την τυχη να γνωρισω πολλους εποπ και στην παραμεθωριο αλλα και στο κεπβ που τον μαιο ειχε μπει σειρα εποπ. Ειδα απ'ολες τις ιλικιες απο 18 μεχρι 28. Και ολοι μου λεγανε οτι μπαινουνε για τα σιγουρα λεφτα. Αλλα δεν ξερω αν μερικοι αντεξουνε/γουσταρουνε που δεν εχουνε παει στρατο. Την ζωη αυτη. Δεν ειναι ευκολη η στρατιωτικη ζωη και θελει πολλες θυσιες. Πριν αποφασισετε οτιδηποτε σκεφτειτε το καλα. Αυτα απο μενα ελπιζω να σας βοηθησα λιγοΕικόνα
tech
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Παρ Σεπ 11, 2009 9:50 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από tech »

Ακούς εκεί γιατί θέλετε να γίνετε επαγγελματίες οπλίτες θέλει και ερώτημα; Για τα λεφτά το κάνετε αφού μια ζωή υπαξιωματικοί θα παραμείνετε δεν θα γίνετε και αρχηγοί του γες.
thrakiotis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 22, 2009 1:55 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από thrakiotis »

Για τα λεφτα τα κανεις ολα για τα λεφτα δεν μαγαπας μα θα ερθει καποτε η ωρα που δεν θα ξερεις ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΣ!Εικόνα

anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

kastoras έγραψε:
anna.nikos έγραψε: Ηρεμηστε ρε παιδια. Καταρχας δεν ειπα καμια τσουλα κ στο κατω κατω αν η κοπελα ειναι καθαρη δεν αγχωνεται κιολας με οτι λεω. Εσενα ρε καστορα τι σε κοφτει; Εχασες την υπομονη σου απο ενα φορουμ. Στο στρατο τι θα κανεισ;

Εγω καλη μου εχω υπηρετησει στο στρατο και ξερω πολυ καλα με τι χανω την ψυχραιμια μου και εσυ δεν εισαι αξια να μιλησεις για μενα... Και δεν εχεις κανενα δικαιωμα να μιλας και ετσι στη Ρανια αλλα και για καμια αλλη γυναικα. Εσυ γιατι θελεις να μπεις στο στρατο καλη μου;

ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ! Κ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΝΟΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΦΩΤΙΑ.
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Τοσες μερες δεν τοποθετηθηκα αλλα ρε Αννα τι να πω... Καλα δεν ξερεις την "καταρα" των ομορφων γυναικων; Οπου και αν πηγαινουν θα εχουν την ιδια αντιμετωπιση... Παθαινουν αυτο που επαθε και η κοπελα στην πολεμικη αεροπορια... Δεν ανταποκριθηκε στο στενο μαρκαρισμα του διοικητης της κ την εστειλε αλλου με μεταθεση... Εσυ που ειδες τη φωτια κ τον καπνο; Ξερεις, υπαρχουν οι γυναικες που δινουν δικαιωματα αλλα κ εκεινες που δεν δινουν... Δεν θα αλλαξεις εσυ τα δεδομενα λεγοντας οτι ολες δινουν δικαιωματα... Το θαρρος το παιρνεις απο μονος του ο αντρας διοτι δεν εχει ηθικους φραγμους, ειναι καθαρα θεμα γοητρου κ προσωπικου εγωισμου οτι μπορει να "ριξει την γκομενα"...

Dum spiro spero
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Οι απόψεις διίστανται πάντως.
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

illy έγραψε: Τοσες μερες δεν τοποθετηθηκα αλλα ρε Αννα τι να πω... Καλα δεν ξερεις την "καταρα" των ομορφων γυναικων; Οπου και αν πηγαινουν θα εχουν την ιδια αντιμετωπιση...   Παθαινουν αυτο που επαθε και η κοπελα στην πολεμικη αεροπορια... Δεν ανταποκριθηκε στο στενο μαρκαρισμα του διοικητης της κ την εστειλε αλλου με μεταθεση... Εσυ που ειδες τη φωτια κ τον καπνο; Ξερεις, υπαρχουν οι γυναικες που δινουν δικαιωματα αλλα κ εκεινες που δεν δινουν... Δεν θα αλλαξεις εσυ τα δεδομενα λεγοντας οτι ολες δινουν δικαιωματα... Το θαρρος το παιρνεις απο μονος του ο αντρας διοτι δεν εχει ηθικους φραγμους, ειναι καθαρα θεμα γοητρου κ προσωπικου εγωισμου οτι μπορει να "ριξει την γκομενα"...


γιατι δεν καταλαβαινετε βρε παιδια; Λεω δεν γινετε ατομο που ειναι ομοφη οπως λες και τις κολλανε "ολοι" οι διευθυντες κ γι'αυτο βρηκε διεξοδο στο στρατο. Το βρισκεις λογικο;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Εσυ μαλλον δεν καταλαβες... δεν βρηκε διεξοδο στον στρατο, αλλα προσπαθει να μπει στο δημοσιο... οποτε αν αντιμετωπισει κατι τετοιο παλι δεν θα ειχε το προβλημα να ξαναβρει δουλεια διοτι θα αναγκαζοταν να φυγει... καταλαβες; τωρα το πολυ πολυ αν της ξανατυχει κ δεν ανταποκριθει να την στειλουν σε δυσμενη μεταθεση
Dum spiro spero
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

Ωρε ωρες λυπάμαι που ζω σε Αυτό το κράτος και σε αυτή την κοινωνία. Δεν διαβασα απο την αρχη τα ποστ αλλα μπορω να βγαλω συμπεράσματα... Απο τα λιγα που ειπώθηκαν. Κάτι τέτοιους πρεπει να τους συρεις μεχρι τα δικαστήρια και απο τα σαλόνια τους να βρεθούν πισω στους σταύλους απο οπου και κατάγονται... Διοτι μονο ζωα μπορω να τους χαρακτηρίσω... Από την άλλη ειναι πανσυγνωστο οτι σε πάρα πολλες περιπτώσεις και οι ιδιες οι γυναίκες προκαλουν, αλλα μιλάμε για ενα ποσοστο πολυ μικρό που δεν ξερουν ή δεν εχουν μάθει το λόγο που βρίσκονται στο στρατό και μάλλον θα πρέπει να αποκτήσουν σεβασμό πρωτα οι ιδιες στον εαυτό τους και μετα να κανουν και τους αλλους να τις σεβονται. Υπάρχουν ομως και κάποιες περιπτώσεις που ενω δεν εχει δοθεί κανενα δικαιωμα συμβαινουν τετοια περιστατικά... Για αυτά το μονο που μπορω να κάνω ειναι να λυπάμαι και να ευχομαι κατι τέτοιες αδικιες και αμαρτίες να το πληρώσουν απο το Θεο.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες