Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kastoras
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τρί Σεπ 29, 2009 6:09 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από kastoras »

Μαρίνα1 έγραψε: Ωρε ωρες λυπάμαι που ζω σε  Αυτό το κράτος και σε αυτή την κοινωνία. Δεν διαβασα απο την αρχη τα ποστ αλλα μπορω να βγαλω συμπεράσματα... Απο τα λιγα που ειπώθηκαν. Κάτι τέτοιους πρεπει να τους συρεις μεχρι τα δικαστήρια και απο τα σαλόνια τους να βρεθούν πισω στους σταύλους απο οπου και κατάγονται... Διοτι μονο ζωα μπορω να τους χαρακτηρίσω... Από την άλλη ειναι πανσυγνωστο οτι σε πάρα πολλες περιπτώσεις και οι ιδιες οι γυναίκες προκαλουν, αλλα μιλάμε για ενα ποσοστο πολυ μικρό που δεν ξερουν ή δεν εχουν μάθει το λόγο που βρίσκονται στο στρατό και μάλλον θα πρέπει να αποκτήσουν σεβασμό πρωτα οι ιδιες στον εαυτό τους και μετα να κανουν και τους αλλους να τις σεβονται. Υπάρχουν ομως και κάποιες περιπτώσεις που ενω δεν εχει δοθεί κανενα δικαιωμα συμβαινουν τετοια περιστατικά... Για αυτά το μονο που μπορω να κάνω ειναι να λυπάμαι και να ευχομαι κατι τέτοιες αδικιες και αμαρτίες να το πληρώσουν απο το Θεο.

Αυτο που λες τωρα εσυ καλη μου η Αννα δεν μπορει να το καταλαβει και βαζει ολες τις γυναικες στο ιδιο τσουβαλι! Αλλα αυτο που δεν εχω καταλαβει εγω ειναι οτι υποτιμαει τοσο πολυ τους ¨εποπακους¨ αλλα κανει κυρηγμα και μιλαει ασχημα στη Ρανια επειδη θελει να παει για εποπ!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αφού υποτιμάει τόσο πολύ τον θεσμό των ΕΠ. ΟΠ ας μας εξηγήσει τότε η ίδια γιατί μπήκε στον κόπο να κάνει και αυτή τα χαρτιά της για ΕΠ. ΟΠ και ενώ είναι τόσο μορφωμένη η κοπέλα να ρίξει τόσο πολύ το επίπεδό της. Πρίν ανοίξετε το στόμα σας λέω εγώ βουτήξτε το πρώτα στο μυαλουδάκι σας μερικοί/ες (άν φυσικά θεωρήσουμε πρώτα ότι υπάρχει).
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

Κοίτα δεν εχω διαβάσει από την αρχή τι εχει ειπωθει, ειπα απο τα λίγα που καταλαβα την γνώμη μου. Δεν ειναι ολες οι γυναικες στρατιωτικοι ιδιες, αλλα ουτε φυσικά και οι άντρες... Το συστημα ομως θα έπρεπε να ειναι ιδιαιτερα αυστηρο γιατι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε πάθη. Οταν εδωσα για ΕΠΟΠ μπροστα στους αξιωματικούς κατι καλα κοριτσακια την έπεφταν σε οποιο φαντάρο έβλεπαν πλυ προστιχα κιολας... Το επέγγελμα για εμενα του στρατιωτικου πρεπει να διακρινεται απο αυστηρότητα, πειθαρχια, συντροφικότητα (οχι σεξουαλικου περιεχομένου βέβαια). Τωρα οποιος νομιζει οτι δεν τα διαθέτει στο σπιτάκι του... Δεν πάμε για ΕΠΟΠ ουτε για να βρουμε γκόμενο πιο ευκολα μεσα στα στρατόπεδα αλλα ουτε και να γελάει ο κόσμος μαζι μας με τα δικαιωματα που ίσως δινουμε... Για αυτό προσοσχη σε τέτοιες περιπτώσεις! Ομως ξερουμε και τις εξαιρέσεις βέβαια με γυναικες που αποτελούν Προτυπα Ηθικής και κανουν την "δουλεια" τους καλυτερα και απο 2 αντρες μαζι.
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Λεει: Εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... "
δεν βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι, δεν λεω οτι ολες δινουν δικαιωμα, επισης λεω δεν μπορει ολοι οι αντρες να ειναι μ... Και να βαζουν στον τοιχο γυναικες. Αυτο που λεω ειναι οτι ενω εξω εχεις μονο εναν διευθυντη να σου την πεσει, στο στρατο εχεις 1000+ αντρες. Καταλαβαινει κανεις τι λεω;
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Μαρίνα1 έγραψε: Κοίτα δεν εχω διαβάσει από την αρχή τι εχει ειπωθει, ειπα απο τα λίγα που καταλαβα την γνώμη μου. Δεν ειναι ολες οι γυναικες στρατιωτικοι ιδιες, αλλα ουτε φυσικά και οι άντρες... Το συστημα ομως θα έπρεπε να ειναι ιδιαιτερα αυστηρο γιατι ανθρωποι ειμαστε και εχουμε πάθη. Οταν εδωσα για ΕΠΟΠ μπροστα στους αξιωματικούς κατι καλα κοριτσακια την έπεφταν σε οποιο φαντάρο έβλεπαν πλυ προστιχα κιολας... Το επέγγελμα για εμενα του στρατιωτικου πρεπει να διακρινεται απο αυστηρότητα, πειθαρχια, συντροφικότητα (οχι σεξουαλικου περιεχομένου βέβαια). Τωρα οποιος νομιζει οτι δεν τα διαθέτει στο σπιτάκι του... Δεν πάμε για ΕΠΟΠ ουτε για να βρουμε γκόμενο πιο ευκολα μεσα στα στρατόπεδα αλλα ουτε και να γελάει ο κόσμος μαζι μας με τα δικαιωματα που ίσως δινουμε... Για αυτό προσοσχη σε τέτοιες περιπτώσεις! Ομως ξερουμε και τις εξαιρέσεις βέβαια με γυναικες που αποτελούν Προτυπα Ηθικής και κανουν την "δουλεια" τους καλυτερα και απο 2 αντρες μαζι.

συμφωνω μαζι σου
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

anna.nikos έγραψε:Λεει: Εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... "
δεν βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι, δεν λεω οτι ολες δινουν δικαιωμα, επισης λεω δεν μπορει ολοι οι αντρες να ειναι μ... Και να βαζουν στον τοιχο γυναικες. Αυτο που λεω ειναι οτι ενω εξω εχεις μονο εναν διευθυντη να σου την πεσει, στο στρατο εχεις 1000+ αντρες. Καταλαβαινει κανεις τι λεω;
Κάτσε ρε κοπέλα μου για ποια μιλάμε για την Σκλεναρίκοβα, με 2,50 Μετρα πόδι; Συγνωμη αλλα αυτα ειναι παράλογα. Μπορει να ειναι θεα και μπραβο της, αλλα εχει αναρωτηθει ποιος ειναι ο λόγος που οπου και αν εχει πάει της την πέφτουνε. Μήπως ειναι άρρωστη ψυχολογικά; Δεν γίνεται οπου εχει παει να εχει πέσει θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης, εκτος αν ενα κοπλιμέντο από εναν συνάδελφο, μπορει να θεωρηθει οτι ειναι σεξουαλική παρενόχληση! Και να σου πω και κάτι και εγω υποψήφια ΕΠΟΠ ειμαι και θεωρω οτι η στολη με τις αρβυλες ειναι αντισεξουαλική, εκτος και ειναι τσιτα εφαρμοστη, με ξεκουμπωτω το κουμπι στο στηθος... Σου περιγραφω μια κατασταση για να δεις οτι εμεις φτιαχνουμε την εικονα μας.

anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Μαρίνα1 έγραψε:
anna.nikos έγραψε:Λεει: Εχω αλλαξει αμετρητες δουλειες. Απο πωλητρια μεχρι υπευθυνη λογιστηριου σε εταιρεια. Παντου, παντου, παντου μου την επεσαν αφεντικα. Με ασχημο τροπο τις περισσοτερες φορες. Και εγω τι να κανω... Παραιτηση και σπιτακι μου. Ετσι ειναι ο ιδιωτικος τομεας για τις γυναικες. Οποτε καλυτερα στρατος, κι ας ειναι και σε καραβι. Αρκει να μην μου πιανει κανενας τον κ... " δεν βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι, δεν λεω οτι ολες δινουν δικαιωμα, επισης λεω δεν μπορει ολοι οι αντρες να ειναι μ... Και να βαζουν στον τοιχο γυναικες. Αυτο που λεω ειναι οτι ενω εξω εχεις μονο εναν διευθυντη να σου την πεσει, στο στρατο εχεις 1000+ αντρες. Καταλαβαινει κανεις τι λεω;
Κάτσε ρε κοπέλα μου για ποια μιλάμε για την Σκλεναρίκοβα, με 2,50  Μετρα πόδι; Συγνωμη αλλα αυτα ειναι παράλογα. Μπορει να ειναι θεα και μπραβο της, αλλα εχει αναρωτηθει ποιος ειναι ο λόγος που οπου και αν εχει πάει της την πέφτουνε. Μήπως ειναι άρρωστη ψυχολογικά; Δεν γίνεται οπου εχει παει να εχει πέσει θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης, εκτος αν ενα κοπλιμέντο από εναν συνάδελφο, μπορει να θεωρηθει οτι ειναι σεξουαλική παρενόχληση! Και να σου πω και κάτι και εγω υποψήφια ΕΠΟΠ ειμαι και θεωρω οτι η στολη με τις αρβυλες ειναι αντισεξουαλική, εκτος και ειναι τσιτα εφαρμοστη, με ξεκουμπωτω το κουμπι στο στηθος... Σου περιγραφω μια κατασταση για να δεις οτι εμεις φτιαχνουμε την εικονα μας.


αυτο λεω οτι ειναι π α ρ α λ ο γ α. Αλλα κανεις δεν ακουει
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Και τι να λεει που θα εχει τοσους αντρες γυρω της; Αρα δηλαδη εννοεις οτι ειναι μαζοχα κ της αρεσει να της την πεφτουν ετσι; Εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις επιτελους οτι θα εχει την μονιμη δουλεια της κ θα υποστει κυρωσεις αν δεν ανταποκριθει; Και συνεχιζεις ακομη να μην απαντας σε δυκ κ καστορα...
Dum spiro spero
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Δ. Υ. Κ έγραψε: Αφού υποτιμάει τόσο πολύ τον θεσμό των ΕΠ. ΟΠ ας μας εξηγήσει τότε η ίδια γιατί μπήκε στον κόπο να κάνει και αυτή τα χαρτιά της για ΕΠ. ΟΠ και ενώ είναι τόσο μορφωμένη η κοπέλα να ρίξει τόσο πολύ το επίπεδό της. Πρίν ανοίξετε το στόμα σας λέω εγώ βουτήξτε το πρώτα στο μυαλουδάκι σας μερικοί/ες (άν φυσικά θεωρήσουμε πρώτα ότι υπάρχει).

βρες που υποτιμαω τον θεσμο επειδη δεν μπορω να θυμαμαι ολα οσα λεμε για να μπορεσω να σχολιασω οτι δεν καταλαβατε
Marina2
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 6:24 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Marina2 »

illy έγραψε:Και τι να λεει που θα εχει τοσους αντρες γυρω της; Αρα δηλαδη εννοεις οτι ειναι μαζοχα κ της αρεσει να της την πεφτουν ετσι; Εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις επιτελους οτι θα εχει την μονιμη δουλεια της κ θα υποστει κυρωσεις αν δεν ανταποκριθει; Και συνεχιζεις ακομη να μην απαντας σε δυκ κ καστορα...
Ρε ΙΛΛΙ μου Η Αννα λεει σε κάποια κοπελα που θελει να γινει ΕΠΟΠ να μην κάνει τα χαρτια τηνς διοτι της την εχουν ηδη πέσει πολλες φορες; Για να καταλαβω, ετσι ειναι;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από D.Y.K »

anna.nikos έγραψε:
βρες που υποτιμαω τον θεσμο επειδη δεν μπορω να θυμαμαι ολα οσα λεμε για να μπορεσω να σχολιασω οτι δεν καταλαβατε


Άστο δεν πειράζει. Να είσαι καλά.
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rania_23 »

Επειδη το θεμα αυτο ανοιξε εξ΄αιτιας μου και δεν νομιζω οτι ταιριαζει σε αυτο το forum και επισης επειδη νιωθω ασχημα θα ηθελα σας παρακαλω να σταματησει να συζητιεται. Το μονο που ειπα εγω ειναι οτι επειδη αντιμετωπιζω το συγκεκριμενο προβλημα με τους αντρες οχι επειδη προκαλω αλλα επειδη απλως τυχαινει, και επειδη ειμαι παντρεμενη και πιστευω οτι στο στρατο εχουν ενα σεβασμο για το θεσμο της οικογενειας απλα γι΄αυτο πιστευω οτι θα ειναι καλα για μενα εκει. Αυτα και ελπιζω να μην συνεχιστει το θεμα κι αναγκαστω να φυγω απο το forum γιατι μου αρεσει εδω και δεν θελω.
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Μαρίνα1 έγραψε:
illy έγραψε:Και τι να λεει που θα εχει τοσους αντρες γυρω της; Αρα δηλαδη εννοεις οτι ειναι μαζοχα κ της αρεσει να της την πεφτουν ετσι; Εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις επιτελους οτι θα εχει την μονιμη δουλεια της κ θα υποστει κυρωσεις αν δεν ανταποκριθει; Και συνεχιζεις ακομη να μην απαντας σε δυκ κ καστορα...

Ρε ΙΛΛΙ μου  Η Αννα λεει σε κάποια κοπελα που θελει να γινει ΕΠΟΠ να μην κάνει τα χαρτια τηνς διοτι της την εχουν ηδη πέσει πολλες φορες; Για να καταλαβω, ετσι ειναι;

δεν λεω να μην κανει τα χαρτια της. Απλω η ερωτηση ειναι για ποιο λογω θελεις να γινεις εποπ. Και η κοπελα απνατησε αυτο που εγραψα πιο πανω. Κ λεω δεν ειναι λογικη αυτη η απαντηση
ratatoulis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 934
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 10:26 pm
Τοποθεσία: United Kingdom
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από ratatoulis »

Με τι μαλακίες κάθεστε και ασχολείστε!
anna.nikos
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 752
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 31, 2009 7:17 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από anna.nikos »

Δ. Υ. Κ έγραψε:
anna.nikos έγραψε:
βρες που υποτιμαω τον θεσμο επειδη δεν μπορω να θυμαμαι ολα οσα λεμε για να μπορεσω να σχολιασω οτι δεν καταλαβατε
Άστο δεν πειράζει. Να είσαι καλά.

δεν το λεω ειρωνικα. Απλως πες μου τι ειπα για να μπορεσω να απαντησω συγκεκριμενα/παντως δεν υποτιμαω οπως λετε τον θεσμο
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης