Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση

Για ποιο λόγο κάνετε αίτηση για ΕΠΟΠ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Σεπ 23, 2011 2:07 pm

Είιμαι άνεργος και δεν βρίσκω δουλειά
48
11%
Δουλεύω κάπου, αλλά θέλω κάτι σίγουρο
91
21%
Μου αρέσει ο στρατός
254
58%
Νομίζω ότι είναι σαν το δημόσιο
15
3%
Λόγω οικονομικής κρίσης
14
3%
Άλλος λόγος (να τον αναφερέτε)
14
3%
 
Σύνολο ψήφων: 436

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Αυτοι που ειναι εξω θελουν να μπουν μεσα και αυτοι που ειναι μεσα θελουν να βγουν εξω.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:Αυτοι που ειναι εξω θελουν να μπουν μεσα και αυτοι που ειναι μεσα θελουν να βγουν εξω.


καλά μην είσαι απόλυτη
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

Greek_Army έγραψε:Θα πω κάτι που το ακούω γενικά από κοπέλες και από αγόρια (που δεν έχουνε πάει στρατό) λένε όλοι θέλω να μπώ στον στρατό γιατί μ'αρέσει αυτό και το εκτιμώ. Πως γίνεται να έχουνε άποψη χωρίς να το έχουνε ζήσει;

Οι μεν είδαν τα Rambo 1,2,3 και οι δε την Demi Moore στο G.I.Jane.
Όταν όμως μπουν (ως εποπ) και φαν το πρώτο παλούκι τότε αρχίζουν να καταλαβαίνουν, να μαθαίνουν και να αναθεωρούν. Κάποιοι/ες συμβιβάζονται και κάποιοι/ες τρέχουν να περάσουν την πύλη.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Greek_Army έγραψε:
Rafale έγραψε:Αυτοι που ειναι εξω θελουν να μπουν μεσα και αυτοι που ειναι μεσα θελουν να βγουν εξω.


καλά μην είσαι απόλυτη
απολυτη δεν μπορω να ειμαι βεβαια λεω στην πλειοψηφια τι γινεται. Και μακαρι αυτοι που μπαινουν να Ξερουν τι θελουνε. Αν ξερανε δεν θα φευγανε οι μισοι και οι αλλοι μισοι να κρατιωνται με τα δοντια Μεσα και να ξεσπανε αλλου νταλου. Το σιγουρο ειναι οτι ξερουν γιατι φευγουν. Κατι ειναι κι αυτο.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Rafale έγραψε:Αυτοι που ειναι εξω θελουν να μπουν μεσα και αυτοι που ειναι μεσα θελουν να βγουν εξω.


καλά μην είσαι απόλυτη
απολυτη δεν μπορω να ειμαι βεβαια λεω στην πλειοψηφια τι γινεται. Και μακαρι αυτοι που μπαινουν να Ξερουν τι θελουνε. Αν ξερανε δεν θα φευγανε οι μισοι και οι αλλοι μισοι να κρατιωνται με τα δοντια Μεσα και να ξεσπανε αλλου νταλου. Το σιγουρο ειναι οτι ξερουν γιατι φευγουν. Κατι ειναι κι αυτο.



εγώ γνώρισα αρκετούς ΕΠΟΠ που αγαπούσανε αυτό που κάνανε.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

Kerveros έγραψε:Evi όταν αν με το καλό μπεις στο στρατό κι εσύ τα ίδια με όσους κι όσες είναι επ. Οπ θα λες. Κι εγώ πριν μπω και δω τί γίνεται, όσο ήμουν απ'έξω Δηλαδή, τα ίδια με'σένα έλεγα. Δεν είναι έτσι όμως. Θα τα ζήσεις και θα έρθεις στα λόγια μας. Και κάποιοι που δε γκρινιάζουν δεν είναι γιατί τους αρέσει αλλά μόνο για να μην τους πουν γκρινιάρηδες. Η πραγματικότητα είναιεντελώς διαφορετική Απ'αυτό που φαίνεται απ'έξω, μόνο αν τα ζήσεις Θα καταλάβεις.


ποσο καλα τα λες. Θυμαμαι φιλε μου, οταν διαβαζα την προκυρυξη, ποσο διπλωματικα κ με ενα ωραιο περυτιλιγμα τα παρουσιαζε, εγω δεν ειχα παει φανταρος κατ'ευθειαν μπηκα, κ οπως τα διαβαζα στην προκυρυξη ενθουσιαστηκα τοσο, που νομιζα οτι θα ειμαι "θεος" (που λεει ο λογος). Το "δεν ηξερες δεν ρωταγες" θα μου πει κανεις, αλλα ειχα ακουσει τοσες διαφορετικες αποψεις, που ειχε γινει το μυαλο μου ομελετα. Ηταν το ονειρο μου, το μονο που εχω μετανιωσει ειναι το κωλοπεζικο. Μετα εφαγα μια πικρα. Μια ξενερα. Πωωω το φαρμακι της ξενερας ακομη το νιωθω στο στομα μου. Δεν προκειτε να φυγω τωρα ομως μετα απο τοσο αγωνα κ τοση ανεργια εξω.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:εγώ γνώρισα αρκετούς ΕΠΟΠ που αγαπούσανε αυτό που κάνανε.


εγω πιστευω, οτι εαν ημουν σε σωμα κ οχι στο καταραμενο για μενα, οπλο του πεζικου κ ημουν βολεμενος με καμια μεταθεσαρα, κ εγω οχι απλως θα το αγαπουσα, αλλα θα το λατρευα. Αλλη χαρη εχουν τα σωματα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν λεω οτι δεν υπαρχουν εποπ που αγαπουν αυτο που κανουν. Απλα ειναι λιγοι και δεν φαινονται. Αυτο λεω και εκει εστιαζω. Ο στρατος ξερεις οτι ποτε δεν ρωταει που θες να πας οπλο σωμα και αναλογα να σε βαλει. Παςε οπου λαχει. Το ξερεις αλλωστε.

...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

dn24 έγραψε:
Greek_Army έγραψε:εγώ γνώρισα αρκετούς ΕΠΟΠ που αγαπούσανε αυτό που κάνανε.
εγω πιστευω, οτι εαν ημουν σε σωμα κ οχι στο καταραμενο για μενα, οπλο του πεζικου κ ημουν βολεμενος με καμια μεταθεσαρα, κ εγω οχι απλως θα το αγαπουσα, αλλα θα το λατρευα. Αλλη χαρη εχουν τα σωματα.



στις ειδικές δυνάμεις υπηρέτησα
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

dn24, τώρα που πέρασαν τα δύσκολα να φύγεις; Πάλιωσες. Τώρα και με τους ΕΕΜΘ θα έχετε πολύ κόσμο από κάτω σας.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Nassos »

Αν μου ελεγαν να παω ΕΠΟΠ, με τα χίλια θα πήγαινα Ειδικές Δυνάμεις. Ούτε Πεζικό ουτε Τεθωρακισμένα. Με τις όποιες δυσκολίες (Σχολεία, υπηρεσίες κλπ.) και τους όποιους περιορισμούς (άδειες, συναγερμοί, ετοιμότητα κλπ)

Και ας έφτυνα και αίμα, κυριολεκτικά.
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Su-35 »

Nassos έγραψε:Αν μου ελεγαν να παω ΕΠΟΠ, με τα χίλια θα πήγαινα Ειδικές Δυνάμεις. Ούτε Πεζικό ουτε Τεθωρακισμένα. Με τις όποιες δυσκολίες (Σχολεία, υπηρεσίες κλπ.) και τους όποιους περιορισμούς (άδειες, συναγερμοί, ετοιμότητα κλπ)

Και ας έφτυνα και αίμα, κυριολεκτικά.

Υπάρχουν και τέτοιου είδους εποπ. Στρ@τόγκ@βλοι. Καλή και αποδοτική πάστα. Αλλά η πλειοψηφία.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

E πρέπει να το γουστάρεις κιόλας.Εικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Γιατί θέλουμε να γίνουμε ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Nassos »

Το συζητάς; Σχολεία Ειδικών Δυνάμεων εσωτερικού και εξωτερικού, επιλογή εξοπλισμού της αρεσκείας σου χωρίς να σε βλέπουν σαν UFO, ασκήσεις ανταρτοπολέμου κλπ. Είναι τα κυριότερα.

Τεθωρακισμένα σχεδον όλη την ώρα συντήρηση άρματος κάνεις. Δεν λέω, έχουν ενδιαφέρον ειδικότητες όπως ΠΑΜΑ (Πυροβολητής) και ΑΠΜΑ (Αρχηγός Πληρώματος), αλλά δεν συγκρίνονται με Ειδικές Δυνάμεις.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες