Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Φίλε μου εξαρτάται ο λόγος που βγηκε Ι2. Αν είχε μεγάλη μυωπία και έκανε laser τότε θα τον πάρουνε. Αν ήτανε να παίρνανε μόνο τους Ι1 τότε ποιος ο λόγος να γίνονται υγειονομικές εξετάσεις;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Δευ Μάιος 10, 2010 11:23 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
TasosOPC
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 4:34 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από TasosOPC »

Greek_Army έγραψε:Φίλε μου εξαρτάται ο λόγος που βγηκε Ι2. Αν είχε μεγάλη μυωπία και έκανε laser τότε θα τον πάρουνε. Αν ήτανε να παίρνανε μόνο τους Ι1 τότε ποιος ο λόγος να γίνονται υγειονομικές εξετάσεις;


Σωστά. Σε αυτές τις περιπτώσεις αλλάζει.
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Ρε παιδια εχω λιγο κυφωση... Λετε να με κοψουν κατευθειαν ή θα ειναι ελαστικοι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν η κύφωση στήλης είναι μέτριου βαθμού και άνω θα σε κόψουνε. Καλύτερα να πας σε ένα γιατρό και να τον ρωτήσεις
19adonis92
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 03, 2009 7:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 19adonis92 »

Ευχαρηστω πολυ... Θα παω να ρωτησω
Tasos

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Tasos »

Καλησπερα, θέλω και εγω να κάνω τα χαρτιά μου για ειδικός φρουρός, έχω πολλά μόρια (είμαι σίγουρα μέσα). Το πρόβλημα μου είναι το εξής, έχω πολλούς σφηγμούς (90) σε κατάσταση ηρεμίας. Υπάρχει θέμα να με κάψουν στις υγεονομικές εξετάσεις. Δέν έχω κάποιο παθολογικό πρόβλημα, αλλα όταν στην κατάταξη για τις ειδικές δυνάμεις με είχαν τρέξει λιγο με αυτό το θέμα, αλλα είδα απο καρδιογραφίματα πως όλα είναι καλά και συνέχισα κανονικά. Λέτε να μου κάνουν καμια χαζομάρα και να με βγάλουν εκτός;
νικος

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από νικος »

Απο τι στιγμη που δεν εχεις κατι και να ειναι επιβεβαιωμενο απο γιατρο... Μιν ανκχωνεσε αδικα... Δεν προκειτε.
doc

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από doc »

AΠτην στιγμη που εχεις συμβουλευτει τους καταλληλους γιατρους και δεν σου βρηκαν κατι και ειπαν οτι εισαι οκ κ εφοσον εχεις χαρτια εξετασεων τα οποια το αποδεικνυουν εισαι μεσα στο σωμα των ειδικων φρουρων.

σακης

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από σακης »

Παιδια να ρωτησω κατι; Καποιος που εχει ασθμα (οπως εγω) δεν μπορει να δηλωσει για ειδικος φρουρος; Για παραδειγμα, εγω εχω ασθμα αλλα με πιανει πολυ σπανια κ αυτο κυριως λογω αλλεργιων. Εχει να με πιασει δυσπνοια πανω απο 2.5 χρονια... Υπαρχει προβλημα οσο αναφορα την προσληψη καποιου για ειδικο φρουρο αν εχει ασθμα?
σακης

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από σακης »

Εγω ρε παιδια εχω ασθμα αλλα με πιανει πολυ σπανια, τωρα ας πουμε εχει να με πιασει 2-2,5 χρονια. Κ με πιανει μονο στο χωριο μου (σερρες). Πιστευετε οτι θα με κοψουν στις υγειονομικες;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κατέβασε την προηγούμενη προκήρυξη και λέει αναλυτικά ποιές ασθένειες δεν επιτρέπονται

εδώ είναι η προηγούμενη προκήρυξη http://www.astynomia.gr/images/stories/prokhrhksheidikonfrouron2009.pdf
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Δευ Ιουν 28, 2010 8:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
σακης

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από σακης »

Αναφερει το βρογχικο ασθμα. Αλλα εγω δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα, για την ακριβεια δεν εχω κανενα, κ αθλουμουν (επαιζα μπασκετ). Οπως ανεφερα εχει να με πιασει δυσπνοια πανω απο 2.5 χρονια... Ουτε καν φαρμακα δεν παιρνω, κ με πιανει (οταν με πιανει) μονο στο χωριο μου στις σερρες... Θα με κοψουν για αυτο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα περάσεις από υγειονομικές εξετάσεις και αν οι γιατροί κρίνουνε ότι δεν έχεις πρόβλημα δεν θα σε κόψουνε
σακης

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από σακης »

Να σε καλα ευχαριστω για την ενημερωση
BAΣΙΛΗΣ

Σωματική ικανότητα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από BAΣΙΛΗΣ »

Παιδια διλ οσοι ειναι ι2, ι3, ι4, δεν τους περνουνε΄; Περυσι αν δεν κανω λαθος τους περνανε σωστα¨?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 43 επισκέπτες