Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Αστυνομία, ειδικοί φρουροί, ΕΚΑΜ, λιμενικό, πυροσβέστες κ.λπ
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Θελει παρα πολυ μεγαλο βυσμα, οσο για τα γραπτα αντιγραφεις στο χαλαρο, δεν υπαρχει αξιοκρατεια, κ τι αλλο... Εγω εχω δωσει κ τις 2 φορες που εχει βγαλει προκυρηξη. Αυτα!
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ρε παιδες να ρωτησω κατι; Το να εχεις γνωστο καπιον αξιωματικο του λιμενικου (συγκεκριμενα ο θειος μου) θεωρειται καλο βισμα;
Anonymous

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Anonymous »

Ξερει κανεις για τη δημοτικη αστυνομια, εκει παιζει το βυσμα ή ειναι πιο αξιοκρατικα τα πραγματα;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Rafale »

Πάνος έγραψε:Ξερει κανεις για τη δημοτικη αστυνομια, εκει παιζει το βυσμα ή ειναι πιο αξιοκρατικα τα πραγματα;
Κατα τη γνωμη μου παντου τα ιδια ειναι
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Ενστάσεις εναντίον της διαδικασίας πρόσληψης στο Λιμενικό, την Πυροσβεστική και τους ειδικούς φρουρούς, θα εξετάζονται από το ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΘΑ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ 2010 ΚΑΙ ΜΕΤΑ

04.12.2009

Στη Βουλή το ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ για τις προσλήψεις στο Δημόσιο

Σημαντικές αλλαγές στις προσλήψεις στο Δημόσιο επιφέρει το νομοσχέδιο που κατέθεσε στη Βουλή ο υπουργός Εσωτερικών Γιάννης Ραγκούσης, ενώ λύνεται προσωρινά και το θέμα των συμβασιούχων.

Σύμφωνα με το σχέδιο νόμου για τις προσλήψεις στο Δημόσιο, παρατείνονται έως τις 30 Απριλίου, όλες οι συμβάσεις έργου, που έληξαν ή θα λήξουν το επόμενο τρίμηνο, σε υπηρεσίες όπου οι συμβασιούχοι καλύπτουν το 50% του προσωπικού, με σκοπό να μην προκληθούν λειτουργικά προβλήματα στις υπηρεσίες.

Με το νομοσχέδιο οι Δήμοι και οι νομαρχίες έχουν τη δυνατότητα να συνάπτουν συμβάσεις έργου, ύστερα από έγκριση του ΑΣΕΠ, έως τις 31/12/2011 ακόμα και αν έχουν κενές οργανικές θέσεις.

Το νομοσχέδιο προβλέπει μοριοδότηση για τους υποψηφίους σε διαγωνισμούς που κατέχουν και δεύτερο μεταπτυχιακό ή διδακτορικό.

Μόρια προβλέπονται και για τα τέκνα μονογονεϊκών οικογενειών. Επίσης, θα παραμείνει ο συντελεστής 3 για το τεστ δεξιοτήτων.
Ενστάσεις εναντίον της διαδικασίας πρόσληψης στο Λιμενικό, την Πυροσβεστική και τους ειδικούς φρουρούς, θα εξετάζονται από τον ΑΣΕΠ.

Θεσπίζεται αναδρομικά δυνατότητα ενστάσεων στη δημοτική αστυνομία, μέσω ΑΣΕΠ.
Συμφωνα με το αρθρο αυτο θα Επειρεαστουν Κατα εναν βαθμο οι μελλοντικες προσληψεις για τα σωματα ασφαλειας λογω του οτι Θα εχει το δικαιωμα καποιος να Κανει ενσταση μεσω του ΑΣΕΠ εαν πιστευει οτι εχει αδικηθει απο την εν λογω διαδικασια προσληψης του στα σωματα ασφαλειας, κατι που ελειπε απο τα προυγουμενα χρονια.
ΦΩΤΕΙΝΗ

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΦΩΤΕΙΝΗ »

Εχετε κανει προσπαθεια στο παρελθον σε παρ'ομοια ποκύρηξη; Αν ναι θα ήθελα να μάθω τι παιζει με τα βύσματα γιατι εχω μια εμπειρία απο στρατό ξηρας και μου έπεσαν τα μαλλιά με αυτά που ειδα πολύ βύσμα ρε παιδια!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Είναι υπο την εποπτεία του ΑΣΕΠ οπότε δεν παίζουνε βύσματα. Τα μόρια βγαίνουνε στο ιντερνετ
vagtsak
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ Σεπ 23, 2009 1:32 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από vagtsak »

Ειναι πιο αξιοκρατικα τα πραγματα εδω. Ειναι υπο τν εποπτια του ΑΣΕΠ οποτε δν χρειαζεται βυσμα.
ΦΩΤΕΙΝΗ

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΦΩΤΕΙΝΗ »

Καλά τα μόρια και στο στρατό ξηράς βγαίνουν στο internet αλλα και πάλι βυσματα υπήρξαν.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν βγαίνουμε ονομαστικά όλα μαζί όμως, και αν ξέρεις τι εστί ΑΣΕΠ δεν θα έλεγες για βύσματα
ΦΩΤΕΙΝΗ

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από ΦΩΤΕΙΝΗ »

OK μπορεί να κάνω και λάθος σηγνώμη παιδια. Απο καθαρή εμπειρία και μερικές πληροφορίες που εχω για ένα ποσοστο 30% ισχύει το βύσμα μέσω ΑΣΕΠ εννοώ γιατί αλλού ειναι 100%
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:OK μπορεί να κάνω και λάθος σηγνώμη παιδια. Απο καθαρή εμπειρία και μερικές πληροφορίες που εχω για ένα ποσοστο 30% ισχύει το βύσμα μέσω ΑΣΕΠ εννοώ γιατί αλλού ειναι 100%


Παπάτζες δεν πιάνει το βύσμα μέσω ΑΣΕΠ
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Το ΑΣΕΠ ειναι μια ανεξαρτητη αρχη επιλογης πρωσοπικου δεν περναει με τιποτα το βισμα... Εαν εισαι αξιος ή αξια θα περασεις... ΜΑΚΑΡΙ και οι προσληψεις στο λιμενικο και στην πυροσβεστικη να γινοτανε μεσω ΑΣΕΠ... Θα κλαιγανε πολλα κομματοσκυλαΕικόνα
βαγγελης

Βύσμα στα Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από βαγγελης »

Μιν ακουω βλακεις, και το ασεπ τα ιδια χαλια ειναι... Αμα εχεις βαρβατο βυσμα μπορει να χοθη παντου...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες